Vasárnap délben rendezik meg a a Budapesten zajló Vodafone-kupa zárómérkőzését a Magyarország – Spanyolország találkozót. Szurkoljunk közösen a Kemény-csapatnak. Tartsatok velünk!

A mieink pénteken óriási csatában 9-8-ra legyőzték az olaszokat, míg a spanyolok 8-7-re kikaptak a németektől az első fordulóban. A szombati játéknapon a Kemény-csapat magabiztos győzelmet aratott a németek felett, hiszen 15-9-re legyőzték. A hispán alakulat szoros mérkőzésen 10-8-ra nyert az olasz válogatott ellen.

A mai vasárnapi zárónapon a mérkőzés végeredményétől függetlenül megnyerte a tornát.

A Vodafone-Kupa előtt Kemény Dénes szövetségi kapitány közzé tette a horvátországi Eb-re a keretét. Íme a névsor.

Nagy Viktor, Szécsi Zoltán – kapusok
Biros Péter, Bundschuh Erik, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Madaras Norbert, Szivós Márton, Török Béla, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton – mezőnyjátékosok

———————————————————————————————————
09:30: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Hamarosan megkezdődnek a mérkőzések a margitszigeti Hajós Alférd uszodában a Vodafone-Kupa torna zárónapján. Íme a program:

9.45 – Németország-Olaszország
11.15 – Magyarország-Spanyolország (RTL Klub)

11:10: Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Az idő remek!

11:14: Külön érdekesség a spanyoloknál játszik a magyar Szirányi Balázs. Elhangzott a “Hajrá, Magyarok” a játékosoktól. Remek a hangulat a Hajós Alfréd uszodában!

11:15: Elkezdődött a mérkőzés!

1. negyed

11:29: Vége az első negyednek. Négy percnyi játék után két gyors magyar gól született Madaras, majd Hárai révén. A A hispánok Molina ötméteresével szépítettek, majd ismét mi szereztük a gólt egy szép Hosnyászky találattal. A negyed utolsó gólja a spanyolok szerezték.

11:30: Lassan kezdődik a második negyed.

11:32: Elkezdődött a második negyed.

2. negyed

11:44: Vége a második negyednek. Ebben a játékrészben több hiba is becsúszott, de ez érthető is, hiszen fáradnak a csapatok. A mieink két, a spanyolok egy gólt szereztek, így két negyed után 5-3-ra vezetünk a hispánok ellen.

11:49: Lassan kezdődik a harmadik negyed.

11:50: Elkezdődött a harmadik negyed.

3. negyed

A harmadik negyed második felében beindult a gólgyártás. Vezettünk kétszer is 5-3ra, és 7-5-ra is, de a hispánok kiegyenlítettek. Sok gólt kaptunk védekezésben is. Szoros a mérkőzés.

12:04: Lassan kezdődik az utolsó, negyedik negyed.

12:06: Elkezdődött a negyedik negyed. A labda elhozásban a spanyolok 3-1-re megnyerték.

12:21: Vége a negyednek, a mérkőzésnek. A mieink 9-7-re megérdemelten győzték le a spanyolokat, és megnyerték a Vodafone-kupát.

A nap első mérkőzésének végeredménye:

Németország – Olaszország 10-8

Magyarország-Spanyolország 9:7 (3:2, 2:1, 2:4, 2:0)
Vodafone Kupa, Margitsziget, v.: Simion (román), Stavropoulos (görög)
Magyarország: Szécsi – Török, Madaras 2, Varga Dénes 2, Bundschuh, Hosnyánszky 2, Vámos 1, Szivós, Varga Dániel, Bátori, Kis G. 1, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes
Spanyolország: Aguilar – Garcia Mario, Martin, Szirányi 1, Molina 1, Minguell, Gallego 1, Espanol, Valles 3, Perrone, Mallarach, Garcia Javier 1. Szövetségi kapitány: Rafael Aguilar
Gólok – emberelőnyből: 3/7, ill. 3/5
Gólok – ötméteresből: 1/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Mario Garcia (27.p.)

Németország-Olaszország 10:8 (2:2, 3:1, 3:0, 2:5)
Vodafone Kupa, Margitsziget, v.: Tulga (török), Galkin (orosz)
Németország: Kong – Naroska, Schroedter, Real, Stamm 1, Politze 4, Schulz, Schüler 1, Kreuzmann 2, Oeler 2, Schlotterbeck, Roessing, Bukowski. Szövetségi kapitány: Hagen Stamm
Olaszország: Pastorino – Luongo, Figari 1, Figlioli, Gitto 1, Felugo, Giacoppo, Gallo 4, Presciutti, Fiorentini 2, Aicardi, Napolitano, Bertoli. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gólok – emberelőnyből: 4/8, ill. 3/12
Gólok – ötméteresből: 3/3, ill. 0/1
Kipontozódott: Naroska (23.p.), Schroedter (26.p.)

Az első Vodafone Kupa végeredménye:

1. MAGYARORSZÁG 9 pont
2. Németország 6 pont
3. Spanyolország 3 pont
4. Olaszország 0 pont

Férfi Vízilabda, Vodafone-Kupa, 3. mérkőzés: Magyarország – Spanyolország 9-7 (3-2, 2-1, 2-4, 2-0) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Visszajelzés: Férfi Vízilabda, Vodafone-Kupa, 3. mérkőzés: Magyarország – Spanyolország 9-7 (3-2, 2-1, 2-4, 2-0) – a kibeszélő-show | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kos

2. Visszajelzés: Férfi Vízilabda, Vodafone-Kupa, 3. mérkőzés: Magyarország – Spanyolország – a kibeszélő-show | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárlabda