Tenisz, Fed Kupa: Kikaptunk a hollandoktól

Már az egyéni mérkőzések után eldőlt a Magyarország-Hollandia találkozó, csapatunknak így nagy szerencsére lenne szüksége ahhoz, hogy megszerezze a csoport első helyét – számolt be a szövetség honlapja.

Elsőként Babos Timi lépett pályára Michaela Krajicek ellen, aki 6:2 6:3-ra győzött, majd Arn Gréta is vereséget szenvedett Arantxa Rus ellen (62 64), a tét nélküli párosban pedig újra a hollandok voltak a jobbak, a Bertens/Hogenkamp duó szetthátrányból tudott fordítani és 2:6 6:2 6:2-re győzött.

A románok legyőzték a letteket, így a mieink csak akkor lehetnek csoportelsők, ha a hollandok valamilyen csoda folytán kikapnak a lettektől, mi pedig legyőzzük a románokat.

A mérkőzést követően Keller László szövetségi kapitány így nyilatkozott: “A hollandok életük teniszét játszották ellenünk, elég annyit mondanom, hogy Timi ellenfele az első szettben mindössze kétszer hibázott, összesen pedig hét ki nem kényszerített hibája volt, ráadásul hatalmas erővel is játszott és mindenre volt válasza.

Gréta megfázása sajnos rosszabbodott, ez pedig hátráltatta őt a meccsen, sokszor elfogyott a levegője a labdamenetek között.

A páros jól indult, Kati és Réka nagyon jól kezdtek, a hollandok azonban taktikát változtattak és két nagynövésű játékosuk teljesen lefedte a hálót, ez pedig nem kedvezett a mieinknek.

A csapat mindent megpróbált ma is, nagyon igyekeztünk, de csak momentumaink voltak és egy jobb csapattól kaptunk ki és természetesen csalódottak vagyunk, azt pedig nem tudom elképzelni, hogy ez a holland csapat holnap kikap a lettektől.”

Holnap délután tehát két, előzetesen a csoportelsőséget célba vevő együttes találkozik majd,mely remélhetőleg a mieink győzelmével ér majd véget.