Szombaton Nyíregyházán rendezik meg a Telenor Kupa utolsó fordulóját, ahol eldől ki lesz a győztes. Először a harmadik helyért küzd a török és a macedón együttes 16:00-kor, majd ezután 18:00-tól a két Eb-résztvevő alakulat a házigazda magyar és horvát csapat csap össze. Szurkoljunk közösen a Mátéfi-csapatnak, hogy meg legyen az első hely! Tartsatok velünk!

A csütörtöki nyitó napon a mieink remek játékkal 37-15-re legyőzték a törököket, a horvátok 37-22-re nyertek a macedónok ellen. Pénteken a második fordulóban is simán nyert a két Eb résztvevő együttes, hiszen a magyarok 37-19-re a Macedóniát, míg a horvátok a törököket 37-24-re. A szombati napon a két veretlen gárda csap össze egymással és eldől ki lesz az első Telenor-Kupa győztese.

A handball.hu segítségével ismerkedjünk meg a horvátokkal:

Zdravko Zovkót június közepén távolította el a horvát szövetség szövetségi kapitányi posztjáról. Helyét Vladimir Canjuga vette át, aki 2009-ben világbajnoki aranyéremig juttatta a férfi ifjúsági válogatottat. A szakember nagy megtiszteltetésnek érezte, hogy férfi utánpótlás területe után most a női felnőtt válogatott élére került, és azt ígérte, hogy folytatja kollégája megkezdett munkáját. Meccsről meccsre járja majd az országot, hogy folyamatosan követhesse a válogatott játékosok munkáját. Elsődleges célja az, hogy a decemberi Európa-bajnokságon a macedóniai hatodik helynél előrébb végezzenek, később pedig szeretnének kijutni a 2012-es olimpiára is. A kapitány hosszú távú tervei közt az is szerepel, hogy érmet szerezzenek valamelyik világversenyen.

A horvátok legjobb eredménye világbajnokságon kilencedik hely (2007, Franciaország), valamint Európa-bajnokságon ötödik hely (1994, Németország). A 2008-as Eb-n a hatodik lett a válogatott, ám a kínai világbajnokságra a franciák ellen nem jutottak ki.

A mieink tizenhárom alkalommal játszottak a horvátok ellen. A húsz mérkőzésen tizenháromszor nyertek a magyarok, hat horvát győzelem és egy döntetlen eredmény született. Legutóbb 2008 novemberében három góllal nyertek a magyar lányok a szombathelyi Pannon Kupán.

A magyarok mai ellenfele a Podravka csapatára épül. A horvát bajnok tíz játékost ad a válogatottnak, köztük a két kapust, Jelčićet és Žderićet, valamint Zebićet, Pušićot, Gaćét, Milanović-Litrét, Tatarit és Kožnjakot. Három debütáló is helyet kapott Canjuga csapatában. A kapus Dubravka Bukovina, aki 2007-ben arany-, 2009-ben pedig bronzérmet nyert a strandkézilabda-Eb-n, a balátlövő Anita Poljak és a jobbszélső Anita Vuković.

—————————————————————————————————————————————————

17:25: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Hamarosan megkezdődik a torna végső összecsapása a Magyarország – Horvátország találkozó. Jelenleg zajlik a harmadik helyért a küzdelem a pályán a macedónok és a törökök között.

17:30: Vége! A törökök 35-32-re legyőzték a macedónokat, így megszerezték a harmadik helyet a Telenor Kupán.

17:45: Bő 15 perc és kezdődik a Magyarország – Horvátország mérkőzés.

17:50: A handball.hu információja szerint A magyar válogatott két kimaradója Vincze Melinda és Görbicz Anita lesz a szombati, horvátok elleni mérkőzésen.

17:57: A csapatok már a pályán vannak, éppen a bemutatásuk zajlik. A mieink tiszta pirosban, míg a horvátok tiszta fehérben fognak játszani.

17:58: A nemzeti himnuszok szólnak most a Nyíregyházi sportcsarnokban.

