Női Kézilabda Eb, 2. mérkőzés: Franciaország – Magyarország 18-21 (7-12) – a kibeszélő-show

Szerdán este a második fordulóval folytatódik a kilencedik női kézilabda Eb Dániában és Norvégiában, a mieink a franciákkal fognak játszani. Szurkoljunk közösen a Mátéfi-csapatnak. Tartsatok velünk!

Az Eb nyitó napján mindkét csapat pályára lépett. A mieink jó játékkal, viszont akadozó védekezés ellenére 28-19-re legyőzték a szlovénokat. A franciák az egyik házigazdától Norvégiától súlyos vereséget szenvedtek el, miután 33-22-re kikaptak. A mai mérkőzés tétje egyszerű: ha legyőzzük a gallokat, akkor a középdöntőbe két pontot viszünk tovább.

A két csapat eddig negyvenhárom alkalommal találkozott egymással, ebből 28 magyar győzelem, 14 francia siker, és mindössze egy döntetlen született. Utoljára a 2010-es világkupán találkoztunk a gallokkal, Dániában. Aarhusban 29-26-ra kikaptunk..

A handball.hu bemutatja a mai ellenfelünket, a franciákat.

A mai mérkőzést 18:00-től élőben közvetíti a Sport1. Ha valakinek esetleg nem jönne be a sportcsatorna, akkor annak itt segítünk:

– Franciaország – Magyarország: Katt ide!

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 2. forduló

Franciaország – Magyarország
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall 18:15
Játékvezetők: Zigmārs Stoļarovs, Renārs Līcis (lettek)

A csoport másik mérkőzése:

Szlovénia – Norvégia
Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall 20:15
Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)

—————————————————————————————————————————————————-

17:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! Bő egy óra és kezdődik a Franciaország – Magyarország összecsapás.

17:20: Egy kis ráhangolódás a mérkőzésre:

18:00: Bő negyedóra és kezdődik a mérkőzés.

18:09: Mint ahogy tegnap is, ma sincsenek sokan a csarnokban. A csapatok már a pályán vannak.

18:10: A nemzeti himnuszok jönnek, először a franciáké, majd a miénk jön.

18:14: A franciák tiszta fehérben, míg a mieink tiszta pirosban fognak játszani.

18:17: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a magyarok kezdték. Hajrá!!!

18:17: Rögtön az elején Kovacsicz Anikó “Misike” góljával megszereztük a vezetést!

18:18: Először egy remek Pálinger védés volt, majd Piejos – érdekes körülmények között – egyenlített.

18:23: Az ötödik perc elején 2-1-re vezetünk a franciák ellen. A második gólunkat Szucsánszki Zita szerezte.

18:27: A 7. percben labdát szereztünk, és Kovacsicz Mónika góljával 3-1-ras vezetünk.

18:26: Szép magyar akció végén, hetes és magyar emberelőny. Zizi lővi és bedobta! 4-1 a javunkra.

18:27: francia szépítés, Herbrecht 2-4.

18:27: Ha már egy üzlet beindul, akkor Zizi termel :), ezúttal is gólt szerzett, 5-2 a javunkra a 10. percben

18:29: Kiegészültek a franciák, és közben Pálinger ismét védett.

18:30: Labdát szerzett Piejos, majd végig ment a pályán ios be is dobta. 3-5.

18:32: Megtört a hosszú csend, miután a 14. percben Vérten Orsi a rövid felsőbe lőtt és be is ment! 3-6.

18:34: Túl vagyunk a mérkőzés első felénél, és eddig remekül játszunk, 6-3-ra vezetünk.

18:34: francia hetes. LACRABERE bedobta, 4-6.

18:36: A 18. percben Bulath remek átlövéséből 7-4-re vezetünk.

18:37: Ez az! Tomori is betalált, 8-4.

18:39: A 20. percben Piejos szépített, 5-8.

18:43: A 24. percben Bulath remek gólt szerzett, 9-5.

18:43: Francia időkérés.

18:45: Zizi két percet kapott.

18:47: Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőben.

18:48: Újabb magyar kiállítás, Szabó Vali kapott két percet. 15 másodpercig kettős emberhátrányban vagyunk. Dembele szépített 9-7.

