Vasárnap magyar idő szerint 15:00-kor kezdődik a HK Zvezda Zvenyigorod – Győri ETO Audi KC BL-mérkőzésen, amelyen ez lesz az első kör a csoportban. Szurkoljunk közösen a Konkoly-csapatnak. Tartsatok velünk!

A sorsolás szeszélye folytán a győriek Csehovban kezdik meg a 2010/2011-es BL-szezont. Nem a legjobb előjelekkel, hiszen a hét közepén Spiridon megsérült, így nélküle kell ki vívni a sikert. Konkoly Csaba a mérkőzés előtt a handball.hu-nak nyilatkozott.

Női Kézi: Egészséges versenylázzal startol az ETO

Vanyus Attila a klub elnöke szintén bizakodó a meccs előtt – írja az ETO honlapja.

“Nagyok az elvárások velünk szemben így a Bajnokok Ligája rajta előtt, ezeket mi is tudjuk, de idén is szeretnének megfelelni a várakozásoknak. Nem lesz könnyű meccsünk Oroszországban, a Zvezda elleni meccsek mindig izgalmasak voltak. Ezen a szinten már nincs könnyű ellenfél, hiszen a BL-be csak a legjobbak juthattak el. A BL meccseken gyakran csak nüanszok döntenek, remélem idén a mi javunkra!”

A Győri Audi ETO kerete:
Kapusok: Katrine Lunde-Haraldsen, Pálinger Katalin, Pásztor Bettina
Mezőnyjátékosok: Eduarda Amorim, Bárány Krisztina, Aurelia Bradeanu, Görbicz Anita, Ana Gros, Hornyák Ágnes, Kovacsics Anikó, Kurucz Ivett, Mayer Szabina, Katarina Mraviková, Orbán Adrienn, Palkó Fruzsina, Planéta Szimonetta, Szegedi Orsolya, Szölösi Patrícia, Tóth Eszter, Vérten Orsolya
Edző: Konkoly Csaba

Sérült: Simona Spiridon,

A Zvezda Zvenyigorod kerete:
Kapusok: Viktorija Kalinyina, Daria Snareva, Marina Szklacsikova, Kira Trusova
Mezőnyjátékosok: Natalia Aniszimova, Irina Baranovszkaja, Szofia Csernyikova, Natalia Csernova, Jelena Dmitrijeva, Daria Gruzdeva, Julia Havronyina, Anasztazia Juscsenko, Tamara Karpenko, Oxana Koroljeva, Jelizaveta Krasznitszkaja, Polina Kuznyecova, Ljudmila Posztnova, Nagyezsda Potapenko, Kszenia Rinkova, Dina Sasurkova, Anna Szen, Jekatyerina Vetkova, Jekatyerina Vetkova, Anna Vinogradova, Kszenia Volnukina.
Edző: Jevgenyij Trefilov

Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 1. forduló

HK Zvezda Zvenyigorod – Győri Audi ETO KC
2010. október 10., vasárnap, 15.00 (magyar idő szerint)
Csehov, Olimpiai Sportcsarnok
Játékvezetők: Jens Nybo, Leif Poulsen (dánok)
TV: Viasat3 – ÉLŐ

A csoport másik mérkőzése:

RK Podravka Vegeta – RK Krim Mercator
2010. október 10., vasárnap, 17.00
Kapronca, Fran Galović Sportcsarnok
Játékvezetők: Kjersti Arntsen, Ida Cecilie Gullaksen (norvégok)

—————————————————————————————————————————————————-

14:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! Hamarosan kezdődik a Zvenyigorod – Győr BL-mérkőzés.

14:50: A két csapat eddig hat alkalommal találkozott egymással, ebből kétszer nyert az orosz, míg a győriek négyszer

14:55: A csapatok már a pályán vannak. A győriek sötét mezben, míg a hazaiak fehér felsőben és kék nadrágban fognak játszani.

15:00: A mérkőzést a hazaiak kezdik. Hajrá, ETO!

15:05: Az 5. perc közepénél járunk az oroszok 3-2-re vezetnek. Kovacsicsz már két percet kapott. Egyelőre nincs meglepetés a mérkőzésen.

15:10: Tíz perce tart a mérkőzés az oroszok 6-4-re vezetnek. Nem bírunk Postnovával, ugyanis már négy gólt szerzett.

15:12: A 12. percben már három gólos a hazai vezetés, sőt újabb gólt kaptunk. 8-4 oda… Konkoly Csaba időt kért.

