Foci, Eb-selejtező, 2. mérkőzés: Magyarország – Moldova 2-1 (0-0) – a kibeszélő-show

Kedden este 20:30-kor az újpesti Szusza Ferenc Stadionban rendezik meg a Magyarország – Moldova összecsapást a 2012-es Eb-selejtező második fordulójában. Hivatalosan ma este debütál a hazai kispadon Egervári Sándor. Szurkoljunk közösen a fiúknak! Tartsatok velünk!

2010. Szeptember 3-án este elkezdődött az Eb-selejtező a 2012-es lengyel-ukrán Eb-részvételért. Az első fordulóban a mieink 2-0-s vereséget szenvedtek a hazai pályán játszó svédektől, míg a moldávok óriási meglepetésre saját környezetükben 2-0-ra legyőzték a finneket. A ma esti mérkőzésen hivatalosan is debütál a hazai kispadon Egervári Sándor a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya. A két együttes  eddig öt alkalommal játszott egymás ellen, ebből két magyar-siker, két döntetlen, és egy moldáv-győzelem született. Utoljára 2007-ben találkoztak a csapatok, akkor a moldávok hazai pályán 3-0-ra nyertek ellenünk.

—————————————————————————————————————————————————

15:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! A mérkőzésig számos érdekességgel fogunk jelentkezni.

15:05: Kedd délelőtt Orbán Viktor Miniszterelnök úr a facebookon közzé tett egy friss bejegyzést a ma esti mérkőzéssel kapcsolatban. “Ma itt a lehetőség, hogy javítsunk, és megszerezzük a három pontot Moldávia ellen. Remélem, sokan lesznek Újpesten, én ott leszek, moldáv miniszterelnök kollégám, Vlad Filat társaságában.”.

15:10: Egy kis statisztika

A moldávokat hazai pályán egyszer sikerült legyőzni, méghozzá 2007. március 28-án a Szusza Ferenc-Stadionban 2-0-ra. A góljainkat Priskin és Gera szerezte. A találkozóról bővebben itt olvashatsz.

Priskin:

Gera:

19:55: Az E-csoport mai programja

20.00: Svédország–San Marino (E-csoport)
20.30: Magyarország–Moldova (E-csoport)
20.30: Hollandia–Finnország (E-csoport)

20:00: No, a SportTV-ben elmondták a svédek elleni meccshez képest egy változás történt, Vadócz helyett Czitkovics fog kezdeni. Hamarosan közöljük veletek a kezdőket!

20:10: Íme a kezdők!

Magyarország: 1 Király Gábor – 3 Lázár Pál, 4 Juhász Roland, 2 Lipták Zoltán, 5 Laczkó Zsolt – 11 Elek Ákos – 9 Koman Vladimir, 6 Czvitkovics Péter, 10 Gera Zoltán, 7 Dzsudzsák Balázs – 8 Rudolf Gergely

Csere: 12 Fülöp Márton, 13 Vermes Krisztián, 14 Huszti Szabolcs, 15 Hajnal Tamás, 16 Vadócz Krisztián, 17 Vanczák Vilmos, 18 Szalai Ádám

Szövetségi kapitány:
Egervári Sándor

Moldova: 1 Stanislav Namasco – 6 Petru Racu, 5 Alexandru Epureanu, 18 Vadim Bolohan, 13 Semion Bulgaru
– 16 Alexandru Suvorov, 14 Vitalie Bordian, 8 Eugeniu Cebotaru, 7 Igor Ţigirlas – 11 Nicolae Josan, 10 Viorel Frunza

Csere: 12 Nicolae Calancea, 2 Alexei Savinov, 3 Andrei Cojocari, 4 Vadim Boreţ, 9 Valeriu Andronic, 15 Anatolie Doros, 17 Igor Bugaev

Szövetségi Kapitány:
Gavril Balint

20:21: Ezekben a másodpercekben jöttek ki a csapatok a pályára.. Remek a hangulat a Szusza Ferenc-Stadionban.

20:22: A nemzeti himnuszok jönnek.

20:25: A találkozót a cseh  Libor Kovařik vezeti.

20:27: A mieink a megszokott piros-fehér-zöld szerelésben, míg a moldávok tiszta kékben fognak játszani.

20:28: A mérkőzést a moldávok kezdték.

20:33: Eltelt az első öt perc, többet birtokoljuk a labdát, helyzet még nem alakult ki.

