Férfi Kosárlabda, EC, 3. mérkőzés: Szolnoki Olaj KK – BCM Gravelines Dunkerque 70-69 (16-15, 19-20, 18-26, 17-8) – a kibeszélő-show

Kedden este folytatódik az EuroChallenge sorozat, immáron a harmadik forduló következik. A Szolnoki Olaj hazai pályán a francia bajnokság él csapatát fogadja a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Szurkoljunk közösen a Pór-csapatnak. Tartsatok velünk!

A magyar bajnokságot jelenleg vezető Szolnok az első fordulóban Szentpéterváron a helyi Szpartak ellen 18 pontos vereséget szenvedett. A nagyarányú vereség ellenére bátran játszott az Olaj. A mai ellenfél Gravelines a Novgorod otthonában hat pontos különbséggel nyertek. A második fordulóban szoros játékkal az Olaj hazai pályán legyőzte a Novgorodot. A francia együttes súlyos 30 pontos vereséget szenvedett a csoport legerősebb együttesétől a Szpartak Szentpétervártól.

Ha az esélyeket nézzük, akkor az Olajnak meg kéne nyernie ezt az összecsapást.

A mai mérkőzés előtt Pór Péter, az Olaj vezetőedzője a bb1.hu-nak nyilatkozott:

“A francia élvonal listavezetőjét fogadjuk, egy olyan csapatot, aki rendkívül veszélyes a palánk alatt. Nem is inkább innen szerzett pontjai, hanem a begyűjtött lepattanók miatt. A Gravelines egy nagyon jól lepattanózó csapat. Egy tipikus francia alakulat, akik szinte már atléták. Mozgékonyak, gyorsak, ezt pedig kihasználják a gyors indításoknál. Sokszor szereznek ezekből és a betörésekből könnyű kosarakat. Hogy ezeket mennyire nehéz megfogni, azt mutatja, hogy a Novgorod ellen harminc egynéhány büntetőt dobhattak. Természetesen szeretnénk újra egy győztes meccset játszani a EuroChallengeben, amihez minden adott, hiszen teljes a keretünk, sérülés vagy betegség miatt nem kellett edzést kihagynia a játékosaimnak.”

A csoport, 1. forduló
Szpartak Szentpétervár – Szolnok 88-70
Nyizsnyij Novgorod – Gravelines 64-70

A csoport, 2. forduló
Szolnok – Nyizsnyij Novgorod 86-82 (20-26, 21-15, 26-14, 19-27)

Szolnoki Olaj KK – BCM Gravelines Dunkerque
Szolnok, Tiszaligeti sportcsarnok, kedd, 19:00 (Sport1: 18:45-től élőben)

Várható kezdőötösök:
Szolnok: Trotter – Horváth Á. – Budimir – Clark – Báder.
BCM: Jomby – Woodside – Bokolo – Issa – Zerbo.

A mérkőzést a Sport 1 18:45-től élőben sugározza.

—————————————————————————————————————————————————

18:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat hamarosan kezdődik az összecsapás.

18:55: Ezekben a percekben zajlik a csapatok bemutatása.

18:58: Horvát Ákos lett a 2010-es esztendő év játékosa lett.

19:00: A csapatok befejezték a bemelegítést. Jöhet a mérkőzés.

19:01: Az Olaj fehér mezben, míg a vendégek narancs cíkkal, és tiszta kék szerelésben fognak játszani.

19:03: Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, Olaj!

1. negyed

19:11: Eltelt az első negyed fele, 10-10 az állás. Szoros a mérkőzés.

19:15: három percen belül vagyunk, egy pontos hazai vezetés 14-13.

19:18: Elkezdődött az utolsó perc az első negyedben.

19:20: Vége az első negyednek, 16-15.

Összefoglaló: Szoros a mérkőzés, jól védekeznek a csapatok, a Szolnok egy ponttal vezet a francia csapat ellen (16-15).

19:22: Elkezdődött a második negyed

2. negyed

19:27: 18-18 után két magyar tripla, így 24-18 a javunkra. 6:56-nél francia időkérés.

19:33: Túl vagyunk a második negyed felénél, 27-22.-re vezet a Szolnok.

19:38: Időt kért Pór Péter. 33-30 az állásnak.

19:41: Elkezdődött az utolsó perc a második negyedben.

19:42: A franciák egy triplát dobtak, majd a negyed végére Clark dobott kosarával, egél az eredmény. 35-35.

Nagyszünet

Összefoglaló: A második negyed elején jól kezdet a hazai csapat, hiszen hat ponttal vezetett a Szolnok (24-18), majd a három percre feljöttek a franciák. Az utolsó percekben már kiegyenlített játék zajlott, és végül a nagyszünetben edél az állás (35-35). Semmi sem dőlt el!

19:58: Elkezdődött a második félidő!

3. negyed

20:06: Túl vagyunk a harmadik negyed felénél, a franciák kilenc ponttal vezetnek 40-49. Sajnos visszaesett a Szolnok, pontatlanul játszanak. Gyerünk, srácok!

20:14: Kapaszkodik a szolnok, de vezetnek a franciák. 1:25 van még a negyedből, 51-58 az állás. Sajnos Trepák ki hagyta a büntetőket.

20:15: Elkezdődött az utolsó perc a negyedben.

20:16: Vége a harmadik negyednek.  Az utolsó percen belül volt egy Fodor kosár, majd negyed végére francia tripla. 53-61.

Összefoglaló: A franciák nagyon jól játszottak, sajnos a hazaiak pontatlanul dobtak. De nincs semmi veszve!

20:18: Elkezdődött a negyedik, utolsó negyede. Gyerünk, Olaj!

20:21: Eltelt már három perc és még nincs kosár. A szurkolok a csapat mellett vannak: “Mindent bele!”

20:22: 7:16 a végéből, francia időkérés. Az állás 53-61.

20:25: Megvan az első kosár, egyből egy Clark-tripla! 56-61. Bő hat perc van még a végéből.

20:27: Túl vagyunk a negyed utolsó felénél, 56-61 az állás. Még bármi lehet!

20:27: Fodor kosár, 58-61! Ez az!!!

20:28: Horváth-Tripla!!!! Egál!!! 61-61! Bő 4 perc van még!

20:29: Báder kosááááárrrr! 63-31!!! Vezetünk ismét! Francia időkérés. A mérkőzésből 3:36 van még hátra.

20:30: francia kosár, 3:19 van még a végéből 63-63.

20:32: újabb francia kosár, ismét vezetnek 63-65.

20:33: Clark büntetői bementek, 65-65. 2:18 van még a végéből.

20:33: Két percen belül, Horváth-tripllllaaa! 68-65.

20:34: Micsoda izgalmak!!! 1:19 van még a végéből három ponttal vezet a Szolnok. Francia időkérés.

2036: francia kosár, :11, 68-67.

20:37: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

20:38: Nehéz helyzetben a Szolnok, 16  másodperccel a vége előptt, francia büntető. 68-69 az állás. Trotter kipontozódott.

20:39: Pór Péter időt kért. A szolnoké az utolsó támadás. Kosár kell!!!

20:40: Megvan a büntetés, Báder dobhat. 8, 5 másodperc van még.

Báder Bedobta 69-69.

A második is megvan, 70-69.

20:41: Megvannnnnnn!!!!!!!!!!