Női kézi, Telenor Kupa, 2. mérkőzés: Magyarország – Ukrajna 30-27 (12-14) – a kibeszélő-show

Vasárnap 12:55-kor Tiszaújvárosban lép pályára a magyar női kézilabda-válogatott Ukrajna ellen a Telenor Kupa második mérkőzésén. Szurkoljunk közösen a Mátéfi-csapatnak.

A mieink szombaton jó játékkal 36-22-re legyőzték Tunéziát. A mérkőzésről bővebben itt olvashatsz. A két csapat eddig 20 alkalommal játszott egymás ellen, ebből 15 magyar siker, egy döntetlen és négy ukrán győzelem született. Utoljára egy évvel ezelőtt a Pannon Kupán találkozott a két együttes, és akkor 28-27-re a magyarok nyertek. A decemberi eb-n rajtunk kívül az ukránok is ott lesznek. Komoly mérkőzésre számíthatunk ma kora délután.

Íme a női válogatott kerete:
Kapusok: Herr Orsolya (SYMA-Vác), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC-KORVEX)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsaba), Kovacsicz Mónika (FTC Jógazdabank)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-KORVEX), Sopronyi Anett (DVSC-KORVEX)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC Jógazdabank), Temes Bernadett (SYMA-Vác)
Beállók: Ábrahám Szilvia (Veszprém Barabás), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC Jógazdabank)
Balátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC Jógazdabank); Szekeres Klára (Budapest Bank-Békéscsaba)
Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO), Vincze Melinda (Alcoa FKC RightPhone)
Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter

Íme az ukrán keret:
PARHOMENKO Natalya HC SPARTA 1979. 03. 21. 180 / 75 26 5 Kapus
TYMOSHENKOVA Viktoriya Dinamo Volgograd (orosz) 1983. 11. 04. 183 / 72 51 0 Kapus
VLASENKO Maryna ZGIA 1987. 10. 03. 182 / 73 3 0 Kapus
MANAHAROVA Iuliia HC SPARTA 1988. 09. 27. 166 / 54 57 184 Jobbszélső
TREHUBOVA Tetyana IUVENTA Michalovce (szlovák) 1989. 03. 14. 170 / 62 0 0 Jobbszélső
NIKOLAYENKO Olha Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE 1983. 04. 05. 178 / 68 35 149 Jobbátlövő
VASHCHUK Olha Alcoa FKC RightPhone 1987. 08. 13. 178 / 72 82 25 Jobbátlövő
SHYMKUTE Rehina Rostov-Don (orosz) 1985. 12. 21. 176 / 65 87 182 Irányító
TURKALO Natalya Karpaty 1982. 06. 25. 173 / 65 3 3 Irányító
BAKHYRIEVA Iuliia IUVENTA Michalovce (szlovák) 1990. 03. 23. 175 / 70 18 49 Irányító
GORILSKA Liliia HC SPARTA 1988. 02. 26. 190 / 75 38 49 Beálló
SHEYENKO Iryna HC SPARTA 1983. 03. 05. 180 / 73 63 158 Beálló
ZORIA Valeriia Spartak Kiev 1987. 04. 23. 180 / 73 7 12 Beálló
PIDPALOVA Anastasiia C.S. “Oltchim” Rm. Valcea (román) 1982. 01. 05. 192 / 80 51 222 Balátlövő
BATKOVA Yana ZGIA 1988. 11. 02. 171 / 64 15 15 Balszélső
BORSHCHENKO Viktoriya Dniprjanka 1986. 01. 05. 172 / 65 95 130 Balszélső

A Telenor Kupa második mérkőzését, a Magyarország – Ukrajna találkozót élőben közvetíti az RTL Klub vasárnap 12 óra 55 perckor.

Telenor Kupa, 2. forduló
Magyarország – Ukrajna
Tiszaújváros, 12.55
TV: RTL Klub – 12:55-től élőben

—————————————————————————————————————————————————-

Íme a mérkőzés összefoglalója: A handball.hu beszámolója szerint A második megmérettetésen a kisebb sérüléssel bajlódó Bódi Bernadett, valamint Herr Orsolya a magyar csapat kimaradói.

