Röplabda: Magyarok a nagy világban – légió körkép

Bőven van miből szemezgetnünk, hiszen a magyar röplabdázók Európa és az Egyesült Államok számos országában, államában sikeresen szerepelnek! Összeállítás Moszkvától Párizson át Leedsig, illetve Kansastől Szalonikin át Izmirig – írja a hunvolley.blog.hu.

FÉRFIAK

Mészáros Dömötör (Arkas Izmir, török): Az alapszakasz második fordulójában 3:0-s győzelem hazai pályán a Gumushane Torul Genclik ellen. A magyar játékos 10 pontot szerzett. Statisztika itt!

Veres Péter (Dinamo Moszkva, orosz): A bajnokság a hétvégén, október 28-án kezdődik. Érdekesség, hogy a fővárosiak éppen azzal az Iszkra Ogyincovóval találkoznak majd az első fordulóban, amelytől az utolsó Orosz Kupa-meccsen 3:0-ra kikaptak.

Németh Szabolcs, Geiger András (Remat Zalau, román), és Kecskeméti Péter (CS Stiinta Explorari Baia Mare, román): A bajnokság alapszakaszának harmadik fordulójában egymás ellen játszott a két magyaros csapat. A hazai pályán szereplő zilahiak simán nyertek a Nagybánya ellen (3:0). A Zalau a tabella élén áll hibátlan teljesítménnyel, a Baia Mare a második vereségét szenvedte el.

Kovács I Zoltán (OK Salonit Anhovo Kanal, szlovén): A Közép-európai Liga alapszakaszának negyedik fordulójában az osztrák Aon hotVolleys Wien otthonában nyert a magyar center együttese (3:0). Kovács Zoltán csereként kapott lehetőséget. Statisztika itt!

Koch Róbert (SK Posojilnica Aich/Dob, osztrák) és Mózer Zoltán (Hypo Tirol Innsbruck, osztrák): Magyar–magyar rangadó volt a Közép-európai Liga alapszakaszának negyedik fordulójában. Az tiroliak elvesztették veretlenségüket (1:3)! A győztes csapatban Koch 5, a vesztes együttesben Mózer 16 pontot szerzett. Mindketten végig a pályán voltak. Statisztika itt!

Szabó Dávid (Sisley Treviso, olasz): A bajnokság alapszakaszának első fordulójában az egyik legerősebb kerettel rendelkező Treviso hazai pályán 3:1-re nyert a Yoga Forli ellen. A magyar ütőjátékos nem kapott lehetőséget. Statisztika itt!

Baróti Árpád (Tonno Calippo Vibo Valentia, olasz): Az élvonal alapszakaszának első fordulójában sima 3:0-s vereség a Lube Banca Marche Macerata otthonában. A magyar játékos egy nappal a 19. születésnapja után bemutatkozott az olasz bajnokságban, csereként kapott lehetőséget. Statisztika itt!

Molnár Dávid (TV Bühl, német): A bajnokság élvonalának első fordulójában 3:1-es vereség a Netzhoppers KW otthonában. Statisztika itt!

Berndt Attila, Demeter András, Fehér Tamás, Herczeg Roland, Tóth Milán (Leeds Carnegie, angol): Negyedik bajnoki meccsét is megnyerte a csapat, amely ezúttal hazai pályán győzött 3:1-re a Coventry&Warwick Riga ellen. A mérkőzés legjobbjának Berndt Attilát választották.

Demeter György (edző, Fenerbahce, török): A címvédő már az alapszakasz második fordulójában elvesztette veretlenségét a bajnokságban, miután 3:1-re kikapott az Istanbul Büyüksehirtől. Statisztika itt! Fotógaléria itt! A négy külföldi közül ezúttal a center, a szerb olimpiai bajnok Andrija Geric kényszerült a lelátóra. Honfitársa, a szintén ötkarikás aranyérmes Ivan Miljkovic vállfájása ellenére játszott, de a meccs után három-négynapos pihenőt kapott. A kubai Leonel Marshallnak még mindig fáj a bokája, ami a közelmúltban kificamodott. „Egyjátszmányi erőnk volt – mesélte Demeter mester. – Simán nyertük az első részt, az nem is volt mérvadó, mert ellenfelünk gyengélkedett. A másodikban mi voltunk rosszak, aztán a harmadikban elkezdődött a röplabda! Színvonalas volt a játék, de a végjátékokból rendre a riválisunk jött ki jobban, amely kevesebbet hibázott.”
Érdekeség, hogy a Fenerbahce szintén címvédő női kosárlabdacsapata (edző: Rátgéber László) kikapott a bajnokság első fordulójában, pedig az előző szezonban veretlenül lett első.

NŐK

Dégi Barbara (VBC Köniz, svájci): Kétszer is nyert a csapat a közelmúltban! A bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában 3:0 a VBC Biel-Bienne ellen, a hatodik körben pedig 3:2 a Hotel Cristal VFM ellen.

Kötél Zsanett (Entente Saint-Chamond, francia): A másodosztály alapszakaszának harmadik fordulójában 3:0-s vereség a Hainaut otthonában.

Józsa Zsuzsanna (Iraklisz Szaloniki, görög): A bajnokság alapszakaszának második fordulójában sima 3:0-s győzelem az EA Larisa otthonában. A magyar játékos végig a pályán volt, 11 pontot szerzett. Statisztika itt!

