Foci, EL, 6. mérkőzés: DVSC-TEVA – UC Sampdoria 2-0 (0-0) – a kibeszélő-show (Videó!)

Csütörtökön este 21:05-kor játssza le utolsó Európa Liga mérkőzését a DVSC-TEVA. A Puskás Ferenc Stadionban fogadják a Koman Vladimirt is a soraiban tudó olasz Sampdoriát. Szurkoljunk közösen a Lokinak, és tartsatok velünk!

Összefoglaljuk a Loki eddigi szereplése az Európa Ligában.

Az első fordulóban a Debrecen a Puskás Ferenc Stadionban fogadta az ukrán Metaliszt Harkivot, és súlyos vereségbe szaladt bele a magyar csapat, hiszen 5-0-ra kikaptak. Bővebben a mérkőzésről itt elolvashatod. A második fordulóban a Loki Genovában a Sampdoria otthonában lépett pályára. Az olaszok Pazzini büntetőjével 1-0-ra nyertek ellenünk (bővebben a mérkőzésről itt olvashatsz), míg az az ukránok hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedtek el a PSV-től.

A harmadik fordulóban a Puskás Ferenc Stadionban a PSV Eindhoven közepes játékkal 2-1-re legyőzte a Debrecent, pedig nem így indult a mérkőzés. Az első félidő derekán Mijadinoski révén megszerezte a vezetést a Loki, majd pár perccel később Engelaar egyenlített. A fordulás követően egyre többet támadót a holland csapat, és a 66. percben Reis megszerezte a vezető találatot. A hátralévő percekben visszaesett a játék, így nem is változott az eredmény. Dzsudzsák Balázs együttese elvitte a három pontot. Bővebben a mérkőzésről itt olvashatsz. A Harkiv remek játékának köszönhetően némi meglepetésre hazai pályán 2-1-re legyőzték a Sampdoriát. A negyedik fordulóban a Loki Eindhovenben lépett pályára. A PSV sima játékkal 3-0-ra nyertek, míg Genovában a Harkiv gól nélküli döntetlent játszott a Sampdoriával.

Az utolsó előtti fordulóban a Loki a Harkiv otthonában lépet pályára. A Loki bravúrosan játszitt, hiszen Czitkovics góljával megszerezték a vezetést, de nem tartott sokáig, mert az ukránok egyenlítettek. A hajrában nagy nyomást gyakoroltak a Debrecen védelmére, és ez beérett, ugyanis a 88. percben született a győztes gól. A mérkőzésről bővebben itt olvashatsz.

Továbbá az is eldőlt, hogy a genovai együttes hazai pályán nem tudta legyőzni a PSV-t, így eldőlt, hogy ebben a csoportban a holland és az ukrán csapat jut tovább a következő körbe.

Ilyen előzmények után jöjjön a Debrecen – Sampdoria felvezetése!

Orosz bírók vezetik a Samp elleni mérkőzést
Az UEFA játékvezető bizottsága kijelölte a csütörtöki Európa Liga-mérkőzés bíróit Orosz sípmester fogja vezetni a DVSC-TEVA – Sampdoria EL-összecsapást. A vezetőbíró a 42 éves Sztanyiszlav Szuhina lesz, aki 2003 óta tagja a nemzetközi keretnek – adta hírül a dvsc.hu. Több BL- és EL-meccsen dirigált már. A legutóbbi nemzetközi feladata a Steaua – Utrecht (3-1) Európa Liga csoportmérkőzés volt. A magyarok előtt sem teljesen ismeretlen, hiszen tavaly ő vezette a Málta elleni, hazai világbajnoki selejtezőt, amelyen 3-0-s magyar siker született. Két segítője Mihail Erovenko és Dmitrij Mosakin lesz.

Tizennyolc játékossal utazik a Loki
Tizennyolc játékossal utazik el ma délelőtt a DVSC-TEVA együttese Budapestre, ahol csütörtökön 21.05-kor az Európa Liga-csoportkör utolsó fordulójában a Sampdoria ellen lép pályára a Puskás Ferenc Stadionban. – írja a dvsc.hu.

A már régebb óta maródi Kulcsár Tamás és Farkas Balázs mellett Rezes László és Szilágyi Péter bajlódik is kisebb sérüléssel, így ők nem utaznak Budapestre.

A keret: Mindaugas Malinauskas, Verpecz István; Bernáth Csaba, Nagy Zoltán, Dajan Simac, Mirszad Mijadinoszki, Laczkó Zsolt, Fodor Marcell, Dombi Tibor, Bódi Ádám, Szakály Péter, Kiss Zoltán, Varga József, Luis Ramos, Czvitkovics Péter, Yannick Mbengono, Kabát Péter, Adamo Coulibaly.

