Szombaton 17:25-kor kezdődik az MKB Veszprém – Montpellier összecsapás, amelyen a BL-ben a csoportkör harmadik fordulója lesz. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak!

Ma délután a B-csoport harmadik fordulója következik. A Mocsai-csapat a Veszprém Arénában fogadja a bombaerős francia Montpelliert. Két forduló után az MKB 100%-os, míg a vendégcsapat eddig egy győzelmet és egy vereséget gyűjtött be, Íme az eredmények:

1. forduló:
Szeptember 26.: Montpellier-Hamburg 26-30 (15-12)
Szeptember 26.: Tatran Presov-MKB-Veszprém 27-35 (15-19)

2. forduló:
Október 2.: MKB-Veszprém-Hamburg 33-30 (15-13)
Október 2.: Montpellier-Sävehof 33-21 (16-9)

Mocsai Lajos a Veszprémi Naplónak elmondta nehéz és küzdelmes mérkőzésre számít:

Keményebb csata vár ránk, mint amilyen a Hamburg elleni összecsapás volt. A Montpellier az első fordulóban hazai pályán elveszített két pontját itt próbálja majd meg visszaszerezni a Veszprém Arénában. Szorgalmasan, megfeszített tempóban dolgozunk. A Hamburg ellen sikerült megtalálnunk az ellenfél játékának ellenszerét, ám most más típusú felkészülésre van szükség. Például a vendégek különleges, nyitott védekezésének kijátszását kell gyakorolnunk.

Mocsai Lajos kiemelte: a vetélytárs több rutinos klasszissal rendelkezik. Karabatic mellett a franciák keretének tagja többek között a szintén világbajnok szélső Guigou, a tunéziai átlövő Tej és a szerb Bojinovic.

A két csapat eddig három alkalommal találkozott egymással, először 1998/99-ben, ahol kint Franciaországban 21:17-re kikapott a Bakonyi-csapat, majd a visszavágón remek játékkal 26:17-re nyert a veszprémi együttes. Elég hosszú idő telt el, mire ismét találkozott a nagy két klub. A 2005/2006-os BL-szezon volt a veszprémiek egyik legsikeresebb időszaka, ugyanis is BL elődöntőt játszott a Pamplona ellen. A négy között – az akkor már a 2003-ban BL győzelmet szerző – Montpellier csapatán keresztül vezetett az út. Az első meccset idegenben rendezték, amit 23:21-re nyert a gall bajnok, a pokolian nehéz visszavágón viszont 27:22-re nyert a Veszprém és továbbjutott. Sajnos a döntőt nem sikerült megnyerni…

Végül a 2008/2009-es szezonban, pontosabban 2009. februárjában, amikor is a Marian Cozma tragédiája utáni első idegenbeli BL mérkőzésen – a Bajnokok Ligája második csoportkörében – az MKB esélyt sem hagyott a hazaiaknak, ellenállhatatlan, mindent elsöprő, csupaszív játékával 30:24-re nyert. A visszavágó tét nélküli volt, hiszen a Veszprém már továbbjutott a csoportból, míg a Montpellier kiesett. A lelkileg kimerült Mocsai legénység végül 23:22-re kikapott, ezzel első BL vereségét szenvedte el a Veszprém Arénában. Egy dolog miatt emlékezetes még ez az összecsapás: ekkor kezdődött Marian Cozma szobrára való pénzgyűjtés és a Montpellier vezetői – bármiféle külön kérés nélkül – adakoztak a nemes célra.

A két csapat legutóbbi összecsapását nyáron játszotta a Schlecker-kupán, melyet három góllal a Montpellier nyert (39:36).

Ha Montpellier, akkor ki más, mint Nikola Karabatic. A szerb származású francia játékos a sportág egyik nagy alakja. A 26 esztendős játékos már mindent megnyert, amit ebben a sportágban meg lehet nyerni. A gall válogatottal Európa-, világ- és olimpiai bajnok lett, klubcsapataival (Montpellier, Kiel) pedig kétszer ünnepelhetett Bajnokok Ligája-sikert. Három alkalommal nyert német bajnokságot, négyszer pedig franciát.

Patrick Canayer, a Montpellier edzője a veszprémi klubnak nyilatkozott a mérkőzés előtt:

“Úgy érzem, ez mindkét együttes számára nagyon nehéz mérkőzés lesz. A csapatok kiváló erőkből állnak, nehéz lesz egymás ellen játszani, ráadásul egyaránt sorsdöntő összecsapás lehet ez a küzdő felek számára. Csodálatos érzés a játékosoknak ebben a kiváló hangulatú csarnokban játszani, szerintem ez az én csapatomat is doppingolni fogja. Remélem, hogy megismételjük a tavaly tavasszal itt elért sikerünket.”

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló:
MKB VESZPRÉM-MONTPELLIER 17:25 (TV: Viasat3 – élőben)
Veszprém, játékvezetők: Kohout, Novák (csehek)

A csoport további programja:
Október 9.: Kolding-Hamburg
Október 10.: Sävehof-Tatran Presov

—————————————————————————————————————————————————-

17:00: sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat!

17:15: Hamarosan bemutatják a csapatokat

17:19: Óriási hangulatban mutatják be a hazai és a vendégcsapatot.

