Férfi Kézi-vb, 1. forduló: Izland – Magyarország 32-26 (14-11) – a kibeszélő-show

Pénteken délután a mieink számára is elkezdődik a 22. férfi kézilabda világbajnokság, amelyen rögtön az első fordulóban egy nehéz ellenféllel, az olimpiai ezüstérmes Izland ellen játszunk. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak. tartsatok velünk!

A 22. férfi kézilabda világbajnokságon, a magyar férfi kézilabda válogatott a B-csoportban, olyan együttesekkel szerepel együtt, mint Izland, Norvégia, Brazília, Japán és Ausztria. Az első fordulóban rögtön egy nehéz ellenféllel kezd a Mocsai-csapat, méghozzá az olimpiai ezüstérmes Izlanddal. A két csapat 36 alkalommal találkozott egymással, és ebből 22 magyar-siker, 12 izlandi-győzelem, és mindössze két döntetlen született. Utoljára a 2008-as Eb-n játszottak egymással a felek, méghozzá a középdöntőben, ahol Izland nyolc góllal 36-28-ra nyert ellenünk.

Mocsai Lajos, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a kezi.hu-nak elemezte Izland együttesét:

“Támadójátékuk egy olyan válogatotté, amely a legerősebb bajnokságok meghatározó embereiből áll, és akik mind a játékkészségben, mind az átlövősorban, beállóban, kapusposzton kiegyenlített és nagyon komoly játékerőt képviselnek. Hat-hét tipikus taktikai elem jellemzi őket, azonban a párkapcsolatban való játékuk olyan hosszú évek óta felépített, hogy borzasztó nehéz ellenük védekezni, mert súlypontképzéseiket nagyon sokszínűen variálják. Lerohanásaikban, két beállóra való befutás után, az átlövők 10-11 méterről is képesek gólt lőni, tehát hihetetlen gyors csapatról van szó, és mindezt csere nélkül tudják. Óriási előnyük, hogy a pozíciókat időben osztják el. Van két soruk, amelyek végig tudják játszani támadásban és védekezésben a koncepciójukat. Talán ami újdonság a részükről, hogy védekezésben olyan új rendszert alakított ki az edzőjük, amely nagyon sokszor elkíséri a támadójátékosokat és a befutások után kizárja a további passzok lehetőségét, tehát nagyon rövid lefutásúvá teszi az ellenfél támadójátékát, így nagyon sok hiba becsúszhat, ha valaki gyorsan akarja befejezni a támadásokat. A korábbi világbajnok németek ellen két magabiztos győzelmet értek el a felkészülés során, úgyhogy nagyon komoly fajsúlyú csapattal állunk szemben”

A magyar válogatott kerete a világbajnokságra:
Kapusok: Fazekas Nándor (MKB-Veszprém), Mikler Roland (Pick-Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-Veszprém), Iváncsik Tamás (MKB-Veszprém), Harsányi Gergely (Tatabánya-Carbonex)
Jobbátlövők: Mocsai Tamás (Flensburg), Nagy Kornél (MKB-Veszprém), Ancsin Gábor (Friesenheim)
Irányítók: Császár Gábor (MKB-Veszprém), Lékai Máté (Pick-Szeged)
Beállók: Gál Gyula (CO Zagreb), Schuch Timuzsin (Constanta), Zubai Szabolcs (Pick-Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (Lemgo), Katzirz Dávid (Pick-Szeged)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-Veszprém), Törő Szabolcs (Pick-Szeged)
Tervezett csere:
Carlos Pérez (MKB-Veszprém)

Tartalékok:
Tatai Péter (Pick-Szeged), Liszkai Szilveszter (MKB-Veszprém), Vadkerti Attila (Pick-Szeged)

Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

Az izlandi válogatott 17 fős vb-kerete:
Kapusok: Björgvinn Gustavsson (Kadetten Schaffhausen), Hreidar Gudmundsson (Emsdetten)
Mezőnyjátékosok: Alexander Petersson (Berlin), Arnor Atlason (Köbenhavn), Aron Palmarsson (Kiel), Asgeir Hallgrímsson (Hannover), Gudjon Valur Sigurdsson (Löwen), Ingimundur Ingimundarsaon (Aalborg), Kari Kraistijan Kristjansson (Wetzlar), Oddur Greatarsson (Akureyri), Olafur Stefansson (Löwen), Robert Gunnarsson (Löwen), Sigubergur Sveinsson (Dormagen), Snorri Steinn Gudjonsson (Köbenhavn), Sverre Jakobsson (Grosswallstadt), Thorir Olafsson (Hannover), Vignis Svavarsson (Hannover).
Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson

Férfi Világbajnokság, B-csoport, 1. forduló:
Izland – Magyarország 17:00 (TV: Sport1)
Norrköping.

