Női Kosár, Euroliga, 9. forduló: Pécs2010 – Good Angels Kosice 75-72 (17-18, 19-18, 19-14, 20-22)- a kibeszélő-show

Csütörtökön este sorsdöntő mérkőzést fog játszani a Pécs 2010 együttese, hiszen hazai pályán fogadják a szlovák Kassa csapatát a női kosárlabda Euroliga, utolsó előtti körében, a 9. fordulóban. Szurkoljunk közösen Iványi Dalmáéknak. Tartsatok velünk!

Ma este sorsdöntő mérkőzés lesz a hazaiaknak, hiszen ha legyőzik a Kassát, akkor a saját kezükbe vehetik a sorsukat. Amennyiben  Tarantóban, olyan eredmény fog születni, ami számunkra kedvező, akkor az utolsó fordulóban Iványi Dalmáéknak hazai pályán le kell győzniük az éllovast, és meg lehet a továbbjutás a csoportból. Az első mérkőzésen Kassán 75-57-re nyert a szlovák együttes. Itt az ideje a revansnak. Kilenc fordulót követően a Kassa a 5/3-as mutatóval a második, míg a Pécs 3/5-el az ötödik helyen áll az A-csoportban.

Zeljko Djokic, a pécsiek szakvezetője, a klub honlapján nyilatkozott a mérkőzés előtt:

“Jól sikerült a felkészülés és a ráhangolódás időszaka, bár holnap még tartunk egy fakultatív edzést, de ezt leszámítva elvégeztünk mindent, amit terveztünk a Kassa elleni összecsapás előtt. Bizakodó vagyok a lányok munkáját látva, így én magam is nagy várakozással tekintek a csütörtöki meccsre. Régen, december 18-án Mondeville-ben játszottunk utoljára olyan erős ellenféllel, mint amilyent fogadunk Pécsett, bízom benne, hogy nem estünk ki túlságosan a ritmusból. Nem félünk senkitől, és a saját pályánkon úgy fogunk kimenni a parkettre, hogy mindent kiadunk magunkból, az utolsó erőnkig harcolunk, és küzdünk tiszta szívből a Pécs 2010 győzelméért. Ezt az elszánt mentalitást érzékelem a játékosokon is, akik közül Iványi Dalma jobb állapotban van a sérülése és a betegsége után, Kelsey Griffin is velünk edzett szerdán, de az ő játéka közvetlenül a meccs előtt fog majd eldőlni. Nagyon bízom abban, hogy tele lesz a csarnok, és a szurkolótábor a hatodik ember lesz a csapatunk háta mögött, akiktől olyan plusz energiákat kapunk, amivel le tudjuk győzni a Kassát. Úgy ítélem meg, hogy több játékosunk érett, nagy formában lévő sportolóként kosárlabdázik, mint például Fegyverneky Zsófi, Nagy-Bujdosó Nóra, Allie Quigley, vagy a csapatot tanárian vezető Iványi Dalma, mellettük négy olyan fiatalunk van, mint Sara Krnjic, Raksányi Kriszta, Sarok Niki vagy Horváth Lilla, akik közül előléphetnek főszereplőkké talán már csütörtökön is. Számítok még Keller Annamária rutinjára is, aki későn érkezett ahhoz, hogy olyan fizikális állapotban legyen, amely az EuroLigában elvárt, viszont fontos taktikai feladatok megoldását jelentheti számunkra. Összességében tehát bizakodó vagyok, amit erősít, hogy a szakmai stábunk is igyekezett maximálisan felkészíteni a lányokat a rájuk váró feladatokra. Remélem, nagy rangadó, élvezetes meccs kerekedik a Pécs-Kassa csatából, jó szurkolótáborral, és jó élménnyel a közönségünk felé .”

Női Kosárlabda, Euroliga, 9. forduló:
Pécs2010 – Good Angels Kosice 18:00 (TV: 17:45-től a Sport1 élőben közvetíti)

—————————————————————————————————————————————————-

17:45: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan kezdődik a sorsdöntő összecsapás a Pécs – Kassa, női Euroliga találkozó. Ha ma este nyer a Pécs, akkor meg lehet a továbbjutás.

17:55: Lassan kezdődik a fontos összecsapás. A pécsi Lauber Dezső csarnok megtelt, frenetikus lesz a hangulat. A pécsiek tiszta fehérben, míg a vendégek tiszta kékben fognak játszani. A csapatok bemutatása zajlik a helyszínen.

17:57: Fegyverneky Zsófia szép díjat kapott, hiszen ő lett 2010-ben az év legjobb női kosárlabdázója. Gratulálunk a válogatott játékosnak.

17:59: A pécsi szurkolók felállva énekelik el a magyar himnuszt.

18:01: Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, Pécs!

1. negyed

18:06: Pécsi időkérés, amikor is a negyedik perc végén 10-4-re vezet a Kassa.

18:10: Eltelt az első negyed fele, sajnos a vendégek 12-4-re vezetnek. pont, pontokat kell szerezni. Mindent bele, pécsi lányok!

18:15: kezd feljavulni a pécsiek védekezése, hiszen bő két perccel a negyed vége előtt 12-16 az állás.

18:16: Szlovák időkérés, 12-17 és 1:48 van még hátra a negyedből.

