Monicomp Liga 10.forduló: Ferencváros-Kaposvári Rákóczi 1-0

Szombaton 17:30-kor élőben közvetítjük a Ferencváros-Kaposvári Rákóczi mérkőzést a Monicomp Liga 10.fordulójából. A találkozó pikantériája, hogy Prukner László huszonhét évig szolgálta a Kaposvárt labdarúgóként, majd később edzőként. Vajon folytatódik a Kaposvár idei remek szereplése, vagy az egykori vezetőedző megállítja őket?

A tabella negyedik helyén álló Ferencváros 17:30-kor az idei szezon egyik meglepetéscsapatát, a második helyen álló Kaposvárt fogadja. Ez lesz a 17. összecsapásuk, eddig összesen 5 Fradi győzelem, 8 döntetlen és 3 vereség született. A Kaposvár még sohasem nyert az Üllői úton, ezt az átkot készülnek most megtörni a somogyiak.
Prukner László nyáron hagyta el Kaposvárt mintegy huszonhét év után, így most először néz szembe előző csapatával.
– A szezon elején nem lett volna szerencsés a Kaposvárral játszani, hiszen még nagyon frissek voltak az emlékek. Most azonban valamelyest más a helyzet, beintegrálódtam a Ferencvárosba, ráadásul a Kaposvár nagyon kicserélődött, ezért már nem mondhatom azt, hogy ez az “én csapatom”, sem a keretet, sem pedig a játékot illetően. Annak idején a Petrók, Zahorecz, Kovácsevics, Milinte, Grúz, valamint kisebb nagyobb megszakításokkal Oláh alkotta a csapat tengelyét. Körülöttük szinte félévente kicserélődtek az emberek. Sisa Tibi pont ezt a tengelyt bontotta meg, sok játékost igazoltak, gyors, dinamikus szélsőik vannak, jó befejező játékosokkal. Ősszel több meccsen is láttam őket játszani, jól összerakott csapat, jó játéksokkal, nem véletlenül állnak a második helyen. Nekünk a legutóbbi két mérkőzésünkből kell kiindulni, ezekből a pozitívumokat átvenni, a hibákat pedig kijavítani. Természetesen az a célunk, hogy a két győztes meccsünk után a harmadikat is megnyerjük. – nyilatkozta Prukner László az ftc.hu-nak.

Sisa Tibor, aki nyáron Prukner László helyére érkezett, úgy érzi a Fradi az esélyesebb.
– A Ferencváros Magyarország legnagyobb szurkolótáborával rendelkező csapata, a két klubot, a működési feltételeiket nem lehet összehasonlítani semmilyen szinten, a mérleg nyelve mindenben a Fradi felé billen. A zöld-fehéreknek nagyon jó játékosanyaga van, ezt bizonyítja, hogy színvonalas mérkőzéseket is játszott. Hazai környezetben a Ferencváros az esélyes, de mi is igyekszünk a lehető legtöbbet hozzátenni a meccshez. – mondta Sisa Tibor az ftc.hu-nak.

Marek Heinz sérülése miatt az elmúlt két bajnokin nem léphetett pályára, ám a héten ismét edzésbe állt a csapattal és a Kaposvár ellen visszatérhet a pályára.
– Nagyon kellemetlen ellenfél a Kaposvár, minőségi csapat, láttam, hogy legutóbb az MTK ellen is biztosan győztek – mondta a cseh támadó az ftc.hu-nak. – Ugyanakkor a mi együttesünk hazai pályán általában dominál, próbál a játékot irányítva futballozni, így nem nekünk kell alkalmazkodni az ellenfélhez, hanem fordítva. Az biztos, hogy érdekes meccs lesz, hiszen az edzőnk és néhány játékosunk is Kaposvárról érkezett. Mindenképp győzni akarunk.

Oláh Lóránt, a Kaposvár gólfelelőse az ftc.hu-nak elmondta, hogy optimistán várja a találkozót.
– Azt gondolom, eddig is jól szerepeltünk a Fradi ellen. Én még soha nem kaptam ki az Üllői úton, és azt vallom, eddig is mindig esélyesként játszottunk a fővárosiakkal. Ha megnézzük ezeket a mérkőzéseket, nem vallottunk szégyent, egyenrangú partnerek voltunk, és remélem, ez így marad majd a szombat után is.