A tegnapi, tunéziaiak elleni mérkőzéshez képest a válogatottunk a szélsőgólok helyett átlövésekben jeleskedett már az elején. Az ukránoknál a magyar játékosokat igen jól ismerő békéscsabai Nyikolajenko vállalta magára a vezérszerepet, majd Manaharova és Simkutye találataival egyenlített a nyolcadik percben (4-4). Manaharova újbóli góljával már a keleti szomszédunknál volt az előny, Pidpalova hetesével pedig már 4-6-ra módosult az állás a 3-1 után. Pidpalova második büntetőjénél szerencsére észnél volt Pálinger. A ki-kilépősen megnyitott védelmünk egyáltalán nem működött, az eközben ejtett peches technikai hibáink miatt pedig még az emberhátránnyal is harcolhattunk. A másik oldalon a felállt fal is borsot tört az orrunk alá, így a 15. percben, 5-8-nál Mátéfi Eszter kikérte idejét.

Pálinger továbbra is képben volt, a támadójátékunk viszont akadozott. A 18. percben Szucsánszki jött be irányítani, de a meccs elején még működő átlövés-gólokból most nagy volt a hiány (23. perc: 7-11). A játékrész végéhez közeledve egyre inkább egyértelművé vált, hogy nem is a kapott gólok számával, hanem a kevés lőtt találattal van a magyar válogatottnak a fő baja. Szucsánszki biztos kézzel értékesítette a büntetőinket, ebbe lehetett kapaszkodni, és lassacskán már az egy gólra zárkózásért való támadás ideje is eljött. Bulath belőtte a helyzetet, ám mire 12-13-nál örülhettünk volna, az ellenfél is betalált. Félidőben: 12-14.

Harminc perc után Triffa vette át Pálinger helyét, és Sopronyi pozícióváltása után Kovacsicz is kiszállhatott pihenni. Az emberelőnyös helyzetben szinte a félpálya feléig megnyitottuk és előre toltuk a védelmünket, de a páros kapcsolatokkal gondok voltak. Ábrahám, majd Temes és Vincze is pályára lépett, Sopronyi újabb góljával pedig végre a 42. percre már vezettünk (20-19). Sopronyi teljesítményére lassan a szárnyalás sem volt eléggé kifejező, a régi és az új posztján is meg-megvillant (48. perc: 25-22). Az ukránok a szituáció váltását, miszerint nekik kellett zárkózni, egyre idegesebben viselték, de ez a támadójátékukra nem volt negatív hatással (50. perc: 25-24). Kovacsics Anikó a beállása után gyorsan három gólt szerzett, miközben az ellenfél már szinte helyzetenként cserélgette kapusait (53. perc: 27-24). Szövetségi kapitányunk az időkérésnél nyugalomra intette a lányokat, és az előny megtartására. Triffa és társai, köztük a végén két szép ziccergólt szerző Vincze mindent meg is tettek a feladat tejesítése érdekében. A magyar válogatott végül 30-27-es győzelmet aratott, és nyerte meg újra a Telenor Kupát.

Ukrajna végső helyezése a holnapi, Tunézia elleni mérkőzés eredményétől függ.

Női Telenor Kupa:
MAGYARORSZÁG-UKRAJNA 30-27 (12-14)
Tiszaújváros, játékvezetők: Dobrovits, Tájok

MAGYARORSZÁG: Pálinger, Triffa (kapusok) Ábrahám 1, Bulath 3, Görbicz 3 (1), Kovacsics 2, Kovacsicz 1, Sopronyi 7, Szabó V., Szamoránsky, Szekeres 1, Szucsánszki 4 (3), Temes 3 (2), Tomori 2, Vérten 1, Vincze 3. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

UKRAJNA: Parhomenko, Tyimosenkova, Vlasenko (kapusok), Bakhirjeva, Batkova 2, Borscsenko 4 (1), Gorilska, Manaharova 5, Nyikolajenko 4, Pidpalova 3 (1), Sejenko 1, Symkute 3, Trehubova, Turkalo 1, Vascsuk 2 (1), Zoria 1. Szövetségi kapitány: Leonid Jevtusenko.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméterek: 8/6, ill. 4/3