Férfi Kézi BL, 7. mérkőzés: Hamburg – MKB-Veszprém 27-26 (13-11) – a kibeszélő-show

Szombaton délután Hamburgban rendezik meg az idei szezon utolsó BL-összecsapását, amelyen a házigazda német Hamburg fogadja az eddigi veretlen MKB Veszprémet. A találkozó 17:00-kor kezdődik. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak együttesnek, és tartsatok velünk!

Hat fordulót követően az MKB Veszprém még mindig veretlen, míg a németeknek három győzelme, egy döntetlen és két veresége van. Az első mérkőzésen Veszprémben, olyat produkált a Mocsai-csapat, amit manapság ritka. az első félidőben végig a Hamburg vezetett, majd a fordulás követően tíz percen át a Veszprém, szinte átment a németeken, és ennek meg lett a gyümölcse, három góllal nyert a Veszprém (33-30). Ezen a találkozón, Marko Vujin 13 (!!) gólt dobott.

Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője a klub honlapján kielemezte a németeket. A szakember szerint “a német csapatokról tudni kell, hogy a nemzetközi kupák sorsdöntő mérkőzéseire készülnek csak fel teljes erővel, hiszen erejük jelentős részét saját bajnoki rendszerükre fordítják. Hát most eljött az az idő, hogy a Hamburg a velünk való versengés okán olyan mérkőzést kell játsszon, ami számukra létfontosságú a kedvező helyezés tekintetében. Ebből adódóan nagyon kiélezett mérkőzésre számítok“.

A héten a felkészülésről szólt a munka. “Mi ezen a héten nem játszottunk mérkőzést, a hét elején egy komoly fizikai készség-képesség fejlesztő munka folyt, ez érződött a tegnapi napon is a játékosok kicsit nehezebben mozogtak. A szükséges frissesség, a kreativítás, a gyorsaság-robbanékonyság megszerzése az egyik fő célunk, a második pedig, hogy egy olyan taktikai felkészültséggel érkezzünk Hamburgba, ami miatt meglepetés nem érhet minket. Egy nagyon célirányos, a kritikus pontokat elemző taktikai felkészülés folyik. Az utolsó 2 edzés hasonló tervvel készül, amibe a védőjáték, az indulá-lerohanás, a visszarendeződés, és nyilván a taktikai elemek gyakorlása, annak megerősítése a legfontosabb. Úgy tűnik, hogy megvannak azok a pontok, amik mentén eredményesen lehet kézilabdázni ez ellen a világválogatott szintű, rendkívül erős, francia, német, skandináv, stb. játékosokból álló csapat ellen.

Mocsai szerint a csapat elszánt: “Azt gondolom, hogy ez egy hatalmas mérkőzés lesz, bízom benne, hogy a csapatom kellő felszabadultsággal, a szükséges lazasággal, tehát nem görcsösen fogunk tudni játszani. Óriási tempóval, 60 percig egy nagyon komoly küzdőtérré válik a hamburgi csarnok, nekünk az a célunk, hogy minden négyzetcentiméterért megküzdjünk velük. Jó jelnek látom, hogy a csapat nagyon-nagyon elszánt, érzem a feszültséget, amit részben jónak tartok, ha megfelelő koncentráltsággal jár, és fel tudunk szabadulni, hogy a játék minősége is olyan legyen, amit én szeretnék.

Végül, így zárta a gondolatait Mocsai Lajos: “Az utat sem szabad elfeljteni, azt is élvezni kell! Régi mondás, hogy előbb a felkészülést, a küzdelmet, a csatát kell élvezned, és ha ezeknek a pontoknak a kritériuma beteljesül, akkor lehetsz győztes a végén. Nagy hibát követnénk el, ha csak a végcélra koncentrálnánk, mert akkor nagyon nehéz lenne Hamburgban nyerni. Minden kicsi apró részletnek jelentősége lesz, és ha ezt megfelelő módon tudjuk realizálni a pályán, akkor van lehetőségünk, hogy kontroll alatt tartsuk ezt a rendkívül erős csapatot, és akkor esetleg lehet a végeredmény is kedvező számunkra.

Az idei BL-szezon eredményei:
1. forduló:
Szeptember 26.: Montpellier-Hamburg 26-30 (15-12)
Szeptember 26.: Tatran Presov-MKB-Veszprém 27-35 (15-19)

2.forduló
Október 2.: MKB-Veszprém-Hamburg 33-30 (15-13)

3. forduló:
Október 9.: Kolding-Hamburg 32-30 (16-15)
Október 9.: MKB-Veszprém-Montpellier 27-26 (13-15)

4. forduló:
Október 14.: Hamburg-Sävehof 33-24 (16-14)
Október 16.: MKB-Veszprém-Kolding 31-28 (13-16)

5. forduló:
November 20.: Hamburg-Tatran Presov 35-22 (17-11)
November 21.: Sävehof-MKB-Veszprém 31-41 (15-22)

6. forduló:
November 27.: MKB-Veszprém-Sävehof 38-34 (17-15)
November 28.: Tatran Presov-Hamburg 26-26 (13-15)

Március 6.: Montpellier-MKB-Veszprém

A csoport első négy helyezettje jut a legjobb 16 közé, a nyolcaddöntőbe.

Férfi Kézilabda, BL, 7. mérkőzés:

Hamburg – MKB Veszprém 17:00 (TV: Viasat3 16:55-től élőben)

—————————————————————————————————————————————————-

Összefoglaló a mérkőzésről: Az első félidő feléig mindkét együttes remekül védekezett, így alig estek gólok, ezután felpörögtek az események. A hazaiak két-három góllal elhúztak, azonban a 21. percben Vujin büntetőjével egálra módosult az eredmény. Az első játékrész után a Hamburg 13-11-re vezetett.

A fordulást követően sem változott a játék képe. A hazaiak továbbra is három góllal vezettek, miközven a Veszprém sorra hagyta ki a helyzeteit.  A 42. percben jelentős előnyre tett szert a német csapat, hiszen 21-14-re elhúztak. Ekkor Mocsai Lajos időt kért. A rövid kis szünet után újra magára talált a Veszprém sorra dobták a gólokat, és 24-23-ra felzárkóztak.  Sajnos a jelentős fordulat nem történt meg, ugyanis a németek újabb két gólt dobtak emberelőnyben. Két és fél perccel a vége előtt 26-24 volt az állás. Hiába jött fel a Veszprém egy gólra az utolsó percben, egyenlíteni már nem sikerült, így elszenvedte első vereségét a BL-ben.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 7. forduló:
HAMBURG-MKB VESZPRÉM 27-26 (13-11)
Hamburg, játékvezetők: López, Ramirez (spanyolok)

HAMBURG: Bitter, Sandström (kapusok), Flohr, B. Gille 5, G. Gille, Hens 7, Jansen, Kraus 5 (3), Lackovics, K. Lijewski, M. Lijewski 5, Lindberg 4, Schliederman, Schröder, Vori 4. Vezetőedző: Martin Schwalb

VESZPRÉM: Fazekas, Liszkai (kapusok), Császár 1, Gulyás 2, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 1, Korazija, Laluska, Lusnyikov, Nagy 2, Pérez, Sulics 5, Terzics 6, Vilovszki, Vujin 7 (4). Vezetőedző: Mocsai Lajos

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

1. MKB-Veszprém 7 6 0 1 231-203 12 p
2. Hamburg 7 4 1 2 211-189 9 p
3. Montpellier 6 4 0 2 195-162 8 p
4. Kolding 7 4 0 3 210-223 8 p
6. Tatran Presov 7 0 1 6 205-221 1 p