Férfi Kézi-vb, 4. forduló: Japán – Magyarország 24-28 (8-13) – a kibeszélő-show

Kedd délután 17:00-kor rendezik meg a negyedik fordulót, amelyen a mieink a japánok ellen fognak pályára lépni a férfi kézilabda vb-n. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak. Tartsatok velünk.

Az első fordulóban a mieink 32-26-ra kikaptak az olimpiai ezüstérmes Izlandtól, míg a japánok a norvégoktól 35-29-re vereséget szenvedtek. A második körben a rémálomszerű kezdés (0-6) követően a Mocsai-csapat a szívvel és lékekkel küzdve, végül 26-23-ra legyőzték a norvégokat, ami későbbiek során nagyon értékes lehet ez a győzelem. Az ázsiai együttes szoros mérkőzésen – és némi meglepetésre – 33-30-ra legyőzték az osztrákokat. A harmadik fordulóban a mieink magabiztos játékkal 36-24-re győztek Brazília ellen, viszont a japánok 36-22-re vereséget szenvedtek az olimpiai ezüstérmes csapattól, Izlandtól.

A két csapat eddig nyolc alkalommal találkozott egymással, ebből hat magyar győzelem, egy japán siker és mindössze egy döntetlen született. Utoljára 1989. december 3-án játszottak a felek, és akkor a mieink szoros mérkőzésen 24-22-re nyertek.

Mocsai Lajos szerint “a keddi ellenfelünk remekül védekezik, közel tíz éve próbál meg kitörni, és megmutatni, hogy felveszi a versenyt a legjobbakkal. Ennek egyik jele volt, hogy itt legyőzték az osztrákokat. Kulcsfontosságú meccs lesz, mert ha nyerünk, akkor ott vagyunk a középdöntőben.” – mondta el az MTI-nek.

A magyar válogatott kerete a világbajnokságra:

Kapusok: Fazekas Nándor (MKB-Veszprém), Mikler Roland (Pick-Szeged)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB-Veszprém), Iváncsik Tamás (MKB-Veszprém), Harsányi Gergely (Tatabánya-Carbonex)
Jobbátlövők: Mocsai Tamás (Flensburg), Nagy Kornél (MKB-Veszprém), Ancsin Gábor (Friesenheim)
Irányítók: Császár Gábor (MKB-Veszprém), Lékai Máté (Pick-Szeged)
Beállók: Gál Gyula (CO Zagreb), Schuch Timuzsin (Constanta), Zubai Szabolcs (Pick-Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (Lemgo), Katzirz Dávid (Pick-Szeged)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB-Veszprém), Törő Szabolcs (Pick-Szeged)

Tervezett csere:
Carlos Pérez (MKB-Veszprém)

Tartalékok:
Tatai Péter (Pick-Szeged), Liszkai Szilveszter (MKB-Veszprém), Vadkerti Attila (Pick-Szeged)

Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

A japán válogatott b? vb-kerete:
Kapusok: Kacujuki Sinoucsi (Osaki Electric), Tosihiro Tsubone (Toyota Auto Body), Maszajuki Macumura (Wakunaga).
Mezőnyjátékosok: Akihito Kai (Toyota Auto Body), Takesi Fujiyama (Toyota Boshoku Kyushu), Kenji Toyoda (Osaki Electric), Hiroki Motoki (Nippon SSU), Yoshiaki Nomura (Daido Steel), Kota Ozawa (Osaki Electric), Hideyuki Murakami (Toyota Boshoku Kyushu), Maszakacu Izuma (Osaki Electric), Jun Mori (Osaki Electric), Szatoshi Fujita (Toyota Auto Body), Kyoszuke Tomita (Toyota Auto Body), Maszatoshi Kimura (Wakunaga), Hideaki Nagashima (Osaki Electric), Kairi Kocsi (Toyota Auto Body), Hozuki Higashinagahama (Osaki Electric), Akinobu Imamura (Toyoda Gosei), Tecuja Kadoyama (Toyota Auto Body), Toru Takeda (Daido Steel), Riota Tanimura (Wakunaga), Daiszuke Miyazaki (Osaki Electric), Hidenori Kisigawa (Daido Steel), Susaku Higashinagahama (Wakunaga), Makoto Szuemacu (Daido Steel), Morihide Kaido (Toyota Boshoku Kyushu), Hiroki Sida (Nippon SSU).
Szövetségi kapitány: Kiyoharu Szakamaki.

—————————————————————————————————————————————————-

16:00: Sok szeretettel köszönjük a kedves szurkolókat. A Bő egy óra és kezdődik a Japán – Magyarország összecsapás. A tét nem kicsi, ha ma nyerünk, akkor bejuthatunk a középdöntőbe!

16:15: Egy kis ráhangolódás a mérkőzéshez :). Győznünk kell!

16:52: Ezekben a másodpercekben jönnek a csapatok a pályára.

16:55: A csapatok bemutatása tart éppen a helyszínen.

16:56: Jönnek a himnuszok, először a magyar, aztán a japán.

16:59: A japánok tiszta kékben, míg a mieink, tiszta fehérben fognak játszani. A helyszínen jó pár magyar szurkoló kint van a színen, és ezt hallani “Magyarok, magyarok” :).

