Kedden este megkezdődik a kilencedik női kézilabda Eb Dániában és Norvégiában, a mieink a szlovénokkal kezdenek az első fordulóban. Szurkoljunk közösen a Mátéfi-csapatnak. Tartsatok velünk!

Mint ismeretes a Görbicz Anita, Tóth Tímea és Zácsik Szandra trió nélkül kezdi meg az Eb-szereplést a Mátéfi Eszter vezette magyar női kézilabda-válogatott. Ma este a szlovénokkal, szerdán a franciákkal, valamint pénteken a vb-3., az utóbbi három kontinenstornán és a 2008-as pekingi olimpián aranyérmes, társrendező norvégok következnek. A középdöntőbe jutásér, elvileg egy győzelem is elég. Nem lesz egyszerű a találkozó, hiszen, aki ma nyer, az gyakorlatilag ott van a középdöntőbe.

A szlovénokról annyit kell tudnunk, hogy négy év után újra az Eb-n vannak. Fiatal a keretük, de vannak rutinos játékosok is, erről bővebben a lent megtalálható linken el lehet olvasni. A felkészülési mérkőzésen Montenegrót és Brazíliát legyőzték, viszont súlyos vereséget szenvedtek el az oroszoktól (41-19)

A két csapat eddig tizenhárom alkalommal találkozott egymással, ebből 11 magyar győzelem, és két döntetlen született. Utoljára 2009 márciusában a Pannon Kupán találkozott a két csapat Ózdon, s akkor tizenkét gólos sikert könyvelhetett el válogatottunk.

A handball.hu bemutatja a mai ellenfelünket, a szlovénokat.

A mai mérkőzést 18:00-től élőben közvetíti a Sport1. Ha valakinek esetleg nem jönne be a sportcsatorna, akkor annak itt segítünk:

– Magyarország – Szlovénia: Katt ide!

IX. Női Kézilabda Európa-bajnokság, D-csoport, 1. forduló
Magyarország – Szlovénia
Lillehammer, Håkons Hall, 18:15 (Sport1 – élőben)
Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)

A csoport másik mérkőzése:
Norvégia – Franciaország
Lillehammer, Håkons Hall, 20:15 (sport1 – élőben)
Játékvezetők: Ivan Pavićević, Miloš Ražnatović (montenegróiak)

—————————————————————————————————————————————————-

17:15: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő egy óra és kezdődik a mérkőzés. A mieink első ellenfele a Szlovénia lesz. Aki ma nyer, az gyakorlatilag bejut a középdöntőbe.

17:20: Egy kis bemelegítés a mérkőzés előtt. Győznünk kell!

17:35: Tápai Szabina az Eb-vel kapcsolatban egy blogot indított el a honlapján. A váci játékos szerint “A végső győzelemre esélyesnek tartom a tavalyi világbajnoki címvédő oroszokat és az előző EB-t megnyerő norvégokat. A legjobb 4 közé várhatóak a franciák és a spanyolok is. A torna meglepetés-csapatának én a montenegróiakat várom, a Bojana Popoviccsal felálló – a Podgoricára épülő – csapatuk okozhat nehéz perceket az esélyeseknek is. Nekünk a szövetség a nyolcba kerülést tűzte ki célul. Nem lesz könnyű feladatuk a lányoknak, mert rögtön a második meccsen a franciákkal kerülnek szembe, majd a Norvégokkal, de nagyon fogok szorítani, hogy sikerüljön.”

A magyar válogatottról kiemelte, hogy Görbicz Anita nélkl nehéz lesz nyerni, de alapvetően a mi erősségünk a gyors indítások.

A mai mérkőzésről a következőket írja: ” A csoportban első ellenfelünk – Szlovénia csapata – nem szabad, hogy gondot okozzon, de a franciák és a norvégok, nagyon jó csapattal állnak ki ellenünk. Abban biztos vagyok, hogy a  győzni akarással nem lesz probléma, ami talán bravúrt is hozhat. Mivel az elején még nem minden csapat áll össze teljesen, az esélyes csapatokat is ilyenkor lehet megfogni. A kezdő 6-os tippem: Pálinger Katalain, Vérten Orsolya, Tomori Zsuzsa, Szucsánszki Zita, Szabó Vali, Bulath Anita, Kovacsics Mónika.

