Féri Kézilabda, Eb-selejtező, 2. mérkőzés: Észtország – Magyarország 19-31 (9-14) – a kibeszélő-show

Vasárnap magyar idő szerint 16:45-kor lép pályára Észtországban a magyar férfi kézilabda válogatott. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak!

Az első fordulóban a mieink szenzációs második félidei teljesítményének köszönhetően hazai pályán 26-17-re nyertek a bosnyákok ellen, míg az észtek öt gólos vereséget szenvedtek a macedónoktól. Annyiban módosult az észtek elleni keretünk, hogy Gulyás Péter gyomorfertőzése miatt a vasárnapi találkozóra sem épült fel teljesen. Helyére a szövetségi kapitány Harsányi Gergelyt hívta be, aki a bosnyákok ellen az utolsó gólunkat lőtte, könnyen lehet viszont, hogy ő lesz az egyetlen jobbszélsőnk, mivel a csütörtöki találkozón Iváncsik Tamás egy gólja után izomhúzódást szenvedett. Továbbá az is eldőlt, hogy nem tartott a kerettel Fazekas Nándor sem, az ő helyére Liszkai Szilveszter veszi majd át.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány a kezi.hu-nak elmondta, nem nagyon tudtak felkészülni az észtek ellen, de ha tovább szeretnénk jutni, akkor mindenhol nyerni kell. Ugyebár, a kötelező győzelem, mindig a legnehezebb megszerezni.

Az észt válogatott kerete:
Marius Aleksejev, Dener Jaanimaa, Kristo Järve Martin Johannson, Jaan Kauge, Marius Lepp, Risto Lepp, Sten-Erik Lepp, Kaupo Liiva, Kristjan Muuga, Valdar Noodla, Mait Patrail, Raido Peedomaa, Mikk Pinnonen, Eston Värusk.
Szövetségi kapitány: Kalmer Musting

A magyar válogatott kerete:
Kapusok: Liszkai Szilveszter (MKB Veszprém), Mikler Roland (Pick Szeged)
Jobbszélsők: Harsányi Gergely (Tatabánya-Carbonex), Iváncsik Tamás (MKB Veszprém)
Jobbátlövők: Laluska Balázs (MKB Veszprém), Mocsai Tamás (Flensburg), Rédei István (Arrate)
Irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Pick Szeged), Nagy Kornél (MKB Veszprém)
Beállók: Gál Gyula (CO Zagreb), Schuch Timuzsin (Constanta), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövő: Ilyés Ferenc (Lemgo)
Balszélsők: Halász Máté (Tatabánya-Carbonex), Iváncsik Gergő (MKB Veszprém)
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Edző: Juhász István

Férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 2. forduló:
ÉSZTORSZÁG-MAGYARORSZÁG 16:45
Pölva, játékvezetők: Kouz, Zhoba (ukránok)

Férfi Eb-selejtező 2012 1. csoport
1. Magyarország 1 1 0 0 26-17 2 p
2. Macedónia 1 1 0 0 30-25 2 p
3. Észtország 1 0 0 1 25-30 0 p
4. Bosznia-Hercegovina 1 0 0 1 17-26 0 p

—————————————————————————————————————————————————-

16:45: Köszöntjük a kedves szurkolókat! Hamarosan kezdődik az észt-magyar Eb-selejtező mérkőzés.

17:10: A 20. percben járunk a mieink négy gólos különbséggel vezetnek a házigazdák ellen.

17:14: Az utóbbi öt percben kimaradt ziccerek jellemezték a játékot, továbbra is négy góllal vezetünk. Elkezdődött az 25. perc is a mérkőzésen, tehát jön a hajrá!

17:16: A 27. percben Mocsai Lajos időt kért. Két gyors gólt kaptunk, így az állás 8-11 a javunkra.

17:18: A 28. percben hatalmas Illyés-bomba az észt kapuba 8-12.

17:19: Eladtuk a labdát és egy gyors lerohanásból gólt kaptunk 9-12.

17:20: Elkezdődött az utolsó percben négy góllal vezetünk 9-13.

