Férfi Kézi-vb, 2. forduló: Magyarország – Norvégia 26-23 (14-16) – a kibeszélő-show

Szombaton délután 16:30-kor kezdődik a Magyarország – Norvégia összecsapás a 22. férfi kézilabda világbajnokságon, ahol számunkra sorsdöntő lesz a későbbiek során. Nyernünk kell. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak. Tartsatok velünk!

Az első fordulóban a mieink 32-26-ra kikaptak az olimpiai ezüstérmes Izlandtól, míg a norvégok simán nyertek a japánok ellen 35-29-re. Számunkra nagyon fontos a mai mérkőzésen, hiszen, ha bejutunk a középdöntőbe, akkor nem mindegy, hogy hány ponttal megyünk tovább. A cél a világbajnokságon az első hét hely valamelyikének megszerzése, mert a világbajnok automatikusan kijut a londoni olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig besorolást kapnak az olimpiai kvalifikációs tornákra.

Mocsai Lajos, szövetségi kapitány a mérkőzés után, így nyilatkozott a kezi.hu-nak: “Ezzel a vereséggel a norvégok elleni, és a többi mérkőzésünk kulcsfontosságúvá vált a folytatásban. A norvég együttes is egy friss, gyors, kreatív csapat. Az őszi, görögök elleni mérkőzésüket kielemeztük, a papírforma szerint ők az esélyesebbek“.

A két csapat 23 mérkőzést játszott egymással, ebből 16 magyar-siker, 6 norvég-győzelem, és mindössze egy döntetlen született. Utoljára a 2009-es Samsung.Kupán csaptak össze a felek, és akkor szoros mérkőzésen 31-30-ra nyertünk.

A tét nem kicsi, nyernünk kell!

A magyar válogatott kerete a világbajnokságra:
Kapusok: Fazekas Nándor (MKB-Veszprém), Mikler Roland (Pick-Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-Veszprém), Iváncsik Tamás (MKB-Veszprém), Harsányi Gergely (Tatabánya-Carbonex)
Jobbátlövők: Mocsai Tamás (Flensburg), Nagy Kornél (MKB-Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (MKB-Veszprém), Lékai Máté (Pick-Szeged)
Beállók: Gál Gyula (CO Zagreb), Schuch Timuzsin (Constanta), Zubai Szabolcs (Pick-Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (Lemgo), Katzirz Dávid (Pick-Szeged)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-Veszprém), Törő Szabolcs (Pick-Szeged)
Tartalék (Svédországban): Ancsin Gábor (Friesenheim)
Tervezett csere:
Carlos Pérez (MKB-Veszprém)

Tartalékok:
Tatai Péter (Pick-Szeged), Liszkai Szilveszter (MKB-Veszprém), Vadkerti Attila (Pick-Szeged)

Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

A norvég válogatott kerete:
Kapusok: Steinar Ege (Köbenhavn), Ole Erevik (Kolding)
Mezőnyjátékosok: Frank Löke (Nettelstedt), Kjetil Strand (Viking Stavanger), Lars Erik Björnsen (Holstebro), Bjarte Myrhol (Löwen), Börge Lund (Löwen), Havard Tvedten (Valladolid), Erlend Mamelund (Haslum), Christoffer Rambo (Valladolid), Espen Lie Hansen (Drammen), Kristian Kjelling (Aalborg), Vegard Samdahl (Wisla Plock), Thomas Skoglund (Holstebro), Einar Sand Koren (Haslum), Eivind Tangen (Fyllingen)
Szövetségi kapitány: Robert Hedin

Férfi világbajnokság, B-csoport, 2. forduló:
Magyarország – Norvégia 16:30 TV: Sport1 – élőben
Norrköping, játékvezetők: Geipel, Helbig (németek).

—————————————————————————————————————————————————-

15:30: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! Hamarosan kezdődik a Magyarország – Norvégia összecsapás.

15:45: Egy kis ráhangolódás. Győznünk kell!

16:20: Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Hajrá, Magyarok!!!

16:25: A csapatok már a pályán vannak és tart a bemutatás is.