Íme a Samp utazó kerete: fiatalokkal
A Sampdoria hivatalos honlapja is nyilvánosságra hozta, hogy kik utaznak el a csütörtökön rendezendő Európa Liga-mérkőzésre.

A csapat 18 fős keretében több fiatal labdarúgó is helyet kap, ugyanakkor alapembernek számító játékosok maradnak otthon. Ennek oka, hogy az olasz gárda már nem juthat tovább a csoportból, ellenben hétvégén fontos bajnokit játszanak a Genoa ellen. Elutazik ugyanakkor a magyar válogatott Koman Vladimir.

A Sampdoria utazó kerete: Accardi, Da Costa, Dessena, Fiorillo, Grieco, Guberti, Koman, Krsticic, Lamorte, Mannini, Messina, Obiang, Oliviero, Poli, Rossini, Sammarco, Tissone, Volta.

Herczegh András: Pontszerzéssel szeretének búcsúzni

Herczeg András klubmenedzser és Bernáth Csaba csapatkapitány szépen szeretne búcsúzni az EL-től – többek között erről beszélgettek a sajtótájékoztatón – számolt be a dvsc.hu. A klubmenedzser szerint

“Az első mérkőzésen, Genovában szoros mérkőzést játszottunk az olasz csapattal. Jó teljesítményt nyújtottunk, és ezt szeretnénk holnap is. Legutóbb Harkovban is közel álltunk egy szép eredmény eléréshez, jó lenne, ha most végre minden remekül alakulna. Hallani, hogy a Sampdoriából pár játékos hiányzik majd, ennek nem örülünk, mert mindig büszkék vagyunk, ha olyan labdarúgókkal találkozunk, akik nemzetközileg is ismertek. Bárhogy is áll fel ellenfelünk, olyan teljesítményt szeretnénk nyújtani, ami jó játékkal és pontszerzéssel párosul. Edzésen megnézzük majd, milyen a talaj, de holnap más lesz, mert nagy hideget mondanak. Nem hiszem, hogy ez különösebben problémát okozna, ugyanis az edzések mellett edzőmeccset is játszottunk, és próbáltunk jól felkészülni erre a találkozóra “

A csapatkapitány szerint motiváltan várják a csütörtök esti mérkőzést.

Bernáth Csaba:

“Nagyon készülünk a meccsre. Nem álltunk le, hiszen végig edzésben voltunk, felkészülési mérkőzést játszottunk. Holnap papíron egy magasabban jegyzett csapattal találkozunk, de mindent megteszünk, hogy pontszerzéssel búcsúzzunk az Európa Ligától. Veszítenivalónk nincs. Harkovban is tudtuk, hogy erősebb ellenféllel mérkőzünk meg, próbáltunk felszabadultan futballozni, és végül szoros eredményt értünk el. Holnap is úgy megyünk ki, hogy megteszünk mindent. Reméljük, ez jó játékkal párosul. “.

2010.  December 16. Csütörtök

A szerda esti sajtótájékoztatón az olaszok is beszéltek a mérkőzésről. A genoovai együttes fiatal kerettel érkezett Budapestre. Domenico Di Carlo, a Sampdoria vezetőedzője azoknak a játékosoknak ad bizalmat a Debrecen ellen és élni is tudnak vele.

“Természetesen a Genoa elleni derbi van előtérben, hiszen talán az ősz legfontosabb mérkőzése lesz számunkra, míg az Európa Liga-találkozónak már nincs tétje. Ezért is szeretnék lehetőséget adni több fiatal játékosunknak, illetve azoknak, akik eddig kevesebb szerepet kaptak. Remélem, átérzik, hogy nagy esély ez számukra, és bebizonyítják: helyük van a csapatban. Sajnálom, hogy elúszott a továbbjutásunk. A PSV otthonában jól futballoztunk, megvolt az esélyünk a győzelemre, de elszúrtuk, mint ahogy a Harkiv elleni meccsünket is. A célunk, hogy a Debrecen ellen megszerezzük mind a három pontot, és ha már nem folytathatjuk a küzdelmeket az EL-ben, legalább büszkén búcsúzzunk a sorozattól. Azért jöttünk, hogy nyerjünk, és örömet okozzunk a szurkolóinknak.”

Koman Vladimir a Sampdoria és a magyar válogatott játékosa szép emlékekkel tér vissza a Puskás Stadionban és reméli gőzelemmel távoznak innen.