Kiss Katalin (AEK Athén, görög): Az előző összeállításunkból kimaradt Kiss Katalin, elnézést kérünk tőle! Pedig már az alapszakasz első körében is remekelt, hiszen az Anatolia ellen 3:1-re megnyert meccsen a mezőny legeredményesebbjeként 21 pontot szerzett. Statisztika itt! A második fordulóban 3:0-ra nyert az AEK a Hercules Kifisias ellen, a magyar röplabdázó ezúttal is a mezőny legeredményesebbje lett 17 ponttal. Statisztika itt!

Héjjas Valéria (Nantes, francia): Az alapszakasz negyedik fordulójában 3:0-ra kikapott a csapat az ASPTT Mulhouse VB otthonában. A magyar játékos az eddigiekhez hasonlóan ezúttal sem lépett pályára. Statisztika itt!

Dobi Edina (New Orleans Privateers, amerikai): Két mérkőzést játszott a csapat a közelmúltban, és előbb a Rust College, majd a Dillard ellen nyert 3:0-ra! A magyar röplabdázó mindkét találkozón a mezőny legeredményesebbje volt. A két meccs fotógalériája ide kattintva megtekinthető!

Molnár Hajnalka (Memphis Tigers, amerikai): A közelmúltban két meccset játszott a csapat. Előbb 3:1-es győzelem a texasi El Paso University ellen, majd 3:0-s vereség az orlandói UCF ellen. A magyar feladó előbb négy, majd két pontot szerzett.

Szívós Mária (Middle Tennessee State University BlueRaiders, amerikai): Legutóbb a csapat honlapjának hibája miatt nem tudtunk beszámolni az eredményekről. Rendkívül sikeres az együttes jelenlegi idénye, hiszen a sok győzelem mellett csupán néha csúszott be egy-egy vereség. Legutóbb például a Monroe és a Lafayette ellen is 3:0-ra győzött a csapat. Szívós előbb tíz, majd hét pontot szerzett.

Farkas Anett (Virginia Commonwealth University Rams, amerikai): Kiváló eredmények születtek a közelmúltban, hiszen a VCU előbb a Georgia State, majd az UNC Wilmington ellen győzött 3:0-ra. A magyar röplabdázó az első meccsen nem játszott, a másodikon csereként kapott lehetőséget, s egy pontot szerzett.

Porubek Lilla (Kansas State University Wildcats, amerikai): Tovább tart az együttes rossz sorozata, immár az elmúlt hat meccs vereséggel zárult, ráadásul játszmagyőzelem nélkül! Porubek a közelmúltban a Baylor ellen csereként lépett pályára, pontot nem szerzett, a Texas ellen nem kapott lehetőséget.

Nagy Mariann (Lavoro.Doc Pontecagnano, olasz): Az A2 Liga alapszakaszának második fordulójában 2:0-s vezetés után 3:2-es verség hazai pályán a MasterGroup Pane di Matera ellen. A magyar röplabdázó 25 pontjával ismét a mezőny legeredményesebbje volt. Statisztika itt!

Filipovics Anita (Icos Crema, olasz): A második fordulóban 3:2-es vereség az Infotel Forli otthonában. A magyar center 16 pontot ütött. Statisztika itt!

Horváth Dóra (Asystel Novara, olasz): Az élvonalbeli bajnokság a világbajnokság miatt csak november 28-án kezdődik. A válogatott ütőjátékosáról a közelmúltban már közöltünk egy hosszabb anyagot, most ide kattintva olvashatnak egy újabbat! A Round Rubin League elnevezésű előszezon első tornáját megnyerte a Novara, amely az ellenfél szabálytalansága miatt az első meccset 75:0-s pontaránnyal (3:0) megkapta az Urbino ellen, majd a döntőben 3:1-re győzte le a Perugiát. Horváth 16 pontjával a mezőny második legeredményesebbje volt.

Kovács Eszter (SWE Volley-Team, német), Bognár Krisztina (SC Potsdam, német) és Liliom Rita (Alemannia Aachen, német): A német bajnokság a világbajnokság miatt csak november végén kezdődik.

Meléndez-Pál Beatrix (Extremadura Arroyo, spanyol): A másodosztályú csapat a bajnoki alapszakasz harmadik körében odahaza győzött 3:0-ra a CV Vall D’Hebrón ellen. A magyar feladó együttese a tabella második helyén áll, egy ponttal lemaradva a listavezető mögött.

Kriegel Éva (Union Stade Francais Saint Cloud, francia): Továbbra is nyeretlen a párizsi csapat a bajnokságban. A fővárosiak a negyedik fordulóban a Cannes otthonába látogatottak, a magyar játékos végigjátszotta a meccset, öt pontot szerzett. Statisztika itt!

Farkas Virág, Kiss Beáta, Kun Dorottya (Leeds Carnegie, angol): Öt forduló után is veretlen a Leeds, ráadásul még mindig nem vesztett pontot a bajnokságban! Legutóbb az Ealing Energy ellen nyertek 3:0-ra a magyar lányok vezérletével, a meccs legértékesebb játékosának Kun Dorottyát választották. A győztes csapat sok ászt nyitott, és a mezőnymunka, valamint a szervafogadás is jól működött. Érdekesség, hogy az ellenfél csapatát is erősítette egy honfitársunk, Várkonyi Bernadett személyében. A Leeds vasárnap a tavalyi ligagyőztes Devon-nal játszik, idegenben.

Forman József (edző, Auburn University Tigers, amerikai): Miközben a magyar edző találkozott az Egyesült Államokban tartózkodó Dr. Kotsis Attilánéval, a csapat mérlege egy győzelem és egy vereség a közelmúltban. Előbb 3:0 az Arkansas ellen, majd 0:3 a Louisiana State University ellen.