17:01: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a japánok kezdték.

Íme a kezdő: Mikler, Gulyás, Such, Iváncsik, Zubai, Mocsai és Ilyés

17:03: Murakami szerezte az első gólt, de villám gyorsan jött Iváncsik válasza 1-1 a 2. percben

17:05: A 4. perc közepén Mikler remekül indította Gulyást, aki a léc alá bedobta a labdát 1-2.

17:06: Az 5. perc elején Ilyés két percet kapott. Emberhátrányban vagyunk.

17:07: Miyazaki egyenlített a hatodik percben, majd egy perccel később Iváncsik betalált.

17:08: Toyoda egyenlített 3-3. Kiegészültünk.

17:08: Mocsai átlövésből vezetünk, 3-4.

17:09: Japán hetes. Toyoda góljával 4-4. a nyolcadik percben.

17:10: Zubak szépen zárt, így Lékai magabiztosan gólt szerzett.

17:11: Remek passz! Gulyás szenzációsan vette észre a másik oldalon üresen érkező Iváncsikhoz passzolt, aki bedobta, így két góllal vezetünk.  4-6 a 10. perc.

17:12: Ismét összejátszott a Zubai-Lékai duó, a végén a szegedi irányító góljával, már 7-4-re vezetünk!

17:13: Toyoda hetesét Mikler kivédte! Bravó, Roli!

17:15: A 14. percben Iváncsik Gergő ismét betalált, így már négy gólos a magyar vezetés, 4-8.

17:16: Eltelt az első félidő fele, a magyar válogatott, eddig remekül játszik a japánok ellen.

17:16: Hatalmas Ilyés-gól, 4-9.

17:18: A 17. percben Mikler-Gulyás-Lékai összjáték után a szegedi játékot betalált, így 4-10.

17:18: Japán időkérés.

17:21: Góóólll! A 19. percben Iváncsik Geergő ismét betalált, ez volt az ötödik találata.

17:23: A 21. percben a japán védők között kikerülve Lékai kapuba talált, ez már a negyedik 4-12.

17:24: Hosszú idő után, újra japán-gól, HIGASHINAGAHAMA 5-12.

17:25: Ismét szépítettek a japánok, HIGASHINAGAHAMA Hozuki 6-12

17:26: A 24. percben Ilyés a második két percét kapta meg. Emberhátrányban játszunk.

17:27: Japán hetes, HIGASHINAGAHAMA lövését, Mikler kivédte.

17:28: Elkezdődött az utolsó öt perc.

17:29: Kiegészültünk.

17:30: A 28. percben Mocsai Lajos időt kért.

17:32: Murakami szépített, 7-12.

17:33: A 29. percben Császár végre betalált, így 7-13.

17:34: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

17:34: HIGASHINAGAHAMA szépített, 8-13.

17:35: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Az első 20 perc remek volt a mieink játéka, mind védekezésben, mint támadásban, aztán egy kis holtpont következett be. Szerencsékre a japánok ma nem játszanak jól, így a félidőben  hat góllal vezetünk.

Japán – Magyarország 8-13

15 perces szünet jön.

17:50: Elkezdődött a második félidő.

17:56: A 35. percben már 17-9-re vezetünk, tehát jól kezdtük a második félidő elejét.

17:57: Cssázár hetésből 9-18.

17:57: Iváncsik Gergő újabb góljával már 9-19 az állás.

17:58: A 39. percben 20-9-es magyar vezetésnél Japán időkérés.

18:06: Elkezdődött az utolsó negyedóra, 22-15-re vezetünk a japánok ellen.

18:18: Az 54. percben 21-24-re jönnek fel a japánok.

18:18: Az elmúlt 15 percben, mindössze négy gólt lőttünk.

18:18: Mocsai Lajos időt kért.

18:20: Szépítettek a japánok, Miyazaki 22-25.

18:21: Elkezdődött az utolsó öt perc.

18:21: Csááásszzárrr 22-26.

18:22: KISHIGAWA szépített 23-26.

18:22: Elkezdődött az utolsó két perc.

18:23: Csáásszzáárrr, 23-27.

18:24: Nomura szépített.

18:24: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

18:25: Megint Császár!!! 24-28

18:25: Vége, nyertünk!!!!

Ott vagyunk a középdöntőben! Bravó, Fiúk!

A mérkőzés legjobbja Iváncsik Gergő lett.

Férfi világbajnokság, B-csoport, 4. forduló:
JAPÁN-MAGYARORSZÁG 24-28 (8-13)
Linköping, játékvezetők: Canbro, Claesson (svédek).

JAPÁN: Macumura, Sinucsi, Kai (kapusok), H. Higasinagahama 2, S. Higasinagahama 3, Kadojama 1, Kisigawa 1, Mijazaki 5, Mori, Murakami 2, Nagasima, Nomura 3 (1), Szuemacu 4, Toyoda 2 (1), Takeda, Tomita 1. Szövetségi kapitány: Kijoharu Szakamaki.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Mikler (kapusok), Ancsin, Császár 5, Gál, Gulyás 1, Harsányi, Ilyés 3, Iváncsik G. 10 (1), Iváncsik T. 2, Katzirz, Lékai 5, Mocsai T. 2, Nagy K., Schuch, Törő, Zubai. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1