El Clásico: FC Barcelona – Real Madrid 5-0 (2-0) – a kibeszélő-show

Hétfő este rendezik meg a futball egyik legnagyobb mérkőzősét az El Clásicót az FC – Barcelona – Real Madrid találkozót a spanyol bajnokságban. Vajon ki fog nyerni: Guardiola vagy Mourinho? Itt mindent megtudhattok a klasszikus mérkőzésről. Tartsatok velünk!

A két csapat története elég régre nyúlik vissza, hiszen a legelső mérkőzést 1929. február 17-én rendezték meg. Akkor a katalánok hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedtek, azóta 154 vagy 155 alkalommal játszottak egymással. Összesítésben a legsikeresebb csapat a Real Madrid 68 győzelmével. A mérkőzésnek politikai töltete is van, ilyenkor még inkább kiéleződnek a spanyol-katalán ellentét.

A találkozónak van magyar érdekeltsége is. Nevezetesen mindkét oldalon kiváló magyar labdarúgók játszottak. A királyi klubnál Puskás Ferenc, míg a katalánoknál Kubala László, Czibor Zoltán és Kocsis Sándor. Mind a négy labdarúgót nagyon szerették. Zseniálisak voltak a maguk korában. A ’90-es évek második felében a Barça B-ben szerepelt Vincze Ottó, és nemrég még a királyi klub játékosa volt Szalai Ádám.

Napjainkban a Barçánál, főleg a saját nevelésű játékosok alkotják a keretet, mint például Xavi, Iniesta, Puyol, Piqué, Messi. A Real Madridnál, elég csak három nevet leírnunk: Iker Casillas, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, vagy Higuain.

Az idei szezon Messiről és Cristiano Ronaldóról szól, hiszen az előbbi 13-at, míg az utóbbi 14 gólt szerzett a La Ligában. Nemcsak a pályán, hanem a kispadon is nagy csata lesz, ugyanis Pep Guardiola, amióta edző a katalánoknál, eddig mindig nyertek a királyi klub ellen. Azonban idén megszakadhat a sorozat, hiszen a Real Madrid kispadján az a José Mourinho ül, aki rendkívül rafinált és taktikus edző. Mindenki elismeri a portugál tudását, hiszen manapság nincs, olyan edző, aki Angliában, Portugáliában és Olaszországban bajnokságot nyerjen. Sőt kétszeres BL-győztesről van szó.

Pep Guardiola elmondta, a Barça ugyanúgy fog játszani, mint eddigi is, támadni fog. Ahogy José Mourinhót ismerjük, ezúttal is ravasz taktikával fogja pályára küldeni a csapatát. A fővárosiak utoljára 2007-ben (!) nyertek a Camp Nouban.

Várható kezdőcsapatok
Barcelona: Valdes – Alves, Pique, Puyol, Abidal – Busquets (Mascherano) – Xavi. Iniesta – Messi, Villa, Pedro.

Real Madrid: Casillas – Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo – Alonso, Khedira (Lass) – C.Ronaldo, Özil, Di Maria – Higuaín (Benzema)

A találkozó este 21:00-kor kezdődik. Magyarországon élőben közvetíti a Sport1, a műsor 19:30-kor kezdődik.

ÉLŐ

19:00 Sziasztok! 2 órával a mérkőzés kezdete előtt megkezdjük a közvetítésünket! Igyekszünk minél több érdekességgel szolgálni, hogy még felkészültebb legyél a legnagyobb spanyol csatából.

Jose Mourinho már dolgozott a Barca kispadján még a 90-es években, így nem ismeretlen számára a Camp Nou. “Nagyon jó érzés volt visszamenni Barcelonába a Chelsea-vel és az Interrel, de a Real Madriddal még édesebb ez az érzés. Legyőztem a Barcát ezzel a két csapattal, de még ellenségesebb fogadtatásra számítok a Real Madrid trénereként.”

Mint arról már cikkünk elején írtunk a Real Madrid 2007 decemberében győzte le utoljára a Barcát a Camp Nouban, akkor Julio Baptista góljával győztek a Blancók 1-0-ra. 2 és fél évet kell visszamennünk az időben, hogy utoljára Real Madrid győzelemre emlékezzünk El Clasicón, 2008 májusában 4-1-re győztek a “galaktikusok”. Guardiola eddig 100%-os az El Clasicón, hiszen mind a négy Real elleni meccsét megnyerte. Jose Mourinho a Real kispadján még veretlen, sem a bajnokságban, sem a kupában, sem a BL-ben nem talált legyőzőre a portugál mester.

Nem túlzás kijelenteni, hogy a világ két legjobb futballistája találkozik ma a Camp Nou gyepén, a 2009-es Aranylabda győztes Lionel Messi és a 2008-as Aranylabdás Cristiano Ronaldo. A kis argentin úgy nyilatkozott, hogy a Real Madrid bosszúra készül, hiszen két szezonnal ezelőtt 6-2-re legyőzték a Real Madridot a Bernabeuban. Leo az utóbbi négy meccsen háromszor is betalált a Realnak, az idén pedig nagy formáját tükrözi, hogy a legutóbbi 10 meccsen gólt szerzett.Cristiano Ronaldo, aki idén már 14 gólnál tart bolondnak tartja azokat, akik csak a Messi és az ő párbaját emlegeti, hiszen az El Clasico két csapatról szól. “Ez a csata Spanyolország két legjobb csapat között zajlik, Messi csakúgy, mint én a legjobbat próbálja majd nyújtani a pályán és ezzel segítve csapatát.” A portugál eddig ötször játszott a Barca ellen (Manchesterben is), de eddig még nem sikerült bevennie a katalánok kapuját. CR nem aggódik, mert úgy véli nem olyan fontos, hogy ő lője csapata gólját.