15:18: Túl vagyunk az első félidő felénél a magyar idő kérés után pontosabban játszunk, jó a védekezés és a támadásunk is, hiszen mínusz négyről feljöttünk mínusz egyre. Nagyon nem egyszerű a mérkőzés, főleg Spiridon nélkül.

15:22: A 20. percben járunk a Zvenyigorod két góllal vezet a Győr ellen. 12-10. Három alkalommal is egy gólra jött fel az ETO…

15:24: Trefilov mester időt kért

15:29: Elkezdődött az utolsó 5 perc az első félidőben. Az oroszok továbbra is két gólla vezetnek ellenünk 15-13.

15:31: A 27. per5cben a mérkőzés során először kerültünk emberelőnybe 16-13-as orosz vezetésnél.

15:33: Kiegészültek az oroszok, miközben Ana Gross szépített, 16-14.

15:34: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben. Vetkova gólt szerzett. 17-14

15:36: Vége az első félidőnek.

Szünet

Összefoglaló: Az oroszok sokkal jobban és pontosabban játszanak, mint a mieink. A félidő közepéig egy-két góllal elhúztak, de a Győr mindig felzárkózott. Sajnos a védekezésünk Spridon nélkül sérülékeny, a támadó játékunk nem jó, és sok a technikai hiba is. A félidő végére ismét három gólos különbségre változott az állás. Sokkal jobb játék kell a második félidőben, mert különben vereség lesz a vége.

15:47: Elkezdődött a második félidő, a játékot a győriek kezdték.

15:53: A 35. perc elején már négy góllal vezetnek a hazaiak, úgy hogy emberhátrányba kaptuk a gólt. 19-15.

15:58: Eltelt a második félidő tíz perce, és nem változott a játékképe, az oroszok négy góllal vezetnek. 20-16.

16:00: A 42. percben már ötgólos a hazai vezetés… nagyon nem megy a játék a Győrnek.

16:01: Hetest kapott a Győr és emberelőnybe kerültek. Görbicz bedobta. 22-18.

16:04: Elkezdődött az utolsó negyedóra, 23-19 az oroszoknak.

16:10: Elkezdődött az utolsó tíz perc, az állás 26-22 az oroszoknak. Egyszerűen  a Győrnek nem megy a játék.

16:16: Az 55. percben járunk 27-23 a hazaiak javára. Már csak öt perc van hátra a mérkőzésből.

16:26: Megkezdődött a találkozó utolsó perce.

16:27: Vége a mérkőzésnek a találkozó utolsó gólját Vérten Orsolya szerezte.

Az orosz csapat végig magabiztosan és jól játszva megérdemelten szerezte meg a győzelmet a Győr ellen.

Női Bajnokok Ligája, D-csoport, 1. forduló:
ZVEZDA ZVENYIDOROD-GYŐRI AUDI ETO 31-28 (17-14)
Csehov, játékvezetők: Nybo, Poulsen (dánok)

ZVENYIGOROD: Kalinyina, Snareva, Szklacsikova (kapusok), Aniszimova, Baranovszkaja 1, Csernyikova, Csernova, Dmitrijeva, Gruzdeva, Havronyina, Juscsenko, Karpenko, Koroljeva 3, Krasznitszkaja, Kuznyecova 8, Posztnova 5, Potapenko, Rinkova, Szasirkova, Szen 6 (2), Vetkova, Vetkova 4, Vinogradova 2, Volnukina 1. Edző: Jevgenyij Trefilov

GYŐR: Lunde, Pálinger, Pásztor (kapusok), Amorim 4, Bárány, Bradeanu 3, Görbicz 9 (6), Gros 5, Hornyák, Kovacsics 1, Kurucz, Mayer 1, Mraviková 4, Orbán, Palkó, Planéta, Szegedi, Szölösi, Tóth E., Vérten 1. Edző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6

Női Kézi, BL-csoportkör, 1. mérkőzés: HK Zvezda Zvenyigorod – Győri Audi ETO KC 31-28 (17-14) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Visszajelzés: Női Kézi, BL, 3. mérkőzés: RK Krim Mercator – Győri Audi ETO KC – a kibeszélő-show « SportMenü – a Te választásod!

2. Visszajelzés: Női Kézi BL, 2. mérkőzés: Győri Audi ETO KC – RK Podravka Vegeta – a kibeszélő-show « SportMenü – a Te választásod!