———————————————————————————————————
16:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! Bő egy óra és elkezdődik a mieink számára is a 22. férfi kézilabda-világbajnokság. A mai napon nem lesz egyszerű dolgunk, hiszen az olimpiai ezüstérmes Izlanddal játszunk.

16:15: Egy kis ráhangolódás a mérkőzésre

16:40: Akinek esetleg nem jönne be a Sport1, akkor annak itt segítünk: Katt ide!

16:50: Bő tíz perc és kezdődik a nagy mérkőzés!

16:54: A csapatok ezekben a másodpercekben érkeztek a pályára.

16:54: A mieinket, majd az izlandiakat mutatják be.

16:55: Eldőlt Harsányi Gergő fog játszani, így ott van a 16-os keretben.

175-ször válogatott ma Gál Gyula

125-ször válogatott Császár Gábor

76-szor válogatott harsányi Gergő.

16:58: Jönnek a himnuszok, először a mieink, aztán  Izland.

17:00: A mérkőzést a két spanyol bíró fogja vezetni. A mieink tiszta fehérben, míg az izlandiak tiszta pirosban fog játszani.

17:02: A mieink a Fazekas, Törö, Gulyás, Ilyés, Gál,és Császár.

17:03: Elkezdődött a mérkőzés! Hajrá, Magyarok!!!!

1. félidő

17:04: Kimaradt az első magyar helyzet, sikerült a visszarendeződés. Meg volt az első Fazekas-védés is! :).

17:06. A 4. perc elején Gál helyzete kimaradt és Fazekas ismét védett.

17:06: Egy-egy gól született a negyedik perc közepén 1-1.

17:08: Eltelt az első öt perc 1-1 az eredmény.

17:08: A 6. percben már vezetnek az izlandiak 2-1, Atlason szerezte a gólt.

17:09: Atlason, és Gál is betalált, így 3-2.

17:10: az első izlandi hetes. Gudjonson belőtte, 4-2 a 8. percben.

17:11: A 9. percben egy újabb izlandi hetes. Stefanson is betalált, így 5-2.

17:12: Gulyás Péter átlövéséből, szépítettünk 5-3.

17:13: Gulyás remek betörésével magyar hetes. Mocsai lövi, és betalált! 5-4 a 11. percben.

17:14: A 12. percben Peterson góljával, ismét két gólos az izlandi vezetés, 6-4.

17:15: Sajnos elvesztettük a labdát, amikor éppen támadtunk, az izlandiak lerohantak minket és be is találtak, így 7-4.

17:16: Gál Gyuszi remekül zárt, és Ilyés Feri hatalmas gólt szerzett, 7-5 a 13. percben.

17:18: Két percen belül két gólt kaptunk, így 9-5 oda a 15. perc elején.

17:19: A 16. percben Törő Szabolcs góljával szépítettünk, 9-6.

17:20: A 18. percben Ilyés Ferenc két percet kapott, így emberhátrányba kerültünk.

17:20: Rögtön ki is használták az izlandiak, így 10-6. Sigurdsson szerezte a gólt.

17:22: Sajnos gólt kaptunk, így 11-6.

17:22: Kiegészültünk, és Mocsai Lajos időt kért.

17:24: Palmarsson góljával 12-6 a 20. percben.

17:25: A 21. percben Stefasson két percet kapott. Emberelőnybe kerültünk.

17:26: Ilyés szépített, így 12-7.

17:27: Such kiharcolt egy hetest. Mocsai belőtte, így 12-8.

17:28: Peterson gólt szerzett a 24. percben, így 13-8. Kettős magyar-csere: Fazekas helyett Mikler, és Lékai is a pályán.

17:29: Újabb izlandi két perc és magyar hetes. Mocsai belőtte, így 13-9.

17:30: Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőből.

17:32: Remek! Törő góljával már 13-10!

17:34: Gunnarson góljával, 14-10 a 28 perc közepén.

17:35: Gulyás szépített 14-11.

17:36: A 29. perc elején Such két percet kapott, és időközben izlandi időkérés.