Ezzel a felállással a csoport 3 helyén biztosan tovább kell mennünk. Én kevés esélyt látok arra, hogy a 8. hely elérhető lenne, de egy bravúrral már nagyon sok minden eldőlhet és akkor lehet nagyokat gondolni. Hajrá csajok, hajrá Magyarország!
Személy szerint külön szorítok Herr Orsinak és Temes Berninek, akik Vácott csapattársaim!

17:50: Bő 25 perc és kezdődik az összecsapás!

18:10: A csapatok már a pályán vannak, éppen a bemutatás zajlik.

18:12: A nemzeti himnuszok szólnak, először a magyar, aztán a szlovén következik.

18:16: A mieink tiszta fehérben, míg a szlovénok sötét kék mezben fognak játszani.

18:17: Elkezdődött a mérkőzés, a szlovénok kezdték a játékot.

18:19: A második perc végén hetes a mieinknek. Szucsánszki Zita lővi, és Zizi bedobta! Vezetünk 1-0.

18:20: A negyedik perc elején kettővel vezetünk, Bulath Anita szerezte a második gólunkat2-0.

18:22: Eltelt az első öt perc a mérkőzésen, 2-0-ra vezetünk. Eddig remekül védekezünk.

18:23: A hetedik perc közepén szépítettek a szlovénok, majd ellentámadásból Zizi válaszolt 3-1.

18:24: A 8. perc elején Zizi a balszélső (!!) helyéről gólt szerzett, már 4-1 a javunkra! Zizi három gólt szerzett a mérkőzésen.

18:25: A 9. perc elején szlovén hetes, és szépíttek is 4-2. Bulath két percet kapott, így emberhátrányban játszunk.

18:27: A 10. perc elején emberhátrányból gólt szereztünk, Vérten szerezte az ötödik gólunkat. 5-2.

18:28: Szépítettek a szlovénok 5-3.

18:28: Kiegészültünk a 11. percben.

18:30: A 13. percben egy Bulath-Szucsácszki-Szabó összjáték után Vali bedobta a hatodik gólunkat, 6-3.

18:31: Meglett az eredménye az agresszív védekezésnek, hiszen a gyors indításból Kovacsicz gólt szerzett, 7-3.

18:32: A 14. percben Bulath remek góljával, már 8-3 a javunkra. Ana Gros gyengén játszik, miközben Pálinger Katalin remekül véd.

18:33: Temes két percet kapott a 15. percben.

18:33: Szlovén hetes. Zrnec második hetésvel, 8-4 az állás.

18:34: Eltelt az első félidő fele, és eddig parádésan játszunk, főleg Pálingernek köszönhetően 8-4.

18:35: Újabb szlovén hetes. Herr Orsi jön a kapuba. Zrnec bedobta, 8-5.

18:36: Sopronyi összehozott egy büntetőt, amit Szucsánszki Zita értékesített is, 9-5.

18:37: Újabb szlovén hetes, ezúttal Zrnec kihagyta! Marad a 9-54-ös magyar vezetés a 19. percben.

18:39: A 20. percben járunk, a mieink 9-5-re vezetünk.

18:40: Sopronyi újabb hetest harcolt ki, ezúttal kimaradt.

18:41: Megvan az első-Sopronyi gól, majd egy újabb gyors magyar gól, ezúttal Kovacsiocsztól. 11-5.

18:42: A szlovén kapitány időt kért a 22. percben.

18:43: A 23. perc végén hatalmas Bulat gól, majd szépítettek a szlovénok, 12-6.

18:44: Bulath Anita hatalmas gólt lőtt, de közben egy nagy pofont kapott, 13-6. Emberelőnybe kerültünk.

18:45: Emberhátrányból Irman, gólt szerzett, majd Kovacsicz Mónika is betalált, 14-7 az állás a 24 elején.

18:46: szép magyar akció végén Vérten góljával, 15-7 az állás.

18:48: Elkezdődött az utolsó öt perc.

18:48: Sajnos gólt kapotunk, Irman a góltszerző, 15-8.

18:48: Mátéfi Eszter időt kért.

18:51: A 28. perc közepén Sopronyi betörése követően magyar hetes, és emberelőnybe kerülünk. Bulath Anita értékesítette is, 16-9.

18:51: Zizi is két percet kapott.

18:53: Szabó két perc és szlovén hetes. Ana Gros kihagyta a büntetőtt.

