50 m férfi gyors,
100 m női vegyes,
200 m férfi vegyes,
4×100 m női vegyesváltó

Az első magyar érdekeltségű szám a 200 méter női hát volt délelőtt, amelyen Jakabos Zsuzsanna mérette meg magát. Sajnos legerősebb számában a 400 vegyesen csak ötödik lett, de péntek reggel kiharcolta 8. helyen a 200 háton a döntőt. (2:06.50) Melissa Franklin úszta a legjobb időt. Gyurta Dániel világbajnoki csúccsal jutott be elsőként a 200 mell döntőjébe!

—————————————————————————————————————————————————-

16:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! A mai napon Gyurta Daninak és Jakabos Zsuzsinak szurkolhatunk!

16:03: A férfi 50m hát középdöntőjével kezdődik az esti program.

16:05: Elkezdődött az első elődöntő.

16:06: A kínai Sun világbajnoki csúccsal kezdet, az ideje: 23.23. A második a spanyol Faberés a harmadik a francia Starvius végzett.

16:08: Jön a második középdöntő.

16:10: Elképesztő! Az orosz Donets világbajnoki csúcsot úszott, 23.03. A máspdik a francia Lacourt, míg a harmadik helyen holtverseny alakult ki a brazi Guido és Thoman.

16:12: Jön a női 100m gyorsúszás fináléja.

16:14: A nyolc fős döntőjében három európai szerepel.

16:15: Elkezdődött a finálé!

16:16: A női döntőt a holland Kromowidjojo 51.45-el megnyerte a versenyt, a második lett a honfitársa Heemskerk, és a harmadik az amerikai Couglhin végzett.

16:18: Jön a férfiak 50m pillangó elődöntője.

16:22: Az első elődöntőben a német Steffen Deibler nyerte meg 22.67-el, a második Santos és Pérez végzett.

16:26: A második középdöntőben is holtverseny hozott. A futamot a venezulei Sublairs nyerte meg.

16:27: Hamarosan jön Jakabos Zsuzsanna döntője!

16:28: Tehát a női 200m hát döntője Jakabos Zsuval. A magyar lány a nyolcas pályán indul.

16:30: Elkezdődött a döntő! Hajrá, Zsu! 50m követően Franklin vezet, Zsu a hatodik hely környékén van.  100m után Castel, Franklin, Zevina a sorrend.  A versenyt a francia Castel 2:01:67-el nyerte meg, megelőzve Frankliont és Zhout. Jakabos a nyolcadik lett.

16:35: Az eredmény hirdetés  után jön Gyurta Dani döntője.

16:41: Dani a négyes pályán fog úszni. Délelőtt vb-csúcsot úszott, 2:04:64-et.

16:43: A legfőbb riválisai lehetnek: a japán Tomita, az ausztrál Eric [16:43:21] cicus: SHANTEAU, és a német Koch.

16:44: Elkezdődött a döntő! Hajrá, Dani!

50m követően Tomita, GGyurta, Rickard a sorrend. A tác felénél a japán Tomita vezet, Gyurta a második. Jön a hajrá! A japán Tomita (2:03:17)nyerte meg, megelőzve Gyurta Danit (2:03:47) és az ausztrál Rickardot.

18:05: Jön a női 100m vegyes döntője Verrasztó Evelynnel. A magyar hölgy a hatos pályán fog indulni.

18:10: Az amerikai Kukors nyerte meg, megelőzve Nwagatit és a holland Scheudert. Evelyn, végül a hatodik lett.