Jégkorong, felkészülési torna: Magyarország – Szlovénia 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)

Csütörtökön elkezdődött Szlovéniában a Jesenicei nemzetközi felkészülési torna, ahol a magyar jégkorong-válogatott első meccsét a házigazdákkal játssza. Szurkoljunk közösen a Sator-csapatnak.

A szlovéniai tornán ugyanis három A-csoportos együttessel mérheti majd össze az erejét a magyar csapat: a házigazda mellett Norvégiával és Ausztriával. A torna érdekessége, hogy a házigazdák a szokásos péntek-vasárnap helyett csütörtöktől szombatig bonyolítják le a mérkőzéseket. A mieink kedden útra keltek, odakint csatlakozik hozzájuk a Zágrábban edzősködő Ted Sator. A delegáció szálláshelye a Jesenicétől nagyjából 20 kilométerre található Kranjban lesz.

A magyar válogatott kerete:
Kapusok: Bálizs Bence (Sapa Fehérvár AV19), Hetényi Zoltán (Sapa Fehérvár AV19), Rajna Miklós (Vasas HC)
Hátvédek: Hegyi Ádám (Dab.Docler), Pozsgai Tamás (Dab.Docler), Szirányi Bence (Vasas HC), Orbán Attila (Sapa Fehérvár AV19), Hüffner Adrián (Vasas HC), Svasznek Bence (Vasas HC), Maklári Erik (Sapa Fehérvár AV19), Láda Balázs (Miskolci JJSE)
Csatárok: Fekete Dániel (Sapa Fehérvár AV19), Nagy Gergő (Sapa Fehérvár AV19), Magosi Bálint (Dab.Docler), Kovács Csaba (Sapa Fehérvár AV19), Jánosi Csaba(FTC-Orangeways), Sofron István (Sapa Fehérvár AV19), Azari Zsolt (Dab.Docler), Galanisz Nikandrosz (Dab.Docler), Benk András (Sapa Fehérvár AV19), Kiss Ákos (Dab.Docler), Dubek Vladimir (Miskolci JJSE), Vaszjunyin Artyom (Sapa Fehérvár AV19).

A találkozót 19:00-tól élőben közvetíti a Sport2.

—————————————————————————————————————————————————-

19:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan kezdődik a Szlovénia – Magyarország összecsapás.

19:02: Íme az első végeredmény

Norvégia–Ausztria 5–2 (2–0, 2–1, 1–1)

19:10: Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

19:16: Elkezdődött a találkozó. A mieink tiszta fehérben, míg a hazaiak tiszta kékben játszanak.

1. harmad.

19:24: A hatodik perc elején a hazaiak egy szép akció végén Golicic góljával megszerezték a vezetést. 0-1.

19:47: Vége az első harmadnak. A magyar válogatott bátran, és harcosan játszik. A hazaiak a papírforma alapján a kezükbe vették a mérkőzést, és Golicic góljával vezetnek.

19:58: Lassan kezdődik a második harmad.

20:02: Elkezdődött a második harmad.

2. harmad

20:30: Vége a második harmadnak. a mieink kapusa bravúr-bravúr hátán, néha akadnak lehetőségeink, de nem jelentős, így két harmad után Magyarország – Szlovénia 0-1

20:45: Elkezdődött a harmadik harmad

3. harmad

21:18: Az utolsó másodpercekben kockáztatunk, hiszen lehoztuk a Hetényit és egy buli követően a hazaiak megszerezték a korongot, majd az üres kapuba lőtték be, így alakult ki a 2-0-s szlovén győzelem.