Kezdőcsapatok:

FTC: Ranilovic – Balog, Csizmadia, Rodenbücher – Adriano, Maróti, Stanic, Rósa, Andrezinho – Miljkovic, Schembri

Kaposvár: Kovács – Grúz, Okuka, Zahorecz, Zsók – Gujic, Pavlovics, Pedro, Jawad – Oláh, Peric

ÉLŐ

Elkezdődött a mérkőzés!

6′ Veszélyes Schembri  fejes Balog bedobása után, megfogta a Kaposvár kapua.

7′ Újabb lehetőség a Fradi előtt, ezúttal szöglet után veszélyeztettek a hazaiak.

8′ Kovácsnak kellett védenie ismét, ezúttal Miljkovic lőtt kapura!

13′ A mérkőzés első sárga lapját Zsók József kapta Rósa csúnya felrúgása miatt.

20′ Rodenbücher szabadrúgást követően veszélytelenül fejelt a kaposvári kapura. Egyelőre a vendégek nem tudtak eljutni a Fradi kapujának közelébe.

24′ Meg van a Kaposvár első lövése, Oláh kapott jó labdát, de lövése jócskán elkerülte az FTC kapuját.

27′ Csizmadia lőtt kapura mintegy 30 méterről, az erős löketet Kovács magabiztosan fogta.

32′ Andrezinho vitte el balszélen a labdát, majd elesett a 16-oson belül, látványosan feldobta magát.  Bede nem ítélt büntetőt, hanem Andrezinhónak és Okukának is sárgát adott az eset utáni kisebb összezördülésért.

36′ Oláh kapott sárgáz Csizmadia elleni szabálytalanság miatt, de Maróti is lerántotta Oláht, mégis a vendég játékos kapta a lapot.

38′ Stanic is besárgult.

41′ A középpályán folyik a küzdelem.

43′ Bede Ferenc büntetőt ítélt a Fradi javára!  Egy jobb oldali beadásnál a Kaposvár kapuja előtt két Fradista is elesett.

Rósa Dénes rúgja és bent van!!! Higgadtan gurított a bal alsó sarokba. 1-0

Vége az első félidőnek!

Folytatódik a mérkőzés!

Nem cseréltek egyik oldalon sem.

52′ Rodenbücher kapott sárgát.

53′ Kaposvári helyzet, Oláh középre tett labdáját szögletre szerelték a Fradi-védői.

55′ Pavlovics szabadrúgása nem sokkal ment kapu fölé.

58′ Csere a Fradinál: Marek Heinz érkezik Miljkovics helyére.

62′ Sisa Tibor is cserél: Kulcsár jön be Peric helyére.

66′ kaposvári helyzet! Kulcsár adott szép passzt Oláhnak, aki éles szögből lőtt kapu éppenhogy kapu fölé.

67′ Heinz lőtt szintén kapu fölé.

69′ Újabb Rákóczi csere: Grúz Tamás helyett Balázs Benjámin a pályán.

71′ Kovácsnak kellett kiöklöznie a labdát.

72′ Prukner László második cseréje: Stanic le, Tóth Bence be.

74′ Schembri lőtt kapu mellé. Most a Fradi beszorította a Kaposvárt.

75′ Kiállítás! Maróti Béla begyűjtötte második sárgáját, így a Fradi tíz emberrel folytatja a meccset.

78′ Bede újabb sárgát osztott ki, ezúttal a vendégeknél Zahorecz kapott.

79′ Okuka lőtt kapura, ami majdnem megtréfálta a Fradi kapusát, de végül megkaparintotta Ranilovic labdát.

81′ Utolsó Fradi csere: Józsi állt be Andrezinho helyére.

83′ Most már a csereként beállt Kulcsár is besárgult. Ez már a 10. sárga lap volt a meccsen.

88′ Utolsó kaposvári csere: Jawad helyére Godslove állt be.

89′ Zahorecz állította meg Schembrit, Bede pedig felmutatta előbb a sárgát, majd a pirosat!

VÉGE a mérkőzésnek!

A Fradi sorozatban megszerezte harmadik győzelmét, és ezzel már 19 pontosak a tabellán. A Kaposvár először veszített idegenben.

Monicomp Liga 10.forduló: Ferencváros-Kaposvári Rákóczi 1-0” bejegyzéshez ozzászólás

1. Visszajelzés: Monicomp-Liga, 10. forduló: Újra dobogón a Fradi « SportMenü – a Te választásod!

2. Itt nem fogom tudni nyomon követni az eseményt, mert kint leszek a találkozón, de remélem sok Ferencvárosi gólról számolsz majd be Balázs!