17:22: 7  másodperccel a vége előtt Illyés Feri két percet kapott, mert az észt játékos mezét meghúzta a játékvezetők, ezért megbüntették, tehát emberhátrányból kezdjük a második félidőt. Időközben véget ért az első félidő, a mieink 14-9-re vezetnek a hazaiak ellen.

Összefoglaló: A kezi.hu beszámolója szerint a 8. percig 4-4 volt az állás, majd ekkor a Mocsai-csapat elkapta a fonalat, és elhúztak 8-4-re. A 20. percig stagnált a két csapat között a különbség. A hajrában hol Mikler, hol a hazaiak kapusa védett bravúrosan. Gyors lerohanásokból szerezzük a gólokat, vannak technikai problémák, de nincs gond. a félidőben öt gólos a magyar vezetés (9-14).

Aki követni szeretné a mérkőzést itt tudja nézni is.

17:32: Elkezdődött a második félidő, a játékot a mieink kezdték.

17:38: A 35. percben járunk, és jól kezdtük a második félidő első öt percét, hiszen két gyors gólt szereztünk, és mindössze egyet kaptunk. Mikler Roland és Harsányi Gergő a csapatunk két legjobbja eddig. Egy kis érdekesség, az észt kommentátor minden gólnak nagyon tud örülni :). Figyelemre méltó szépen kiejtik a magyar neveket…

17:42. A 39. percben emberelőnybe kerülünk. A büntetőt Harsányi Gergő értékesítette is. 13-21.

17:44: A 41. percben 22-13-ra vezetünk, miután újabb Harsányi-gól született.

17:45: A 42. percben hazai időkérés.

17:51: Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen. Eddig parádésan játszik a Mocsai-csapat, hiszen 11 góllal vezetünk az észtek ellen. Ebben a játékrészben 10-5 az állás. Harsányit nem lehet megállítani. (14-25).

17:57: Az 50. perc és elkezdődött 26-15-re vezetünk. Szenzációsan játszik a magyar válogatott. Elég lenne annyit mondani, amit az észt kommentátor mond: “Roland Mikler, Roland Mikler…” Már csak az a kértdés, hogy egy vagy kétszámú gólkülönbség lesz a javunkra a mérkőzés után.

18:00: Az 53. percben Mocsai Lajos időt kért. Az állás 27-15 a javunkra. Kapus csere történt nálunk: Mikler helyett Liszkai a kapuban.

18:02: Az 54. percben Halász Máté kihagyott egy büntetőt, így marad a 27-15 a javunkra.

18:05: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen. A hazaiak szereztek egy gólt, majd Lékai válaszolt.

18:09: Az 59. percben megszületett a 30. magyar gól is! :).

18:10: Elkezdődött a mérkőzés utolsó perce.

18:11: Az utolsó percen belül egy hazai és egy magyar gól született, méghozzá Rédei szerezte az utolsó gólunkat a mérkőzésen.

18:12: Vége! A magyar válogatott 31-19-re legyőzte a hazai pályán játszó észteket, A mérkőzés legjobbjai nálunk Mikler Roland és Harsányi Gergő volt, de a többieket sem kihagyni. Sikerült hozni a kötelező győzelmet! Bravó!

ÉSZTORSZÁG-MAGYARORSZÁG 19-31 (9-14)

ÉSZTORSZÁG: Aleksejev, Värusk (kapusok), Jaanimaa 1, Järve 4 (2), Johannson 1, Kauge 2, M. Lepp, R. Lepp 1, S-E. Lepp, Liiva, Muuga 3, Noodla 1, Patrail 4 (1), Peedomaa, Pinnonen, Sokk 1.
Szövetségi kapitány: Kalmer Musting.

MAGYARORSZÁG: Mikler, Liszkai (kapusok), Császár 2, Gál 2, Halász, Harsányi 8 (2), Ilyés 3, Iváncsik G. 1, Laluska 1, Lékai 1, Mocsai 4, Nagy K. 3, Rédei 1, Schuch 3, Zubai.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2