Ifjúsági Olimpia, 11. nap: Harcsa Zoli bronzérmet szerzett!

Újabb szép magyar siker született Szingapúrban.

Két ökölvívónk volt érdekelt az ökölvívó helyosztókon.
Harcsa Zoltán megnyerő öklözéssel 8-1-re verte nigériai ellenfelét, s bronzérmez szerzett.
A nehézsúlyú Zsigmond József nem találta meg moldáv ellenfele ellen a helyes taktikát, a harmadik menetben moldáv ellenfele döntőfölénnyel győzőtt.

Eredmények:

(75kg) AKANJI Muideen (NGR) – HARCSA Zoltán 1-8

(+91kg) ZSIGMOND József – SVARESCIUC Daniil (MDA) RET R3 1:29

ÖTTUSA

Az öttusázók a vegyes csapatok váltóversenyével folytatták olimpiai szereplésüket. A csapatok összeállítását sorsolással döntötték el. Így fordulhatott elő, hogy a két magyar Földházi Zsófia és Demeter Gergely nem egy együttesben kezdte meg a versenyt.
Mindkét magyar érdekeltségű váltó gyengén vívott, Földházi a fehérorosz Biruk, Demeter a lett Roga társaságában a 13. illetve az utolsó 24. helyen fejezte be az első tusát.

Úszásban Földháziék javítottak, hiszen megnyerték ezt a számot. Demeterék is javítottak a 6. helyen végeztek.

A befejező kombinált számban Földháziék alig csúsztak le a dobogóról, csupán 40 pont hiányzott az éremhez.. Demeterék a mezőny hátsó felében a 22. helyen fejezték be a versenyt.

Eredmények:
vegyes csapatok, vívás:
13.Váltó csapat 12 (Földházi Zsófia, Aleksandr Biruk – blr – ) 810 (45gy / 47v)
24. Váltó csapat 11 (Roga Sindija -lat – , Demeter Gergely) 700 (34 gy / 58v)

vegyes csapatok, úszás
1.Váltó csapat 12 (Földházi Zsófia, Aleksandr Biruk – blr – ) 1380 (1:58.39)
6. Váltó csapat 11 (Roga Sindija -lat – , Demeter Gergely) 1316 (2:03.78)

vegyes csapatok, kombinált szám (lövészet,futás)

7.Váltó csapat 12 (Földházi Zsófia, Aleksandr Biruk – blr – ) 2336 (15:36.70)
22. Váltó csapat 11 (Roga Sindija -lat – , Demeter Gergely) 1988 (17:03.05)

Végeredmény:
Váltócsapat 10 (Spas UKR – Shugarov – RUS) 4638, 2.Váltó csapat 6 (Zhu Wenjing – chn-, Kim Dae Beum – kor) 4600, 3.Váltó csapat 8 (Laporte -fra-, Szalay -svk) 4566, 4.Váltó csapat 12 (Földházi Zsófia, Aleksandr Biruk – blr – ) 4526,…22. Váltó csapat 11 (Roga Sindija -lat – , Demeter Gergely) 4004

KAJAK SLALOM

Az olimpiai bajnok kajakos Farkasdi Ramona a számára idegen slalom versenyen a selejtező időfutamában indult.
A 23 versenyzőt felvonultató mezőnyben a 19. időt érte el.
Az 1 fordulóban a német Nathalie Grewelding , a reményfutamban a lengyel Joanna Bruska teljesítette gyorsabban a pályát a magyar olimpiai bajnoknál, így Farkasdi befejezte a versenyt.
A másik olimpiai bajnok Totka Sándor derekasan megküzdött a slalom pályával, s a 23 célba érő között a 13. időt érte el a selejtezőben.
Az 1 fordulóban ugyan megelőzte őt a portugál Joao Paulo Barbosa de SILVA, de a reményfutamban ellenfele a bolgár Nedyakov nem tudta teljesíteni a pályát. Így Totka tovább mehetet a második körbe.
Ez jelentette számára a v égállomást, mert szlovén ellenfele biztosan előzte meg.

