Pénteken este a harmadik fordulóval folytatódik a kilencedik női kézilabda Eb Dániában és Norvégiában, a mieink a házigazda norvégokkal fognak játszani. Szurkoljunk közösen a Mátéfi-csapatnak. Tartsatok velünk!

Az Eb nyitó napján mindkét csapat pályára lépett. A mieink jó játékkal, viszont akadozó védekezés ellenére 28-19-re legyőzték a szlovénokat. A házigazda norvégok kiütéses győzelmet arattak a franciák felett, miután 33-22-re nyertek. A második fordulóban a Mátéfi-csapat remek csapatmunkával 21-17-re legyőzték a franciákat, míg a társrendező hazaiak alaposan megverték a fiatal szlovén együttest, hiszen 32-16-ra nyertek.

A két együttes eddig 75 alkalommal találkozott egymással, ebből 49 magyar-siker, 23 norvég győzelem, és mindössze három döntetlen született. Utoljára a 2009-es kínai vb-n találkoztunk az Eb-címvédőjével Suzhouban, ahol 25-19-re kikaptunk.

A mai mérkőzés tétje egyszerű: aki nyer, az megnyeri a csoportot.

A handball.hu bemutatja a mai ellenfelünket, a norvégokat.

A mai mérkőzést 20:00-től élőben közvetíti a Sport1. Ha valakinek esetleg nem jönne be a sportcsatorna, akkor annak itt segítünk:

– Norvégia – Magyarország: Katt ide!

IX. Nőikézilabda-Eb, D-csoport, 3. forduló

Norvégia – Magyarország
Lillehammer, Håkons Hall 20:15 (TV: Sport1 – élőben)
Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)

A csoport másik mérkőzése:

Franciaország – Szlovénia
Lillehammer, Håkons Hall 18:15 (TV: Sport1 – élőben)
Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duţă (románok)

—————————————————————————————————————————————————-

18:00: Sok szeretettel köszöntjük a szurkolókat. A magyar női kézilabda-válogatott ma este az Eb-címvédő és társházigazda norvégokkal játszik.

18:15: Elkezdődött a csoport első mérkőzése a francia-szlovén találkozó.

19:40: A találkozót a franciák 29-19-re legyőzték a szlovénokat.

19:55: Hamarosan kezdődik a nap mérkőzése a norvég-magyar csoportrangadó.

20:09: A csapatok már a pályán vannak. A Lillehammeri csarnokban telt ház van, azaz hét ezer néző van kint.

20:11: A nemzeti himnusz, először a norvég, aztán a magyar jön.

20:14: Hajrá, Magyarok!!!!!

20:14: A mieink tiszta fehérben, míg a hazaiak tiszta pirosban fognak játszani.

20:15: Fantasztikus a hangulat a helyszínen! Győri kapusok vannak a pályán, a hazaiaknál Lunde, a mieinknél Pálinger kezdet a kapuban.

20:17: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a norvégok kezdték.

20:19: A harmadik perc elején Szabó Vali góljával vezetünk! 0-1. Korábban mindkét együttes kapufákat dobott.

20:20: A 4. perc közepén a hazaiak már 2-1-re vezetnek ellenünk. Loke szerezte a két gólt.

20:21: Ez az, Zizi megszerezte az első gólját, 2-2.

20:21: Remek Gin védés! Ez az!

20:22: Eltelt az első öt perc, 2-2 az állás.

20:22: Tonje Karsen átlövésből gólt szerzett 3-2.

20:24: Lunde-Pálinger parádé, és sajnos kimaradnak a lehetőségeink, miközben Loke megszerezte a harmadik gólját a 8. percben 4-2 a hazaiaknak.

20:25: Újabb lerohanás, és gólt kaptunk már 5-2. RIEGELHUTH

20:26: Magyar hetes a mérkőzésen, az első. Bulath végzi el. Lunde ezt is kivédte!

20:27: Eltelt az első 10 perc, és 5-2 az állás.

20:28: A 11. percben újabb két gólt kaptunk, már 7-2 az állás. Mátéfi Eszter időt kért.

20:29: Lunde 75=-kal, míg Pálinger 30%-al véd.

20:30: A 12. percben már 8-2, miután Herrem beállós poszton betalált.

20:31: Újabb gyors lerohanásos gólt kaptunk Loke góljával 9-2..

20:34: Eltelt az első félidő fele, KO eddig… 9-2.

20:34: Loke újabb gólt szerzett, 10-2.

20:35: Na, végre!!! Megtörtük a csendet, miután Bulath Anita szépített, 10-3.

20:36: Mork is betalált, 11-3

20:37: Bulath Anita, szép zárás kapott, és ebből be is talált, átlövésből 11-4. az állás a 18. percben.

20:39: A 20. perc elején Bulath két percet kapott, lökés miatt, és norvég hetes. Riegelhuth belővi, 12-4.

20:40: Ez az, Bódi szépített emberhátrányból, 12-5.

20:41: A 21. percben újabb gól kaptunk, 13-5.