“Örülök, hogy ismét ebben a stadionban játszhatok. Emlékszem, itt húzhattam fel először a felnőtt válogatott mezét, amikor a németek ellen debütáltam, és itt szereztem első gólomat a magyar nemzeti csapat szerelésében, amikor San Marino kapujába betaláltam. Jó lett volna, ha csütörtökön úgy lépek pályára a Sampdoria színeiben, hogy van tétje a mérkőzésnek, de sajnos nem alakult jól számunkra ez a sorozat. Ennek ellenére komolyan vesszük a meccset, mert szeretnénk szépen búcsúzni az Európa “

Várható kezdőcsapat:

DVSC-TEVA: Verpecz – Bernáth, Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Varga J., Kiss Z. – Szakály P., Czitkovics, Yannock – Kabát

Sampdoria: Da Costa – Volta, Rossini, Accardi, Messina – Mannini, Poli, Sammarco, Dessena, Koman – Krszticscsics

A találkozót 20:40-től élőben közvetíti a story4tv. Ha valakinek esetleg nem jönne be a csatorna, akkor, annak itt segítünk:
– DVSC-TEVA – Sampdoria: Katt ide!

—————————————————————————————————————————————————-

20:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő egy óra és kezdődik a DVSC-Sampdoria EL-összecsapás.

20:05: Hamarosan közöljük veletek a kezdőket

20:20: Íme a kezdők!
DVSC: Verpecz – Bernáth, Simac, Mijadinoszki, Laczkó – Bódi, Varga, Czvitkovics, Szakály – Kabát, Yannick
csere:Malinauskas, Ramos, Dombi, Fodor, Nagy Z., Kiss Z., Coubaly
Klubmenedzsere: Herczeg András

Sampdoria: Da Costa – Grieco, Volta, Rossini, Messina – Dessena, Poli, Obiang, Koman – Kriszticsics, Sammarco
csere: Fiorillo, Accardi, Mannini, Guberti, Lamorte, Tissone, Oliviero
vezetőedző: Domenico Di Carlo

20:55: Hamarosan kezdődik a mérkőzés

21:01: Ezekben a percekben jönnek ki a csapatok a pályára. Körülbelül mínusz 8-10 fok van. Ködös az időjárás.

21:03: Körülbelül öt ezren lehetnek kint a helyszínen.Koman a Samp “csékája”

21:05: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot az olaszok kezdték.

21:16: Eltelt az első tíz perc, a küzdelem dominál a pályán.

21:20: Túl az első negyedórán, helyzet nélkül.

21:31: Na, a 27. percben Kabát távoli lövését nagy bravúrral védte az olasz kapus. Végre, valami focira utaló jel.

21:35: Eltelt az első félóra gól nélkül

21:36: A 31. percben Czitkovics került helyzetbe, de az olasz portárs könnyedén hárított.

21:44: A 39. percben  Yannick lőtt 15 méterről balról, egy méterrel tévesztette el a bal sarkot.

21:47: A 42. percben egy újabb debreceni lehetőség maradt ki: Yannick lövése kapu mellé ment.

21:49: Elkezdődött az utolsó perc.

21:50: Egy perc hosszabbítás nincs, vége az első félidőnek.

Szöglet: 1 – 1

22:00: Lassan kezdődik a második félidő.

22:05: A játékosok most jöttek ki a gyepre.

22:06: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Debrecen kezdte. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

22:09: Góóóóll!!! A 48. percben megszerezte a vezetést a Loki, miután Yannick remekül adott be baloldalra a középen érkező Kabátnak, aki Messinán megpattant a labda, hamar reagált a támadó és belőtte  a lasztit a kapuba. 1-0.

22:22: Eltelt a második félidő tizenöt perce. A vezetőól óta a Loki irányítja a játékot.

22:23: Messina kezetett a 61. percben. Körülbelül 20-22 méterről debreceni szabadrúgás. Laczkó ballábas lövését Da Costa kivédte.

22:27: A 66. percben történik a mérkőzés első cseréje. Yannick helyett Kiss állt be.

22:33: A 72. percben cserélt a Samp is: Obiang helyett Guberti állt be.

22:36: Elkezdődött az utolsó negyedóra.

22:37: Hatalmas Loki helyzet maradt ki: Szakály kapott remek labdát Czvitkovicstól a bal oldalon, jó lövését Da Costa nagy bravúrral tolta szögletre. A sarokrúgás után Szakály vette mellre a labdát majd lőtt fölé 13 méterről.

22:38: A 78. percben Bód kapott sárgát.

22:41: A 80. percben cserélt a Samp: Poli helyett Mannini állt be.

22:44: A 83. percben újabb debreceni lehetőség maradt ki.

22:48: Góóóóóóólll! A 87. percben egy Bódi-Bernáth összjáték után a csapatkapitány középre passzol Kabátnak, akin keresztül bejutott a labda a kapuba 2-0.

22:49: A 88. percben cserélt a Samp:Lamorte érkezett a pályára.

22:50: A 89. percben Bódi helyett Dombi a pályán.

22:51: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

22:51: Két perc a ráadás.

22:52: A 91. percben Szakály helyett Fodor érkezik a pályára.

22:54: Vége a mérkőzésnek! Szép a búcsú!

23:00: Stat a mérkőzésről

Gól: 2 – 0