Eredmények:
Selejtező:

Slalom K1 lányok páros verseny: 1.Nathalie Grewelding (GER) 1:41.60, 2.Farkasdi Ramona 2:04.21
Slalom K1 fiúk páros verseny: 1.Joao Paulo Barbosa de SILVA (POR) 1:42.73, 2.Totka Sándor 1:45.40

Reményfutam:
Slalom K1 lányok páros verseny: 1.Joanna Bruska (POL) 1:53.93, 2.Farkasdi Ramona 2:00.80
Slalom K1 fiúk páros verseny: 1.Totka Sándor 1:48.85, 2.B Nedyalkov (BUL) DNF

2 futam
Slalom K1 fiúk páros verseny: 1.Simon BRUS (SLO) 1:127.81, 2.Totka Sándor 1:43.38

SPORTLÖVÉSZET

A fiúk légpisztoly számban 20-an álltak lőállásban.
A magyar színeket képviselő Bartók Csaba igen gyengén célzott.
Az alapverseny hatvan lövését 89,88,88,88,91,84 sorozatokkal teljesítette, s az utolsó helyén végzett 528 körös teljesítménnyel.

ASZTALITENISZ

A vegyes csapatok első találkozóján a magyar válogatott (Nagyváradi Mercedesz, Lakatos Tamás) könnyen győzte le 3-0-ra az Interkontinentális 4 csapatot. A két egyes és a páros találkozót is játszma vesztés nélkül nyerték a magyarok.
A következő ellenfél Korea válogatottja mindhárom mérkőzésen győzött magyar riválisa ellen, így a csoport második helyének sorsáról a Magyarország és Európa 5. csapata közötti találkozó döntött, amelyet a magyarok 2-1 arányben nyertek, ígya csoport második helyén jutottak a 16 közé.

Eredmény:

vegyes csapatok, 1 szakasz
B csoport:
Magyarország – Intercontinentalis csapat 4 3-0
Nagyváradi Mercedesz – Giardi (SMR) 3-0 (6,3,5)
Lakatos Tamás – Massah (MAW) 3-0 (2,7,6)
Nagyváradi, Lakatos – Giardi, Massah 3-0 (2,1,6)

Korea-Magyarország 3-0
Vang Ha Eun – Nagyváradi Mercedesz 3-0 (3,6,4), Kim Dong Hyun – Lakatos Tamás 3-2 (-9,4,5,-9,6), Vang, Kim – Nagyváradi, Lakatos 3-0 (6,7,5)

Magyarország – Európa 5 2:1

Nagyváradi Mercedesz-Katsyarina Baravok (BLR) 3-0 (5,5,7), Lakatos Tamás – Ondrej Bajger (CZE) 3-0(3,8,5), Nagyváradi, Lakatos – Baravok, Bajer 1-3 (9,13,-6,7)

VITORLÁZÁS

Nem ment a magyaroknak a keddi futamokon.
Bathó Péter a Byte CII hajóosztályban a megrendezett három futamból az első kettőben 17, 25 lett. A harmadik futamban viszont nem ért a célba. Az összetettben a 14. helyen áll.
A szörfös Nikl András sem tudott egyik futamban sem bekerülni az első tízbe, ő a 12. helyen fejezte be a nap futamait az összetettben.

A magyarok eredményei:

fiúk vitorlázás – Byte CII – hajóosztály (8. futam alapján): 14. BATHÓ Péter (30 OCS*, 18,26,3,7,9,18,3)84(30 OCS*, 18,26,3,7,9,18,3,17.25,30 OCS) 126

fiúk szörf – Techno 293 – kategória (8. futam alapján): 13. NIKL András (12,9,12,5,18,16,22 (DSQ)P,11,17,12) 134