Emlékezés Fehér Mikire

Fehér Miki

A mai rohanó világunkban egy pillanatra álljunk meg. Olyan személyről lesz szó a következő percekben, akinek a személye megdöbbentette a hazai és a nemzetközi labdarúgás életét. Egy tehetséges győri labdarúgóra emlékezzünk.

Nagyon sok idő telt el, immáron hét éve nincs köztünk Fehér Miki. Pörögnek a napok, a hetek, a hónapok, és az évek, de azokat a pillanatokat nem lehet elfejteni. 2004. Január 25-én vasárnap este, olyasmi történt, ami megrázta az egész magyar labdarúgás életét.. SMS-ben kaptam a hírt, és gyorsan felléptem a netre. Kerestem a híreket, ugye ez nem igaz. De sajnos igaz lett…

Fehér Miklós csapata a portugál bajnokság aktuális fordulójában a Victoria Guimares otthonában játszott. Miki a második félidőben csereként állt be a találkozóra. Aztán az utolsó percben minden véget ért…Az utolsó kép, ami megmaradt a mosolya. Lehajolt, aztán elterült… Hiába küzdöttek az orvosok, hétfőn hajnalban végleg elment.

A magyar labdarúgás egyik legtehetségesebb támadója hunyt el. A szavak helyett a képek mondanak el mindent.

Fehér Miklós névjegy:
(Tatabánya, 1979. július 20. – Guimarães, Portugália, 2004. január 25.) magyar válogatott labdarúgó.
– Posztja: középcsatár (jobblábas)
– Mezszáma: a Győrben 10-es és 9-es, az FC Portóban 15-ös, a Bragában 28-as, a Salgueirosban 26-os, a Benficában 29-es
– Első élvonalbeli mérkőzése: 1995. november 4., Győr–Debrecen 1–3
– Első élvonalbeli gólja: 1996. június 5., Győr–MTK 1–0
– Klubcsapatai: Rába ETO (1995–98), FC Porto (portugál, 1998–2000), Salgueiros (portugál, 2000–01), Braga (portugál, 2001–02), FC Porto (2002–03), Benfica (portugál, 2003–04)
– Magyar élvonalbeli mérkőzések/gólok száma: 62/22
– Portugál élvonalbeli mérkőzések/gólok száma: 66/23
– Utánpótlás-válogatott mérkőzések/gólok száma: 48/18
– Első felnőttválogatott mérkőzése: 1998. október 10., Azerbajdzsán–Magyarország 0–4 (a 6. percben Horváth Ferenc helyére állt be, és a 90. percben gólt szerzett)