20:38: 10 perce tart a mérkőzés. Már most látszik a vendégek zártan védekeznek, és konktrákra építenek.

20:38: A 11. perc elején Lipták Zoltán sárgát kapott.

20:40: A 12. percben egy moldáv sarokrúgás után veszélyes helyzet alakult ki, de a magyar védelem, blokkolt.

20:41: Újabb veszélyes helyzet maradt ki a vendégek részéről, miután a második sarokrúgásuk után a középen érkező Racu kapu fölé lőtt.

20:43: Túl az első negyedórán, két veszélyes vendég helyzet maradt ki, nálunk még nem alakult ki lehetőség. Az eredmény 0-0.

20:47: A 19. percben történt az első magyar kapura lövés, Rudolf révén.

20:48: A 20. percben Suvurov ballábas lövését Király nagy bravúr védte, szöglet.

20:50: Túl vagyunk az első félidő felénél, nem játszunk jól…. a moldávoknak három nagy helyzetük is kialakult, de szerencsékre nem született gól.

20:53: A 25. percben jön az első magyar szöglet. Gól nincs, de próbálkoztunk.

20:56: A 28. percben Frunza kapott sárgát.

21:00: A 32. percben óriási vendéghelyzet maradt ki: Ţigirlas a védők között elment, már csak Király volt vele szemben, a középpályása kapu mellé gurított. Köszönjük! A szurkolók ezt skandálják: “Ébresztő!”

21:01: A 33. percben Lázár kapott sárgát, és moldáv szabadrúgás.

21:07: A 40. percben járunk, sajnos a helyzet nem változott. 0-0 az eredmény.

21:12: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

21:12: Na, végre! Dzsudzsák kapura lőtt, de fölé!

21:13: Két perc a ráadás.

21:13: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Örülhetünk, hogy nem vezetnek a vendégek, mi borzalmasan játszunk.

21:18: Részeredmények

Svédország – San Marino 4 – 0 (60. perc)

Hollandia – Finnország 2-1 a félidőben

21:28: Lassan kezdődik a második félidő.

21:30: Magyar csere a szünetben, Czitkovics helyett Szalai érkezik.

21:32: A mieink kezdik a játékot a második félidőben.

21:36: A 49. percben történt az első magyar akció.

21:37: Góóóóóóóóóóóóóóóllll!!!! Az 50. percben Rudolf góljával vezetünk! A találat története: magyar sarokrúgás után Tigirlas kifejelte a labdát, Rudolf lövését elsőre blokkolni tudták a védők, másodszorra azonban a laposan meglőtt labda utat talált a bal sarokba!

21:45: Az első vendégcsere: Josan helyenn Doros érkezik a pályára az 58. percben.

21:50: A 63. percben nagyon jó szabadrúgással jövünk. Rudolf lövése a kapu fölé ment.

21:51: Magyar csere: Rudolf helyett Vanczák állt be. Érdekes csere…

21:53: Góóóóóóóóóóóóóllll!!! Koman! 2-0. A története: Gera és Juhász együttes erővel szerez labdát a moldáv térfélen, Juhász Komanhoz passzolt, aki tolt kettőt a labdán majd a nedves talajon a jobb sarokba zúdítja a labdát!

21:57: A 71. percben újabb moldáv-csere: Cebotaru helyett Cojocari érkezett a pályára.

22:02: A 75. percben majdnem meg lett a harmadik gólunk, azonban kimaradt!

22:06: Góóóll! Szépítettek a vendégek! Először Lázár, majd a védőink is hibáztak, majd Frunza passzol Suririvnak, aki gólt szerzett 2-1.

22:09: A 82. percben Dzsudzsák helyzete kimaradt.

22:11: A 84. percben a harmadik moldáv-csere történik: Frunza helyett Bugaev állt be.

22:12: Húúúúúúúúúúúú! A 85. percben Doros óriási helyzete kimaradt, marad a 2-1.

22:13: A 87. percben egy vendég szöglet után a csapatkapitány kapu mellé fejelt.

22:14: Doros lövése a kapu mellé ment.

22:15: A harmadik magyar-csere: Koman helyett Vadócz.

22:16: Az utolsó perc kezdődik a mérkőzésen.

22:17: Két perc a ráadás.

22:19: Végggeee! Megvan az első győzelem az Eb-selejtezőn! Szép volt, Fiúk!