18:03: A találkozót a Herczeg-Südi páros fogja vezetni.

18:05: A mérkőzést a horvátok kezdik.

18:10: Az 5. perc végén 3-1-re vezetnek a horvátok. Borzalmasan kezdünk…

18:15: A 10. percben járunk, kicsit felálltunk a hátrányunkból, hiszen 5-4-re vezetnek a horvátok. A játékunk eddig borzalmas…

18:16: A horvátok belendültek, már 7-4 az eredmény… Mátéfi Eszter ismét időt kért.

18:22: Túl vagyunk az első félidő felén, és a mieink sajnos nem játszanak jól, ráadásul nincs szerencsénk is, hiszen három kapufánk is volt. Az állás 5-10 a horvátoknak.

18:32: Az utóbbi 5 percben végre elkezdtünk játszani, és három gólra feljöttünk 10-13-ra. A horvár kapitány rögtön időt is kért.

18:43: Az utolsó kilenc percben a mieink játéka feljavult, sőt az utolsó két percben három alkalommal is egyenlíthettünk volna, de így maradt az egy gólos horvát vezetés.

Összefoglaló: Az első félidő feléig borzalmasan játszottunk sem védekezésben, sem támadásban nem ment a játékunk, miközben a horvátok sorra dobták a gólokat. Két alkalommal is vezettek már három góllal a vendégek, azonban a Mátéfi-csapat nem adta fel. A félidő második felében sokkal harcosabban és pontosabban játszottunk, és a szünetig egy gólos hátrányig jöttünk fel. A második játékrészben meg kell fordítani az eredményt.

18:50: Lassan folytatódik a játék.

18:52: A mieink kezdték a második félidőt.

18:57: A 35. percben 17-18 a horvátoknak.

19:00: Egyenlítettünk a 37. percben, 19-19!

19:09: Az utóbbi percekben ismét a horvátokról szólt a játék, ismét elhúztak három góllal a vendégcsapat. Mátéfi időt kért.

19:16: Az 50. percben járunk, egy gólos a hátrányunk a horvátokkal szemben, de a játékunk ezen a napon borzalmas. Van még utolsó tíz perc, még bármi lehet!

19:17: Az 51. percben 28-28. Jöhet a hajrá!

19:23: Az 55. percben járunk 29-29 az állás, izgalmas a találkozó.

19:26: Az 58. percben magyar emberelőny, és 30-31 az állás.

19:28: Az 59. percben 31-31 Bullatthh!

19:29: Elkezdődött az utolsó perc!

magyar akció végén Temmesssssssssssss 32-31! 21 másodperc van még hátra! Horvát időkérés

A horvátok lehozták a kapusukat, a helyére még egy ember állt be a támadásba. Megy az akció, majd egy horvát lövés a felső kapufáról kiment a pályáról. Hú, megnyertük a mérkőzést és a tornát!

A végeredmény: Magyarország – Horvátország 32-31.

A legjobb magyar játékos: Szucsánszki Zita
A legjobb horvát játékos: Kristina Franić
A legjobb török játékos: Yasemin Şahin
A legjobb macedón játékos: Elena Gjorgjievszka

A Telenor Kupa gólkirálynője: Serpil İskenderoğlu (Törökország – 26 gól)
A torna legjobb védekező játékosa: Tomori Zsuzsanna (Magyarország)

A Telenor Kupa végeredménye
1.     Magyarország    3    3    0    0    100-67    33    6 pont
2.     Horvátország    3    2    0    1    105-78    27    4 pont
3.     Törökország    3    1    0    2    76-104    -28    2 pont
4.     Macedónia    3    0    0    3    73-105    -32    0 pont

Női Kézi, Telenor-Kupa, 3. mérkőzés: Magyarország – Horvátország 32-31 (14-15) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: Női Kézi, Telenor-Kupa, 3. mérkőzés: Magyarország – Horvátország 30-2 (14-15) (55. percben ) – a kibeszélő-show | Sportmagazin – Sportmag.hu – Minden ami sport – Sportmagazin – Foci – Kézilabda – Kosárla