18:18: Elkezdődött az utolsó perc.

18:21: Vége az első negyednek, a vendégek, csak egy ponttal vezet a Pécs ellen 17-18.

Összefoglaló: A negyed elején jól kezdet a vendég csapat, miközben a pécsiek védekezése gyenge volt. A negyed felénél, már 4-12, sőt 12, 17 is volt az állás. A végére a nagyon küzdő Pécs feljött egy pontra. Meg lehet a győzelem. gyerünk!

18:23: Elkezdődött a második negyed.

2. negyed

18:24: Eltelt az első perc és a mérkőzés során előszö9r vezet a Pécs 19-18 (!). Csak, így tovább!

18:26: Megrázták magukat a vendégek, és a negyedik perc elején 21-23 az állás.

18:27: pécsi-tripplllaaaa! Ez az! 24-23.

18:27: Azonban ismét fordult az eredmény, 24-25, és két vendég dobás következik. Az első kimaradt, a második bement.

18:28: Bujdosó-triplllaaa!

18:29: Újabb pécsi tripplllaa, 30-25. Szlovák, időkérés.

18:31: Eltelt a második negyed fele, ötpontos pécsi vezetés 30-25.

18:35: Két és fél perccel a vége előtt egál az eredmény, 30-30.

18:38: Elkezdődött az utolsó perc a második negyedben.

18:38: Pécsi időkérés 36-34, 43 másodperc van még hátra.

18:41: Vége a második negyednek. 36-36.

Összefoglaló: A második negyedben remekül kezdet a Pécs: jó védekezés és három triplával meccsbe jött a hazai csapat. Azonban a vendégek sem adták magukat s szoros a játék. A negyed végére hol az egyik, hol a másik vezetett. A félidőben 36-36 az állás.

Pécs: Fegyverneky és Iványi 9p, Nagy-Bujdosó 5p, Griffin és Kmjic 4p, Quigley 3p,  Raksábnyi 2p

Kassa: Kupcikova 9p, Dupree 8p, Zirkova és Houston 6p, Jalcova 4p, Musovic 3p

18:55: Lassan kezdődik a második félidő.

18:56: Elkezdődött a harmadik negyed.

3. negyed

19:01: Szoros a mérkőzés, az 40-42.

19:03: Eltelt a harmadik negyed fele, az állás 44-44. Még mindig nem dőlt el semmi. Hajrá, Pécs!

19:04: Quiegley tripplllaaa! 47-46. Bő négy perc van még hátra a negyedből.

19:07: Pécsi időkérés, 49-46. három perc van még hátra a negyedből.

19:09: két percen belül, 49-48.

19:10: Quigley-trippplllaaa 42-48.

19:11: Elkezdődött az utolsó perc a harmadik negyedben.

19:11: A szlovákok két dobással jönnek. Mindkettő bement, 52-50. 0:38 van még hátra.

19:12: Dalmmmmmaaaa!!! Truiplla! 55-50

19:13: Vége a harmadik negyednek.

Összefoglaló: Szenzációsan játszik a pécsi-csapat.  A védekezés kezd összeállni, és sorra jönnek a pontok kis, a sima is, és a triplák is. A negyed végére, már ötpontos a hazai vezetés. Csak, így tovább!!! 55-50.

19:15: Elkezdődött a negyedik negyed.

4. negyed

19:16: Jóóó, ott a hetedik pécsi-tripla!! Bujdosó szerezte. 58-50.

19:19: Eltelt két perc és 62-52 a Pécs javára. Szenzációs!!

19:22: Szlovák időkérés, 62-54 a hazaiaknak.6:56 van még hátra.

19:26: Jalcova-tripla, 66-59.

19:26: Eltelt az utolsó negyed fele, a Pécs hét ponttal vezet. Csak, így tovább, ki kell bírni a végét.

19:29: Három perc van még hátra, 68-63

19:30: Kassai időkérés,m ötpontos pécsi vezetés 68-63. 2:28 van hátra a végéből.

19:32: Két percen belül. 68-63.

19:33: Két pécsi dobás jön. Griffin dob. Ez az!! mindkettő bement, 70-63.

19:34: Szlovák időkérés. 1:16 van hátra.

19:36: Elkezdődött az utolsó perc, 70-65.

19:36: Iványi Dalma két dobása jön. Az első bement, és a második is. 72-65.

19:37: 39 másodperc a vége előtt a vendégek két pontra jöttek fel, miután Zsirkova triplát dobott.

19:39: 14 másodperc van még hátra. Iványi dobhat kétszer.  Az első megvan, és a második is.

19:40: 2 másodperc van hátra, 74-72. pécsi dobás. Griffin bedibta, a másodikat nem.

19:41: Végggeeeee!!!!!!! 75-72-re nyert a Pécs, így életben maradt a továbbjutási lehetőség.

Szenzációs csapat-győzelem!

Pécs: Iványi 18p, Fegyverneky 15p, Griffin 14p, Nagy-Bujdosó 12pQuigley 10p, Kmjic 4p, Raksányi 2p

Kassa: Dupree 18p, Zsirkova 13p, Houston 12p, Jalcova és KupicovaMusovic 5p, Lawless 2p 11p