20:42: A 22. percben újabb norvég hetes. Mork betalált ismét. 14-5.

20:43: A 23. percben újabb két perc, ezúttal Temes kapott.

20:46: Ez az, Zizi, emberhátrányból, 14-6. Bő 5 perc van még az első félidőből.

20:46: Hazai időkérés.

20:48: Elkezdődött az első félidő hajrája, 14-6.

20:48: A 26. percben Alstad is beköszönt 15-6.

20:49: A 27. percben Bódi két perc, és hazai hetes, Riegelhuth lövi. Ezúttal Pálinger kivédte!!! marad a 15-6 állás.

20:50: FRAFJORD góljával 16-6.

20:51: A 29. percben Herrem góljával, már 17-6.

20:52: Mork ismét betalált, 18-6

20:52: Elkezdődött az utolsó perc.

20:52: Újabb lerohanásos gól, Herrem 19-6.

20:53: Ez az, Zizi szépített, 19-7.

20:53: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: A hazaiak más sebességgel, más ritmusban és más játékban játszanak, mint a mieink. Totális KO. Egy félidő után 19-7-re vezetnek a norvégok.

20:56: Néhány érdekes adat

Lunde-Haraldsen: 22 lövésből 15-öt védett, ami 68%-os mutató, míg Pálinger 25 lövésből, csak 7-et védett, ami 28%.

Íme a gólszerzők:

Norvégia: Loke 5, Riegelhuth 4, Mork és Herrem 3, Frafjord 2, Alstad 1

Magyarország: Szucsánszki 3, Bulath 2, Szabó és Bódi 1

21:03: Elkezdődött a második félidő, a játékot a mieink kezdték.

21:04: No, egy Sopronyi-góllal kezdődik a második játékrész. 19-8.

21:04: Loke ismét gólt szerzett, 20-8.

21:05: A 33. percben magyar hetes. Zizi lövi. Be talált! 🙂 20-9.

21:15: A 40. percben 25-10 az állás, és Tomori Zsuzsi is két percet kapott.

21:23: Elkezdődött az utolsó negyedóra, az állás 28-11 a hazaiak javára.

21:24: A 46. percben Mátéfi Eszter időt kért, miután újabb gólt kaptunk.

21:30: Totális KO, 32-13. Elkezdődött az utolsó tíz perc.

21:32: Mork két percet kapott.

21:34: Kiegészültek a hazaiak.

21:35: Az 55. perc közepén hazai időkérés. Az állás 32-13.

21:36: Bravúros Herr védések.

21:37: Magyar hetes, a büntetőt Sopronyi végezte elé, de Lunde ezt is kivédte.

21:38: Hazai hetes.  Alstad bedobta, 33-13.

21:39: Az 58. percben Alstad akcióból szerzett gól, 34-13.

21:41: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

21:43: Vége a mérkőzésnek.

Összefoglaló: Totális KO! A hazaiak átgázoltak bennünket. Többet nem is lehet értékelni ezt a mérkőzést. A középdöntőben az Eb-címvédő 4, míg a mieink 2 pontot viszünk tovább a középdöntőbe.

21:48: Néhány érdekes statisztikai adat

Kapus teljesítmény:

Lunde: 39 lövésből 22-öt védett, ami 67%-os mutató.

Pálinger: 25 lövésből, mindössze hetet védet, ami 28%

Herr: 22 lövésből 6-ot hárított, ami 27%

Norvégia: Loke 7, Mork 6, Alstad, Riegelhuth és Frafjord 4, Herrem 3, Nostvold, Gro Hammerseng, és Tonje Larsen 2

Magyarország: Szucsánszki Zita 6, Bulath és Bódi 2, Vincze, Sopronyi és Szabó 1

A magyar női kézilabda-válogatott utoljára a 2005-ös szentpétervári vb-n tudta legyőzni a norvégokat, méghozzá 20-18-ra. Az akkori kapitány Németh András volt.

A handball.hu videóinterjúja Szucsánszki Zitával és Mátéfi Eszterrel

Női Kézilabda Eb, 3. mérkőzés: Norvégia – Magyarország 34-13 (19-7) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás

1. Sokan azt hiszik, hogy a kapusuk kivédte a szemünket.
    Pedig ez a kapus ugyanúgy kap gólokat nálunk, mint a többi.
    A védekezés egyik alapelve, a támadó játékos terelése és egy bizonyos sávot biztosítanak neki, a támadó mozgás végén, ahol kapura dobhat. Ezt a sávot kell védenie a kapusnak, de ez a sáv nem olyan hogy begyalogolhat,kényelmessen passzolhat,csak arra van ideje hogy fölkínálják neki hogy kapura dobjon.
    A kapussal edzéseken begyakoroltatják, azért hogy mire számítson,ha gólt kap az nem az ő hibája hanem a védőké.Ez a Norvég titok, egyik alapelve.
    Igy érhet el a kapus magas százalékos védést, és pszihikai előnyt az ellenféllel szemben.
    Támadásban 1-2, 2-1*vagy -3 érvényesül ( forgásban)