Női kézilabda-Eb, középdöntő-csoport, 3. forduló: Svédország – Magyarország 21-18 (10-12) – a kibeszélő-show

Szerdán kora este sorsdöntő mérkőzést fog játszani a magyar női kézilabda-válogatott a svédekkel a kilencedik női kézilabda Eb-n Dánia és Norvégiában, Szurkoljunk közösen a Mátéfi-csapatnak. Tartsatok velünk!

Az Eb nyitó napján mindkét csapat pályára lépett. A mieink jó játékkal, viszont akadozó védekezés ellenére 28-19-re legyőzték a szlovénokat. A második fordulóban a Mátéfi-csapat remek csapatmunkával 21-17-re legyőzték a franciákat. A csoport harmadik mérkőzésén az Eb-címvédő és társházigazda norvégok ellen totális ko vereséget szenvedtünk el, miután 34-13 lett a vége. Ennek ellenére a csoportmérkőzések követően a mieink két pontot visznek tovább a középdöntőbe. Mátéfi Eszter kihasználta a lehetőséget, és változtatott a kerete: Ábrahám Szilvia helyett Tóth Tímea került be a keretbe. A svédek a csoportkört veretlenül megnyerték, miután a németeket 27-25-re, az ukránokat 33-25-re, és végül a hollandokat 25-18-ra nyertek.

A középdöntőben az első fordulóban a mieink óriási csatában 26-25-re legyőzték az ukránokat, míg a svédek némi meglepetésre 24-19-re nyertek a társházigazda és címvédő norvégok ellen. A második körben, aztán borult minden, egyrészt a Mátéfi-csapat váratlanul kikapott a hollandoktól 27-19-re, másrészt a svédek egy gólos vereséget szenvedtek a franciáktól (22-21). Ezt azt jelenti, hogy ma kora este ki-ki mérkőzést fogunk játszani a svédekkel. A tét nem kicsi, a négy közé jutás.

A két együttes eddig 23 alkalommal találkozott egymással, ebből 17 magyar-siker, négy döntetlen, és mindössze kétszer kikaptunk.  Utoljára a 2009-es Telenor Kupában találkoztunk a mai ellenfelünkkel, ahol 27-25-re nyertünk.

A handball.hu bemutatja a mai ellenfelünket, a svédeket.

A mai mérkőzést 18:15-től élőben közvetíti a Sport1. Ha valakinek esetleg nem jönne be a sportcsatorna, akkor annak itt segítünk:

– Svédország – Magyarország: Katt ide!

IX. Nőikézilabda-Eb, II. középdöntő-csoport, 3. forduló

Svédország – Magyarország

Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall 18:15

Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu, Anamaria Duţă (románok)

A csoport másik két mérkőzése:

Ukrajna – Franciaország

Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall 16:15

Játékvezetők: Matija Gubica, Boris Milošević (horvátok)

Hollandia – Norvégia

Norvégia, Lillehammer, Håkons Hall 20:15

Játékvezetők: Valerija Guszeva, Sztella Vartanjan (oroszok)

—————————————————————————————————————————————————-

16:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Ma este sorsdöntő mérkőzés következik az Eb-n. Ha a svédeket legyőzzük, akkor ott vagyunk a négy között.

16:05: A nap híre, hogy Tomori Zsuzsa játszhat ma este a svédek ellen. Bővebben itt olvashatsz.

16:10: A nap első találkozója az Ukrajna – Franciaország lesz.

16:15: Elkezdődött a mérkőzés.

16:50: Vége az első harminc percnek. A gallok magabiztos játékkal, 16-13-ra vezetnek az ukránok ellen.

17:01: Elkezdődött a második félidő.

17:35: Vége a mérkőzésnek, a franciák 31-19-re legyőzték az ukránokat. Hamarosan jön a mieink összecsapás a svédek ellen.

6. Ukrajna 5 0 0 5 101-147 0

17:40: Ez a mai nap szlogenje: “Győznünk kell!”

18:07: A csapatok már a pályán vannak és tart a játékosok bemutatása is.

18:09: A mai napon Kovacsicz Anikó “Misike a 25., Pálinger Katalin a 250. mérkőzésére készül ma este!

18:11: A nemzeti himnuszok szólnak, először a svéd, aztán a magyar.

18:14: Hajrá, Magyarok!!

18:14: A mieink fehér mezben, a svédek a megszokott sárga felsőben és kék nadrágban fognak játszani.

18:16: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a magyarok kezdték.

18:18: A második percben Szucsánszki Zita átlövésből megszereztük a vezetést.

18:19: A 4. percben Boson egyenlített.

18:19: Ez az! Magyar hetes, miután Zizi passzol Szamoránszkly Piroshoz, akivel szemben szabálytalankodtak, így büntető. A hetest Zizi értékesítette! 1-2.

18:21: A 4. percben remekül tör be a svédek védelmébe Zizi és ezt is bedobta! 3-1-re vezetünk.

18:22: Az ötödik perc végén, Wiel Frdén szépített 2-3.

18:24: A 8. percben egy remek Zizi átlövésből, már 2-4.

18:25: Hoho! Bulath is betalált 2-5.

18:26: A9. perc közepén svéd hetes. Ez az!!! Pálinger kivédte!!!

18:27: A 10. perc elején a svéd jobbszélső Wiel Fredén önmaga második, csapata harmadik gólját szerezte.

18:27: No, Misike is beköszönt! 6-3-ra vezetünk a 10. percben.

18:29: A 12. percben Kovacsicz Anikó már a második gólját szerezte, 7-3-ra vezetünk.

