Hétvégi légió: Folytassa, Dzudzsák Balázs!

Az elmúlt hétvégén nem sok minden történt a külföldön szereplő labdarúgóinkkal. Angliában ismét kezdőként lépett pályára Gera Zoltán, Hollandiában Dzsudzsák Balázs a szokásos formáját hozta: gólpasszt és gólt is szerzett. Íme az összefoglaló a focilegio.blog.nepsport.hu-tól.

Anglia
Premier League
WBA – Newcastle 3-1 (NEW: Kádár Tamásnak csak a kispad jutott)
Arsenal – Fulham 2-1 (FUL: Gera Zoltán végig a pályán volt)
Manchester City – Bolton 1-0 (BOL: Bogdán Ádám kispadozott)
Sunderland – West Ham United 1-0 (WHU: Kurucz Péter sérült)
Championship
Cardiff – Preston 1-1 (CAR: Gyepes Gábor a kispadon kezdett, de a 26. percben már szükség volt rá)
Ipswich Town – Swansea 1-3 (IPS: Fülöp Márton sérült, Priskin Tamás 66 percet kapott)
Hull City – QPR (HUL: Halmosi Péter, ill. QPR: Buzsáky Ákos) ELHALASZTVA

Németország
Bundesliga 1.
E. Frankfurt – Mainz 2-1 (MAI: Lőw Zsoltot nem nevezték, Szalai Ádám 57 percet kapott, helyére Allagui állt be)
Nürnberg – Dortmund 0-2 (DOR: Hajnal Tamást nem nevezték)
Bundesliga 2.
Erzgebirge Aue – Ingolstadt 1-1 (ING: Futács Márkó csak a 78. percben lépett pályára, csapata remek eredményt ért el a listavezető otthonában)
1860 München – Hertha BSC 1-0 (MÜN: Király Gábor védett, ill. HER: Dárdai Pált nem nevezték)
RW Oberhausen – Alemannia Aachen 1-2 (ALE: A gólpasszt adó Stieber Zoltánt a 84. percben lecserélte edzője)
Fortuna Düsseldorf – Karlsruhe 1-0 (FOR: Torghelle Sándor sérült)

Hollandia
Eredivisie
Ajax – NEC Nijmegen 1-1 (NEC: Babos Gábor sérült)
Venlo – Roda (VEN: Tóth Balázs, ill. ROD: Bodor Boldizsár) ELHALASZTVA
PSV – Heracles 5-2 (PSV: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, az ő góljával egyenlített a PSV, majd kiosztott még két gólpasszt Toivonennek) GÓL!!!
Excelsior – NAC Breda (NAC: Fehér Csaba, Horváth Gábor) HÉTFŐ
Jupiler League
Volendam – FC Eindhoven (VOL: Zsidai László) HÉTFŐ

Belgium
Zulte-Waregem – Anderlecht 1-2 (AND: Juhász Roland végigjátszotta a bajnokit)
G. Beerschot – Genk 0-1 (GEN: Köteles Lászlót nem nevezték és Tőzsér Dánielt a 70. percben lecserélték)
Lierse – Mechelen (LIE: Kovács Péter) ELHALASZTVA

Olaszország
Serie A
Sampdoria – Bari 3-0 (SAM: Koman Vladimirt a 69. percben cserélték le)
AC Milan – Brescia 3-0 (BRE: Vass Ádám 67 percet töltött a pályán, Feczesin Róbert nem volt kerettag)
Lecce – Genoa 1-3 (GEN: Rudolf Gergely a gólszerző Toni helyett jött be a 86. percben)
Serie B
Cittadella – Triestina 4-1 (TRI: Filkor Attilan sérült)
Varese – Reggina 1-0 (REG: Kovácsik Ádám kispadozott)
Lega Pro 1
Barletta – Virtus Lanciano 0-2 (VIR: Tamási Zsolt kispadozott)
Taranto – Foggia (FOG: Varga Roland) HÉTFŐ

Ausztria
tipp-3 Bundesliga
Salzburg – Austria Wien 1-1 (AUS: Sáfár Szabolcs kispados volt)
Sturm Graz – LASK Linz 5-0 (STU: Szabics Imre végig a pályán volt, Kienastnak kiosztott egy gólpasszt, majd kiharcolt egy büntetőt, amit ugyancsak Kienast értékesített)

Wiener Neustadt – Mattersburg 1-0 (MAT: Waltner Róbert az utolsó 5 percre szállt be)

Spanyolország
La Liga
Osasuna – Barcelona 0-3 (OSA: Vadócz Krisztián kispadozott)
Almeria – Zaragoza 1-1 (ZAR: Pintér Ádám csak a kispadon jutott hely, nem állt be)

Svájc
Axpo League
Sion – Grasshoppers 2-0 (SIO: Vanczák Vilmos végigjátszotta a 90 percet)
Challenge League
FC Wil – Schaffhausen 2-1 (WIL: Busai Attila nem volt nevezve)
FC Aarau – Kriens 0-1 (AAR: Vági András nem volt kerettag)

Skócia
Rangers – Hearts (HEA: Balog János) ELHALASZTVA

Görögország
Superleague
Xanthi – Olympiakosz Volosz 1-0 (VOL: Szélesi Zoltán nem kapott lehetőséget)
Kavala – Olympiakosz Pireusz 0-1 (OLY: Németh Krisztián kispadozott, Megyeri Balázs nem volt nevezve)

Ciprus
1. Division
Omonia Nicosia – Apollon Limasszol 3-1 (OMO: Leandro)
Olympiakosz – Doxa 1-0 (DOX: Posza Zsolt, Nagy Zoltán)

Bulgária
Bolgár kupa
Lokomotív Plovdiv – Minyor Pernyik 2-1 (LOK: Erős Gábor nem volt nevezve a kupameccsre)