Férfi Kézi-vb: Sima svéd győzelem a nyitómérkőzésen

Csütörtökön este hivatalosan is kezdődik a 22. férfi kézilabda világbajnokság.

A nyitó mérkőzésen a házigazda svédek a vb-újonc Chilével csapnak össze. Ismerkedjünk meg a két csapattal. A svédek negyedik alkalommal rendezik meg a világbajnokságot, és egy alkalommal 1954-ben meg is nyerték. A mai együttesről annyit érdemes tudni, hogy a kilencvenes évek szupercsapatának két oszlopos tagja, Staffan Olsson és Ola Lindgrén irányítja az együttest. A tavalyi Eb_n, csupán a 15. helyen végzett a csapat. Tehát itt a lehetőség a javításra. A kerettel kapcsolatban jó néhány klasszis játékos szerepel, íme néhány név: Kim Andersson (Kiel), Oscar Carlén (Flensburg), Jonas Källman (Ciudad Real), valamint a két kapus, Andreas Palicka (Kiel) és Johan Sjöstrand (Barcelona).

Annyit érdemes megtudni Chiléről, hogy története során először vesz részt világversenyen. A dél-amerikaiak keretében több, Spanyolországban és Ausztriában játszó kézilabdázó szerepel, egy igazi nagyágyú is ott van azonban a csapatban: Marco Oneto, a Barcelona beállója. A játékos az idei BL-sorozatban még nem szerzett gólt, a francia Sorhaindo és a dán Noddesbö mögött kevesebb lehetőséget kap.

A találkozó esélyese a házigazda Svédország. A nyitó mérkőzést 20:00-től élőben közvetíti a Sport1.

Férfi Kézilabda, Svédország, D csoport (Göteborg):
Svédország-Chile 20:15

—————————————————————————————————————————————————-

21:00: Egy félidő után a házigazdák magabiztos játékkal 15-8-ra vezetnek a vb-újonc Chile ellen.

21:40: Vége a mérkőzésnek, a házigazdák tíz gólos különbséggel nyertek Chile ellen. A végeredmény 28-18.