18:30: A 13. percben Zizi középről betalált, majd Johansson szépített 4-8..

18:32: A 14. perc végén Johansson hatalmas gólt szerzett. 5-8. Egy svéd akció végén Pálinger Kati remekül hárított.

18:33: Eltelt az első félidő fele, eddig remekül játszunk, csak így menjen tovább! (5-8).

18:33: A 16. percben Zizi két percet kapott. A svédek ki is használták az emberelőnyüket, már 6-8.

18:36: A 18. percben újabb svéd hetes, és sikerült is nekik. 7-8. Tomori a pályán.

18:37: Kiegészültünk.

18:38: Magyar hetes a 20. percben. A büntetőt Zizi végzi el, aki belőtte és már a hatodik gólját szerezte! 7-9.

18:41: A 23. perc végén előbb Szucsánszki Zizi a felső lécet találta el, majd a svéd támadás végén Pálinger remekül hárított.

18:42: A 24. perc közepén Zizi ismét betalált, már a hetedik gólját szerezte, így 10-7-re vezetünk!

18:43: Elkezdődött az utolsó öt perc.

18:44: A 26. percben a svédek technikai hibát vétettek, majd az ellentámadásból Vérten betalált, így négy gólos a magyar vezetés (7-11). Svéd időkérés.

18:46: A 27. perc elején Wiel Fredén ismét gólt szerzett, 8-11.

18:47: Újabb Vérten-gól, 8-12. Ez az, csajok!

18:47: Svéd hetes és Bulath két percet kapott a 28. percben.

18:48: A harmadik svéd büntető és ezt be is lőtték 9-12.

18:49: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:50: Beállóból Flognman betalált, 10-12.

18:50: Mátéfi Eszter időt kért, a mérkőzésből 13 másodperc van még.

18:52: Időn túli szabaddobással ért véget az első félidő. (10-12).

Összefoglaló: Parádésan kezdet a magyar női-kézilabda válogatott a svédek ellen, hiszen Szucsánszki vezérletével a 10. percben már 6-3-ra vezetünk. Azt ezt követő percekben két-három gólos különbséggel vezettünk. A félidő hajrájában feljöttek a svédek, így is megmaradt a két gólos magyar vezetés. (10-12).

Pálinger 16/6 38%

19:00: Lassan kezdődik a második félidő.

19:02: Elkezdődött a második félidő, a játékot a svédek kezdték.

19::03: Az első percben egy svéd hetes,. Pálinger kivédte, de a kipattanót belőtték 11-12.

19:03: Íme a válasz: hatalmas Bulath-gól!! 11-13.

19:04: Ez az., Zsuzsi! Tomorival szemben szabálytalankodtak! Svéd két perc, és ezt rögtön ki is használtuk. Szabó Vali a gólszerző 11-14.

19:07: Boson gólja itt, Kobacsicz Mónika ott, és kiegészültek a svédek a 35. percben. 12-15.

19:09: A 37. percben Wiel Fredén szépített 13-15.

19:09: Torstenston szépített, már egy gól az előnyünk. 14-15.

19:10: Sajnos a 38. percben egál az állás 15-15.

19:12: Baj van! Vezetnek a svédek, 16-15. Időkérés kéne…

19:13: A 410. percben járunk a skandinávok egy góllal, azaz 16-15-re vezetnek ellenünk.

19:14: Ez az, Vérten Orsi! Magyar hetes. Zizi lövi a büntetőt. Ott a nyolcadik! 16-16.

19:16: Szzééppp! A 43.percben ismét vezetünk: Tomori-Bulath-Szabó összjáték után a beállós bedobta. Újra vezetünk 16-17.

19:21: a 48. percben Gulldén góljával, ismét egál az állás 18-18.

19:16: Ezz aazzz!!! Ismét bulath, és két gólos a magyar vezetés, 16-18.

19:17: Johansson szépített 17-18.

19:18: Elkezdődött az utolsó negyedóra, 17-18 az állás.

19:21: Gulldén betalált, így egál az eredmény 18-18.

19:22: A 49. percben svéd hetes, sajnos belőtték 19-18.

19:23: Elkezdődött az utolsó tíz perc.

19:24: Már két gólos a svédek előnye (20-18). Mátéfi Eszter időt kért.

19:27: Az 53. percben Johansson betalált, már gól gól oda 21-18.

19:31: Elkezdődött az utolsó öt perc. 21-18 oda.

19:32: Góóóólll!!! 12 perc után, 21-19 az állás.

19:32: Szekeres Klára két perc.

19:33: Torstenton megint betalált 22-19.

19:34: Torstenson már a nyolcadok gólját szerezte. Az 58. percben 23-19.

19:36: Elkezdődött az utolsó perc.

19:36: Újabb gólt kaptunk… 24-19.

19:37: Vége. A svédek 24-19-re megnyerték a találkozót, így ők jutottak be a legjobb négy közé, a mieink, pedig hazajöhetnek…

Összefoglaló: A második félidőben a svédek elkezdték a menetelést, mi meg nem tudtuk felvenni a ritmust, és a végére már teljesen elfáradtunk. A skadínávok a történetük során először kerültek be a legjobb négy közé az Eb-n.

Svédország: Torstenton 8, Johansson 6, Wiel Fredén 4, Boson és Gulldén 2, Flognman és Jacobsen 1

Magyarország: Szucsánszki 8, Bulath 3, Kovacsicz, Vérten és Szabó Vali 2, Szamoránszky és Kpvacsicz Mónika 1