18:54: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:54: Sajnos gólt kaptunk, és Kettős emberhátrányban játszunk.

18:55: Vérten lövését kivédte a szlovén kapus.

18:55: Vége az első félidőnek. 16-10.

Összefoglaló: Remekül játszik a magyar csapat, hiszen hat góllal vezetünk a szlovénok ellen. Köszönhetően Pálinger remek védéseinek, Szucsánszki Zita, Bulath Anita és Kovacsicz Mónika góljaival, valamint Sopronyi Anett betöréseivel jól játszik a magyar válogatott. Ana Gros eddig gyengén játszik. Pálinger 20 lövésből tízet védett ki, ez 50%-os a teljesítménye.Bulath 5, Zizi 4, Kovacsicz 3, Vérten 2, Szabó és Sopronyi 1-1 gólt szereztek.

19:00 :Lassan kezdődik a második félidő.

19:05: Elkezdődött a második félidő, a játékot a mieink kezdték.

19:06: Kiegészültünk.

19:09: A 34. percben talpról a jobb felső sarokba lőtt Tomori! 17-10.

19:09: Tökéletes magyar indítás végén Vérten gólt szerzett, 18-10.

19:11: A 35. percben szlovén szépítés, Mavsar 18-11.

19:12: Újabb szlovén szépítés, ezúttal a beállóból. 18-12.

19:12: Na, újabb Oven gól beállóból. 18-13.

19:13: A 38. percben Tomori bombájával 19-13.

19:15: A 39. percben pályára lépett Szekeres Klára, és rögtön két percet kapott.

19:15: Oven góljával, 19-14.

19:16: A 40. percben remekül védekeztek a szlovénok, majd gyors indításból szépítettek, Jericek 19-16.

19:20: A 44. percben Szamoránszky Piros góljával, 20-15 az állás.

19:21: A 45. percben szépítettek a szlovénok, Zrnec. 20-16.

19:22: Elkezdődött az utolsó negyedóra.

19:22: Ez az! Bulath Anitával góljával 21-16 a javunkra. Anita  a magyar csapat legeredményesebb, hiszen hat gólt szerzett.

19:25: Szép egyéni akció végén, Vérten góljával 22-16.

19:26: A 49. percben Mavsar szépített 22-17.

19:27: Az 50.percben járunk öt gólos a magyar vezetés.

19:28: a 51. percben egy szép eézárás követően Tomori gólt szerzett, 23-17.

19:29: Szlovén szépítés 23-18.

19:30: Az 53. percben Piros góljával 24-18 az állás.

19:32: Az 55. percben szlovén időkérés, 24-18 a javunkra.

19:34: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen.

19:35: Az 56. percben előbb Piros, majd Bódi is betalált 26-18.

19:36: Gyönyörű labdaszerzés Vértentől, majd végig ment a pályán, és be is talált, 27-18.

19:39: Az 59. percben Mavsar hetesből szépítettek. Piros gólt szerzett! 🙂 28-19.

19:39: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

19:41: Vége a mérkőzésnek!

Összefoglaló: A második félidő elején masszívan játszott a szlovén csapat, majd néhány perccel később a mieink beindultak és sorra jöttek a gólok.  A mieink jól játszottak, főleg Bulath, Szamoránszky, Szucsánszki, Vérten, Tomori és Pálinger.

Íme a mérkőzés adatai:

Pálinger: 33 lövésből 16-ot védett Gin, ami 48%-os mutató, míg a szlovénoknál Branka Zec  28 lövésből 11-et védett, ami 39%-os mutató.

A magyar gólszerzők: Bulath Anita 6, Vértem Orsolya 5, Szucsánszki Zita 4 és Szamoránszky Piroska 4, Kovacsicz Mónika 3 és Tomori Zsuzsanna 3, Szabó Vali 1, Sopronyi Anett 1,  és Bódi Bernadett 1

A szlovén gólszerzők: Ursa Oven 6, Maja Zrnec 5,  Tamara Mavsar 3, Nina Jericek 2 és Neli Irman 2, Neza Mitrisevka 1.

Videóinterjú Mátéfi Eszterrel, Szucsánszki Zitával, Bulath Anitával és a szlovén kapitánnyal

Női Kézilabda Eb, 1. mérkőzés: Magyarország – Szlovénia 28-19 (16-10) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez egy hozzászólás