Íme a két csapat himnusza:

Barcelona

Real Madrid

20:30: Íme a streamek a mérkőzésről:

Katt ide!

20:45: Íme a kezdők!

FC Barcelona: Victor Valdes – Daniel Alves, Puyol, Piquél, Abidal – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro, Messi, Villa

csere: Pinto, Maxwell, Adriano, Mascherano, Keita, Bojan,  Jeffren

Real Madrid: Iker Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo – Xabi Alonso, Kheidra-  Cristiano, Özil, Di María; Benzema

csere: Dudek, Arbeloa, Albiol, Lass, Diarra, Pedro León, Higuain

A Real kezdte a mérkőzést!

3′ Szélről belőtt labda a Realnál, de Valdes magabiztosan fogta.

5′ A Barca beszorította a Reált, Messi lőtt kapura, de a kapufát találta el!!! Támadnak a hazaiak!

10′ GÓÓÓL! Vezet a Barcelona, gyönyörű passzt kapott Xavi, aki tanítható módon vette le a labdát és lőtt Casillas mellett a kapura.

14′ Di Maria lőtt messziről kapura, Valdes kitornázta! Jöhet a Madrid első szöglete, ami nem veszélyes.

18′ GÓÓÓL!!! 2-0 Villa adta be bal alapvonalról a labdát, amibe Casillas beleért, de pont Pedro elé pattan. A spanyol világbajnok könnyedén tette a hálóba a labdát.

23′ Továbbra is támad a Barcelona, a Real alig birtokolja a labdát.

33′ Sárgát kapott Ronaldo és Valdes. Mindkettőnél elgurult a gyógyszer.

Vodpod videos no longer available.

CR7 és VV, posted with vodpod

Majd Villa is szabálytalanságért.Szabadrúgás a Realnak, de C.Ronaldo mellé lőtt.

36′ Pepe szabálytalanul állította meg a kapu felé robogó Messit, ez is sárga.

43′ Messi tört kapu felé, de nem sikerült becsapnia Pepét, aki megállította a kis argentint.

45′ Carvalho lekönyökölte Messit, ám nem a portugál kapott sárgát, hanem Messi.

Félidő!

Elkezdődött a második félidő!

45′ A szünetben cserélt Mourinho Özil helyett Lass Diarra állt be.

47′ Hatalmas helyzet a Barca előtt! Ezúttal a Real védők blokkolták a lövéseket.

51′ Xabi Alonso sárgát kapott, miután szabálytalankodott Pedroval szemben

52′ Nagy Messi helyzet, ám első lövése elakadt Casillasban, majd kiszorított helyzetből oldalhálóba lőtt.

55′ Újabb Messo-parádé, ezúttal góllal ért véget, miután az aregentin kis zseni ugratta ki Villát, Pepe beragadt, a támadó pedig a jobb sarokba helyezett

58′ Megint-Villa összjáték után, ismét l, Villa második Barça negyedik gólját szerezte.

60′ Ismét cserélt a Real Madrid: Marcelo le, Arbeola be.

65′ Játszik a Barça!

71′ Ricardo Carvalho sárgát kapott.

73′ Sergio Ramos is sárgás lett.

75′ Kheidra is besárgult.

75′ Elkezdődött a mérkőzés utolsó negyedórája.

76′ Cserélt Guardiola is, David Villa helyett Bojan érkezett a pályára.

77′ Ahogy beállt Boján kétszer is helyzetbe kerülhetett volna, de előbb elcsúszott, aztán a vendég védők odaértek.

80′ Puyol is besárgult.

85′ Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen.

87′ Kettős csere a hazaiaknál Xavi helyett Keita, és Pedro helyett Jeffren.

89′ Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

90′ Három perc a ráadás.

91′ Góóóólll! Jeffren! Bojan jobboldalról középre passzolt Iniesta nem érte el, de Sergio Ramost megelőző Jeffren betalált! Kivégezték!

93′ Elszabadultak az indulatok! Segio Ramos brutális rúgta le Messit, egyből pirosat kapott, majd összecsaptak a felek, közbe Xavi is kapott sárgát.

94′ Vége, megérdemelten nyerte meg az El Clásicot a Barça!

Ezzel a Barça-sikerrel a katalánok élre álltak a tabellán, két ponttal vezetnek a Real Madrid előtt.

Primera division, 13. forduló

FC Barcelona-Real Madrid 5-0 (2-0)
Gól:
Xavi (10.), Pedro (18.), Villa (55., 58.), Jeffren (90.)
Kiállítva: Sergio Ramos (90.)
Barcelona: Valdés – Abidal, Piqué, Puyol, Daniel Alves – Iniesta, Busquets, Xavi (Keita, 87.) – Villa (Bojan, 76.), Messi, Pedro (Jeffren, 87.).
Real Madrid: Casillas – Marcelo (Arbeloa, 60.), Carvalho, Pepe, Sergio Ramos – Khedira, Xabi Alonso – C. Ronaldo, Özil (Lassana Diarra, 46.), Di María – Benzema.

El Clásico: FC Barcelona – Real Madrid 5-0 (2-0) – a gólok

El Clásico: FC Barcelona – Real Madrid 5-0 (2-0) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Nagyon jo meccs volt:)Megérdemelten nyert a Barca mert a Real nagyon gyenge volt:)Ronaldo közelébe se ért Messinek:)Szép volt Barca!!!!!