17:22: A veszprémi közönség a magyar himnuszot énekelte el.

17:24: A veszprémiek tiszta pirosban, míg a franciák tiszta kékben játszanak.

17:26: Elkezdődött az első félidő, a mieink kezdték a játékot.

17:29: A 3. perc elején Panda góljával vezetnek a franciák 0-1.

17:30: Karabatic góljával, már 2-0-re vezetnek a gallok, miközben a Veszprém idegesen kezd.

17:32: Na végreeee! Vujin góljával szépített a Vezsprém az ötödik percben.

17:37: Eltelt az első tíz perc, sajnos a franciák két góllal vezetnek ellenünk. A Mocsai-csapat, ha pontosabban használná ki a helyzeteit, akkor nem lenne gondunk… Az is igaz, Stohl is remekül véd. 3-5.

17:43: Túl vagyunk az első félidő felénél, a franciák továbbra is két góllal vezetnek ellenünk. Richard Stohl szenzációsan véd eddig (sajnos…).

17:49: A 20. percben járunk, a vendégek, csak 10-9-re vezetnek. Az utóbbi pár percben, mintha kezdene összeállni a védekezésünk. Gyerünk!

17:57: A 25. percben járunk a franciák továbbra is jól játszanak, mi küzdünk, harcolunk. Három góllal vezetnek a gallok 10-13.

17:59: A 27. perc közepén Pérez góljával 12-13-ra módosult az eredmény.

18:02: Vujiiinnnnn!!! 13-13  a 28. percben! Francia időkérés.

18:05: Megkezdődött az első félidő utolsó perce.

18:07: 35 másodperccel a vége előtt Mocsai Lajos időt kért.

18:08: Az utolsó támadásunk pontatlan volt, és az ellentámadásból Accambray gólt szerzett, így kialakult a 15-13-as francia vezetés a szünetben.

Szünet

18:09: A veszprémieknél Vujin 5, míg a vendégeknél Karabatic és Accambray 4-4 gólt szerzett.

18:14: Lassan kezdődik a második félidő.

18:18: Elkezdődött a második félidőt, a játékot a franciák kezdik.

18:24: Ha hiszik, ha nem a 35. percben született a második félidő első gólja, méghozzá Császár révén 14-15.

18:27: A 37. percben Terzic két percet kapott, a francia kihagyta a hetest 15-16.

18:29: A 39. percben 15-17-es francia vezetésnél, magyar emberelőny, Tej kapott két percet.

18:36: Megkezdődött a mérkőzés utolsó negyedórája. A franciák 19-22-re vezetnek. Borzasztó nehéz a mérkőzés, de még semmi nem dőlt el.

18:42: Az 50. percben járunk három góllal vezetnek a franciák. Stochl kivédi a szemünket, de Peric tartja még a lelket a csapatban. Gyerünk! Jöjjön a fordulat!

18:45: Az 53. percben Accambray góljával 21-24 nekik…

18:46: Magyar emberelőny, és góóólll! 22-24.

18:48: Sulliiccc!!!! Az 54. percben egy gólra feljövünk! 23-24.

18:49: Góólll!!!! Gulyás Petttiii!!! 24-24! Az utolsó öt perc jön. Francia időkérés!

18:51: Góóóóóólll!!! Csárászár 25-24!! Vezetünk!

18:52: Góóóóóóóólll!! Iváncsik!!! 26-24. Három perc van még!

18:53: magyar emberelőny az 58. percben 236-25 az MKB-nak.

18:54: Nagy Korrnnéééllll!!!! 27-25 nekünk, két percen belül vagyunk.

18:55: másfél perccel a vége előtt Accambray szépített 27-26

18:55: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

18:59: Végggeee!!!!!!! 2 másodperccel a vége előtt a franciák jöhettek Accambray lövését Peric kivédte és az MKB Veszprém szenzációs hajrájával megnyerte a mérkőzést!!!!

MKB VESZPRÉM-MONTPELLIER 27-26 (13-15)

MKB VESZPRÉM: Fazekas, Perics (kapusok), Császár 2, Eklemovics, Gulyás 1, Iváncsik G. 4, Iváncsik T. 3, Korazija, Laluska, Lusnyikov, Nagy K. 1, Pérez 3, Sulics 4, Terzics 2, Vilovszki, Vujin 7. Vezetőedző: Mocsai Lajos

MONTPELLIER: Robin, Stochl (kapusok), Accambray 9, Andry, Arvin-Berod, Bojinovics 2 (1), Di Panda 3, Grebille, Guigou 4 (1), Juricsek 2, L. Karabatic, N. Karabatic 4, Kavticnik 1, Obradovics, Tej, Zens. Vezetőedző: Patrice Canayer.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 2/1

Férfi Kézi BL, 3. mérkőzés: MKB Veszprém – Montpellier 27-26 (13-15) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Visszajelzés: Férfi Kézi BL, 5. forduló: IF Sävehof – MKB-Veszprém – a kibeszélő-show « SportMenü – a Te választásod!

2. Visszajelzés: Férfi Kézi BL, 4. mérkőzés: MKB Veszprém – KIF Kolding – a kibeszélő-show « SportMenü – a Te választásod!