Férfi Kézi BL, 7. mérkőzés: Pick-Szeged – Dinamo Minszk 37-34 (20-18) – a kibeszélő-show

Szombaton délután Szegeden rendezik meg az idei szezon utolsó BL-összecsapását, amelyen a házigazda Pick–Szeged fogadja a BL-újonc Dimano Minszk együttesét. A találkozó 15:10-kor kezdődik. Szurkoljunk közösen a Skaliczki együttesnek, és tartsatok velünk!

A két csapat a második fordulóban találkozott egymással. A BL-újonc otthonában hiába játszott jól a Szeged, három góllal is vezettek, azonban a fordulás követően a hazaiak kihasználták a Pick hibáit , és a végére négy gólos Dinamo győzelem született. Nem várt esemény történt, ahelyett, hogy nyert volna a csapat, erre kikaptak. Ezt a három pontot a Csehov otthonából elhozták, és ez egy igen értékes siker. A Szeged hat fordulót követően három győzelme és három veresége van és jelenleg a harmadik, míg a fehéroroszoknak öt játéknap után  a hatodik, utolsó helyen állnak a tabellán.

Itt az ideje, hogy a Skaliczki-csapat revansot vegyen a minszki-botláson.

Pénteken arról adott tájékoztatást a Pick honlapja, hogy a Dinamo Bécsben ragadt. Bővebben itt olvashatod el.

Bella Árpád: Nagy szükségünk van a szurkolókra!

Lékai Máté, a delmagyar.hu-nak nyilatkozott a mérkőzés előtt: “Rengeteg technikai hibát vétettünk, a hazaiak a nyitófordulóban könnyű gólokat szereztek. Azóta rengeteget fejlődtünk minden szinten, az eltelt két hónapban minden téren erősebbek lettünk. A csapat, mint olyan sokszor elmondtuk, nagyon együtt van, éppen azért arra kérjük a szurkolókat, hogy minél többen biztassanak bennünket, mert kulcsfontosságú meccset játszunk, nagyon fontos a végelszámolás szempontjából a győzelem, a két pont megszerzése: a célunk nem változott, szeretnénk továbbjutni a csoportból, bekerülni a legjobb 16 közé.”

A mai mérkőzésre  minden játékosára számíthat Skaliczki László, a csapat vezetőedzője. Kisebb sérülések, Dusan Beocsanin válla továbbra sincs rendben, de a tehetséges szerb játékos ott lehet a keretben. A delmagyar.hu szerint a mai mérkőzés előtt kettős ünnepségre kerül sorra: a mai BL-találkozó előtt két ünnepségre is sor kerül. Az idei szezonban immár harmadik alkalommal jutalmazzák a játékosokat a szurkolók szavazatai alapján. Novemberben Lékai Máté lett a legjobb, 345-öt voksot gyűjtött a Pick honlapján tartott szavazáson, megelőzve Tatai Pétert (119) és Katzirz Dávidot (73).

A találkozó előtt egykori, régen látott kedvenceket is ünnepelhetnek a nézők. A Szeged Volán SC csapata (Dobó Károly, Baráth János, Oláh Béla, Oláh Zoltán, Tamás Sándor, Lesti István, Csáky Béla, Kiss Sándor, Szabó Sándor, Skaliczki László, Várkonyi Béla, Szabó László, Farkas József, Barok István, +Badó László, +Giricz Sándor, Lele Ambrus. Edző: Kővári Árpád) 1975 novemberében megnyerte az NB I/B-s bajnokságot, és kiharcolta az első osztályba kerülést. Az „aranyos fiúk” újból kifutnak a küzdőtérre, a szegedi publikum pedig tapssal jutalmazhatja az egykori hősöket.