16:26: Jönnek a himnuszok, először a norvég, aztán a magyar.

16:29: A norvégok tiszta fehérben, a mieink tiszta pirosban fognak játszani.

16:30: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a mieink kezdik. Hajrá, Magyarok!!

1. félidő

16:35: Rémálom kezdés, a norvégok és 5 és perc tart a mérkőzés, 0-5-re vezetnek ellenünk. Mocsai Lajos időt kért.

16:42: A 10. perc végén, a mieink 7-4-re jönnek fel. Talán elkapjuk a ritmust. Ha lesz normális védekezésünk…

16:47: Eltelt az első félidő fele, a norvégok három góllal vezetnek ellenünk, de már szerencsére elkaptuk a fonalat. 6-9.

16:53: Szenzációs öt percen vagyunk túl, ugyanis a mieink két gólra zárkóztak fel a norvégokhoz. 10-12 a 20. percben. csak, így tovább!

16:59: Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőben. A mieink feljöttek egy gólra, 13-14. Gyerünk, csak így tovább!

17:03: Elkezdődött az utolsó perc, és norvég időkérés.

17:05: Az utolsó percen belül volt lehetőségünk egyenlíteni, de sajnos a kapkodásunk révén, a norvégok szereztek gólt. Egál helyett két gólos norvég vezetés a szünetben.

15 perces szünet jön.

17:15: Lassan kezdődik a második félidő.

17:20: Elkezdődött a második félidő, a norvégok kezdték a játékot.

17:27: Eltelt a második félidő öt perce, továbbra is két góllal vezetnek a norvégok, 16-18.

17:31: A 40. percben járunk, sajnos nem tudtuk megközelíteni a norvégokhoz, sőt három góllal vezetnek.

17:38: Elkezdődött az utolsó negyedóra, a norvégok, csak két góllal vezetnek ellenünk. Gyerünk. Kapjuk el őket!!

17:39: A 47. percben Iváncsik Tomi góljával egy gólra jövünk. Mikler remekül védett, majd a támadásunk kimaradt a lehetőség.

17:40: Zubaival szemben szabálytalankodtak, hetes, és két perc! Itt a léehetőség az egálhoz! Császár lövi. Egáálll!!!! 21-21

17:42: Norvég időkérés a 48. percben.

17:44: Kiegészültek a norvégok.

17:44: Kimaradt a helyzetünk…

17:45: Elkezdődött az utolsó tíz perc 21-21.

17:46: Az 51. percben a mérkőzés során először vezetünk, Zubai szerezte a gólt, 22-21.

17:49: Ez azz!!!! Császár hatalmas passzából Zubai betalált, így két góllal vezetünk az 53. percben 23-21.

17:51: Góóóóólll, Császár 24-21.

17:52: Myrhol betalált, 24-22.

17:52: Elkezdődött az utolsó öt perc!

17:54: Az 57. percben magyar hetes!  Császár belőtte! 25-22

17:58: Kjelling betalált, 25-23. Mocsai Lajos bő egy perccel a vége előtt időt kért.

17:59: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

17:59: Fölé dobta a norvég játékos!!!! Megvan a meccss!!!!!

18:00: Itt a kegyelemdöfés, Nagy Kornééllll!!! 26-23

18:00: Végggeeee!!!!! Megvan a meccss, a győzelem!!!!!

MAGYARORSZÁG-NORVÉGIA 26-23 (14-16)

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Ancsin, Császár 5 (3), Gál, Gulyás, Harsányi, Ilyés 5, Iváncsik G. 4 (2), Iváncsik T. 6, Katzirz 1, Lékai, Mocsai T. 1, Nagy K. 1, Schuch, Törő, Zubai 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

NORVÉGIA: Ege, Erevik (kapusok), Björnsen 1, Hansen, Kjelling 6, Koren, Löke, Lund 2, Mamelund 2, Myrhol 6, Rambo, Samdahl, Skoglund, Strand, Tangen, Tvedten 6 (3). Szövetségi kapitány: Robert Hedin.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3