18:49: Emberhátrányból Vrten gólt szerzett! 10-7

18:51: A 29. percben Mátéfdi Eszter időt kért. 10-7-es magyar vezetésnél.

18:52: Ez az, Bulath 11-7.

18:52: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:55: Az utolsó percen belül remek Pálinger védés, majd Kobacsicz Mónika betalált, 12-7  ajavunkra!

18:55: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: A magyar válogatott remekól kezdte az első félidőt, főleg Szucsánszki Zitának köszönhetően, hiszen elhúztunk 4-1-re is. A félidő közepére már 3-4 góllal vezetünk. Szerencsére a félidő végére nem csökkent a különbség a két csapat között, sőt az utolsó percben Kovacsicz Mónika betalált. Összességében elmondható, hogy remek a magyar védekezés, és támadásban is helyenként jól játszunk. A szünetben ötgólos a magyar vezetés, Franciaország – Magyarország 7-12.

Pálinger Kati 14 lövésből 7-t védett ki, ami 50%-os teljesítmény! Íme a magyar gólszerzők :Szucsánszki és Bulath 3-3, Vérten és Kovacsicz 2-2, Tomori és Kovacsicz Anikó 1-1.

19:00: Lassan kezdődik a második félidő.

19:06: Elkezdpdött a második félidő, a játékot a franciák kezdtek.

19:06: Dembele szépített 8-12.

19:07: Ez az Misike, hatalmas gól! 8-13.

19:09: A 33. percben hetesből szépítettek a franciák 9-13.

19:10: Szabó Vali két percet kapott, ez a második a mérkőzésen. Francia hetes, és ismét gól, 10-13.

19:13: Kiegészültünk a 36. percben.

19:14: Bulath remek gólt szerzett, majd Misike két percet kapott.

19:15: Újabb francia hetes… LACRABERE bedobta, 11-14.

19:17: A 39. percben emberhátrányból Sopronyi hatalmas gólt szerzett 11-15.

19:18: Hatalmas Zizi góóóólll! 11-16.

19:20: A 41. percben Piejos szépített, majd Sopronyi újabb remek gólt dobott 12-17.

19:21: francia hetes a 43. percben. Tomori két percet kapott. Pálinger kivédtee!!!

19:23: Hiába rohantak le minket a franciák Piejos lövését GIN kivédte, de a francia vonalra lépett. marad a 13-17.

19:25: Kiegészültünk.

19:25: Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen, 17-13-ra vezetünk a franciák ellen.

19:27: A 47. perc bégén Zizi hetese kimaradt, majd franciák szépítettek, 14-17.

19:28: A 48. percben magyar hetes és emberelőnybe kerülünk. Bulath bedobta!! 14-18.

19:32: Góóólll,, Sopronyi! 14-19.

19:32: Az 50. percben francia időkérés.

19:38: Az 5. percben francia hetesből szépítés 15-19.

19:40: Egy gól itt, egy gól ott 16-20.

19:41: Elkezdődött az utolsó öt perc

19:42: Az 56. percben Dembele szépített, 17-20.

19:43: Az 58. percben ismét szépítettek a franciák, így két gólos a magyar előny, 18-20. Mátéfi Eszter időt kért.

19:45: Az 58. perc végén francia hetes. Ez az, Herrr Orsssiii kivédte!!!!

19:46: Másfél perccel a vége előtt Szamoránszky Piros gólt szerzettt!!! 17-21.

19:47: Elkezdődött az utolsó perc.

19:48: Bódi két perc

19:48: Véggggeeee!!!!!!!!! A végeredmény: 18-21.

Összefoglaló: A második félidőben kevés gól született, amikor kellett Pálinger Kati, Herr Orsi, Bulath Anita, Sopronyi Anett, vagy Szamoránszky Piroska sokat tett hozz- Ez remek csapatmunka volt. Bravó!!!!

stat:

Pálinger Kati: 32 lövésből 17-et kivédet, ami 47%-os a mutató. Íme a gólszerzők: Bulath 5, Szucsánszki 4, Sopronyi 3, Vérten 2, Kovacsicz Anikó és Mónika 2-2, Szamoránszky 2, és Tomori 1

Folytatás pénteken a házigazda norvégok ellen.

A találkozó után a handball.hu helyszíni interjút készített Mátéfi Eszterrel, Pálinger Katalinnal, és Kovacsicz Anikóval.