17:37: Elkezdődött az első félidő utolsó perce.

17:38: Mocsai Lajos sárgát kapott – az ellenőr szólt a bírónak… –

17:39: Lékai átlövését Gúvtasson kivédte.

17:39: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Az elején nehezen vettük fel az izlandi ritmust. Az első félidő közepéig két-három gólos izlandi vezetés történt, majd elhúztak hat gólra 12-6. Az utolsó öt percben kapust cseréltünk, és ennek meg lett a hatása: Mikler remekül véd, és jöttek a magyar gólok is. A félidőben három gólos izlandi vezetéssel mentek pihenni a csapatok. 14-11.

15 perces szünet jön.

17:50: Lassan kezdődik a második félidő.

17:54: Elkezdődött a második félidő. Izlandi a játékot.

2. félidő

17:54: Gunnarson betalált. 15-11.

17:55: Kiegészültünk.

17:55: Lékai szépített! 15-12

17:56: Illyés Ferenc Atlasson szemben szabálytalankodott, így 2 perc.

17:57: Sajnos gólt kaptunk, Gunnarson betalált.

17:58: A 34. percben Gulyás Peti szépített 16-13. Mikler hatalmas védése!

17:58: Két gólra feljöhetünk.

17:59:Hatalmas Lékai-góólll! 16-14..

17:59: Két gyors izlandi góllal, ismét gól a különbség 18-14.

18:00: Ingimundarsaon két percet kapott, így emberelőnybe kerültünk. Iváncsik Gergő góljával 18-15.

18:01: Palmarsson góljával 19-15.

18:02: Kiegészültek az izlandiak.

18:03: Előbb Lékai, majd Palmarsson betalált, 20-16.

18:04: Lékai elindult és kiharcolt egy hetest. Mocsai lövését Gúvtasson kivédte.

18:05: Palmarsson megint betalált 21-16. Vele szemben nem tudunk mit kezdeni…

18:06: Jakocbson Zubaival szemben szabálytalankodott, így két percet kapott. Emberelőnyben vagyunk.

18:06: A 40. percben 21-16 az állás.

18:07: Gulyás Peti szépített, így 21-17.

18:08: A 42. percben Gulyás két percet kapott, majd Stefasson betalált 22-17.

18:09: Egy percig emberelőnyben vannak az izlandiak, majd Steffason betalált 23-17.

18:09: Sigursson góljával, a mérkőzés eddig legnagyobb különbsége alakult ki, 24-17.

18:10: Nagy Kornél szépített, 24-18.

18:11: 25-18 a 45. percben.

18:11: Elkezdődött az utolsó negyedóra.

18:13: Nagy Kornél betört és kiharcolt egy hetest, amit Harsányi értékesített. 25-19.

18:16: Peterson góljával, már 26-19 az 50. percben.

18:17: Lékai góljával szépítettünk, 26-20.

18:18: Paémqrsson és Peterson góljaival 28-20 az állás.

18:19: Az 53. percben 29-20-as állásnál Mocsai Lajos időt kért.

18:22: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen.

18:23: Zubai szépített.

18:24: Izlandi időkérés.

18:26: Sigurdson góljával 31-23.

18:26: Ilyés harmadik két perce, így ma már nem jön vissza a pályán.

18:27: Palmarsson góljával 32-23.

18:28: Nagy szépített, 32-24.

18:28: Mocsai szépített, 32-25.

18:29: Elkezdődött az utolsó perc.

18:29: Zubai szépített, 32-26.

18:30: Vége!

A mérkőzés legjobbja, az izlandi Palmarsson lett.

IZLAND-MAGYARORSZÁG 32-26 (14-11)
Norrköping, játékvezetők: Sabroso Ramirez, Lopez (spanyolok).

IZLAND: Gustavsson, H. Gudmundsson (kapusok), Atlason 4, Gudjonsson 1 (1), Gunnarsson 4, Hallgrímsson, Ingimundarsaon, Jakobsson, Kristjansson, Olafsson, Palmarsson 8, Petersson 5, Sigurdsson 4, Stefansson 4 (1), Svavarsson, Sveinsson. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Császár, Gál 2, Gulyás 4, Harsányi 2 (1), Ilyés 2, Iváncsik G. 1, Iváncsik T., Katzirz, Lékai 4, Mocsai T. 5 (3), Nagy K. 2, Schuch, Törő 2, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4