Nadal és Federer is negyeddöntőbe jutott Dohában

Rafael Nadal és Roger Federer is bejutott a legjobb nyolc közé a Dohában zajló ATP viadalon. Brisbane-ben Andy Roddick, míg Chennaiban Tomas Berdych is menetel. A tovább mögött megtalálod az eredményeket.

♦ Brisbane-ben a férfiak mezőnyében két kiemelt is búcsúzott a küzdelmektől: a negyedik helyen rangsorolt Mardy Fish és a hatodik Felciano Lopez. Andy Roddick azonban könnyedén jutott tovább a negyeddöntőbe, miután 6-4, 6-1-re legyőzte az ukrán Dolgopolovot.

Radek Stepanek – Mardy Fish (4) 6-3, 6-1
♦ Brisbane-ben a nőknél tegnap búcsúzott az első illetve második kiemelt, de a negyedik, Marion Bartoli továbbra is versenyben van, miután a cseh Benesovát 6-1, 3-6, 6-0-ra legyőzte.

Andrea Petkovic – Jelena Dokic 6-0, 6-1.
Dominika Cibulkova – Roberta Vinci 6-2, 7-5.
Barbora Zahlavova Strycova – Sally Peers 6-4, 6-1.
Petra Kvitova – Ksenia Pervak 1-6, 6-4, 6-2.
Marion Bartoli (4) – Iveta Benesova 6-1, 3-6, 6-0.
Az aucklandi WTA tornán Arn Gréta meccslabdákat hárítva jutott tovább és a negyeddöntőben a korábbi világelső Maria Sharapova lesz az ellenfele. Búcsúzott a küzdelmektől a másik orosz Svetlana Kuznyecova, miután három szettben vereséget szenvedett a kínai Shauitól. Yanina Wickmayernek nem vezetett könnyű útja a negyeddöntőbe, hiszen tegnap Szafinával játszott hosszú mérközést, ma pedig Lisicki szorongatta meg a belgát.

Peng Shaui – Svetlana Kuznetsova (3) 2-6, 6-4, 6-4.
Maria Sharapova (1) – Renata Voracova 6-3, 7-5.
Simona Halep – Elena Vesnina 2-6, 6-4, 4-0 retired.
Greta Arn – Sofia Arvidsson (8) 4-6, 7-5, 7-5.
Heather Watson – Carla Suarez Navarro (9) 7-6 (5), 6-1.
Yanina Wickmayer (2) – Sabine Lisicki 6-2, 3-6, 6-2.
Kateryna Bondarenko – Anne Keothavong 7-5, 6-3.
Julia Goerges (4) – Alize Cornet 6-2, 6-4.

Dohában továbbra is versenyben van a két klasszis, Rafael Nadal és Roger Federer. Előbbi picit megszenvedett a szlovák Lackóval, csak három szettben sikerült túljutnia rajta, míg utóbbi honfitársát Chiudinellit búcsúztatta 7-6, 7-5-re. Federer a mérkőzés után elmondta, hogy nehéz meccs volt számára, hiszen jól ismerik egymást és emiatt fordulatokban gazdag két szettet játszottak. A svájci a negyeddöntőben a szerb Troiskival fog találkozni. Továbbjutott Tsonga és Karlovic is.

Nikolay Davigyenko – J. Nieminen

Chennaiban Tomas Berdych továbbra is menetel, ezúttal Ivan Dodigot küldte haza. A nap vesztese címet mindeképpen megérdemli a francia Richard Gasquet. Az első szetett ugyan 6-1-re megnyerte és a második játszmát is majdnem sikerült behúznia, ám ellenfele Phau feltámadt és kiegyenlített. A döntő szettben fej-fej mellett haladtak és rövidítés döntött, amelyben Gasquet alul maradt és búcsúzni kényszerült.

Tomas Berdych – Ivan Dodig 6-2, 6-4
Bjorn Phau – Richard Gasquet 1-6, 7-6 (7/5), 7-6 (7/4)
Blaz Kavcic – Robert Kendrick 6-2, 6-2
Xavier Malisse – S. Robert 6-2, 6-2

A Hopman Kupában ma ismét a B csoport volt érdekelt, az olaszok az amerikaiakkal, míg a franciák a brittekkel találkoztak. Mattek könnyedén elintézte Schiavonét, majd Isner három játszmában verte Staracét, ezzel USA 2-0-ra vezetett a páros előtt. Az olaszok végül a párosban szépítettek, így a végeredmény 2-1 lett az USA javára. A franciáknál Mahut kikapott Murraytől, de Mladenovic legyőzte Robsont, így a páros döntött, amelyet a gallok húztak be.