Szombaton este 18:0-kor kezdődik a Ferencváros-Viborg, KEK nyolcaddöntőjének visszavágója, ahol a dánok egy gólos előnnyel várhatják a mérkőzést. Szurkoljunk közösen a zöld-fehéreknek, hogy meglegyen a csoda. Tartsatok velünk!

Elek Gábor együttese a KEK negyedik fordulójában az előző két szezon BL-győztesét, a dán Viborgot kapták. Az első mérkőzésen óriási bravúrral egy góllal, azaz 34-33-ra kapott ki a Fradi a dán együttestől. A népligeti visszavágón kőkemény, szikrázó és parázs mérkőzésre lehet számítani.

Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője szerint “Egy borzasztó nehéz mérkőzésre, és egy jóval acélosabb Viborgra számítok. Erre a párharcra felkészülve számos mérkőzésüket megnéztem, amelyek alapján el tudom mondani, hogy önmagukhoz képest nagyon átlagos játékot mutattak ellenünk. Azzal számolok, hogy ennél most jobban fognak kézilabdázni.” – nyilatkozta a szakvezető a handball.hu-nak.

A dánok mestere Jakob Vestergaard „Semmi kétség afelől, hogy az FTC az esélyesebb hazai pályán, ezért el kell ismernünk, hogy kieshetünk. De azt hiszem, ezzel meg tudunk birkózni. Nehéz lesz, de elég rutinosak vagyunk ahhoz, hogy mégis továbbjussunk” – írja a handball.hu.

A két csapat eddig 14 alkalommal játszott egymással, ebből 5-ször nyert a Fradi, és kilencszer győzött a Viborg. Íme a statisztika:

FTC-FŐTÁV Kézilabda Aréna
Játékvezetők: Alekszander Basmak, Dmitrij Frolov (oroszok)
TV: SportKlub – ÉLŐ

—————————————————————————————————————————————————-

17:30: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat! Bő fél óra és kezdődik a Fradi – Viborg mérkőzés. A Népligetben fantasztikus a hangulat.

17:45: A csapatok már melegítenek, a hangulat remek.

17:52: A csapatok bemutatása zajlik.

17:59: A mérkőzés előtt köszöntötteték a 45 évvel ezelőtti vb-aranyat szerző személyeket. A Fradi tiszta zöldben, a dánok fehér felsőben és sötét nadrágban játszanak.

18:00: Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, Fradi!!

1. félidő

18:00: Tomori góljával vezet a Fradi!

18:01: Jurack mázlista gólt szerzett, majd Tomori ismét betalált 2-1.

18:02: A harmadik perc közepén Jurack hetesével 2-2.

18:05: Szééppp! Csodálatos és gyors akció végén Szamoránszky Piros góljával vezetünk, majd jött Jurack 3-3 az ötödik percben.

18:06: Pirroooossss, már a második gólját szerezte a mérkőzésen. 4-3. Acimovic válaszolt 4-4. Fantasztikus a hangulat.

18:07: Tomorriiii! Ez már a harmadik. Ez az, csak így tovább! 5-4.

18:08: A 8. perc elején egy gyors indításból Acimovic egyenlített 5-5.

18:09: Pastrovic szenzációsa indította Kovacsicz Mónikát, aki belőtte a ziccerét, így 6-5.

18:10: Szucsánszki Zita is betalált, két gólos a Fradi vezetés 7-5. a 10. percben.

18:11: Jurack szépített. 7-6.

18:11: Emberelőnybe került a Fradi. Gyerünk, csajok!!

18:12: A 12. percben Emberhátrányból gólt szerztek a vendégek, Jurack, 7-7.

18:15: A 14. percben vezetnek a dánok, Mikelsen góljával ,7-8. Picit beragadt a Fradi.

18:16: Savic góljával két gólos a vendégvezetés, 7-9. Elek Gábor időt kért a 15. percben.

18:18: Eltelt az első negyedóra, a Fradi jól kezdet, aztán feljöttek a dánok és vezetnek is.

18:19: Na, végre!! Tizi betalált, 8-9.

18:20: Pasi hárít, és az ellentámadásból hetest kaptunk.  Tomori bevágta, egál, 9-9.

18:22: Anja Althaus, majd Tomori is betalált, így 10-10.

18:23: Góóólll!!! Szucsánszki góljával, ismét vezet a Fradi 11-10.

18:23: Dán hetes jön. Sajnos. gyerünk, Léna! Jurack belőtte, 11-11.

18:25: Ez az!! Zácsik is betalált, de nem sokáig, mert Anja Althaus egyenlített 12-12 a 22. percben.

18:26: A 23. percben, ismét vezetnek a dánok, Skov góljával 12-13.

18:28: A második kiállítás és megint emberelőnyben a Fradi. Gyerünk, Csajok!

18:28: A 24. percben labdát szerzett a Fradi, végül Szucsánszki Zita egyenlített! 13-13.

18:29: Skov megint betalált, 13-14.

18:29: Szádvári egyenlített 14-14. Kapuscserélt a Fradi. Pasi helyett Abramopvics a kapuban.

18:30: Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőben.

Emberhátrányba került a Fradi, Szucsánsztki Zita két percet kapott.

18:31: Skov megint betalált, 14-15.

18:32: Kiegészült a Fradi

18:33: Két és fél perccel a vége előtt dán időkérés.

18:34: Dán hetes. Jurack ezt is bedobta, 14-16.

18:35: Gyorsindításból Miklesen belőtte, 14-17.

18:35: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

18:36: Tomori szépített, és megint emberelőnybe kerültünk. 15-17.

18:37: Néhány másodperccel a vége előtt, Savic betalált. 15-18.

18:37: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Jól kezdte a mérkőzést a Ferencváros, majd gólról-gólra jöttek fel a dánok, és ezután át is vették a vezetést is. A zöld-fehérek majd öt perces gólcsendet produkáltak, és ekkor a vendégek elhúztak két-három gólra. Majd ismét feltámadt a Fradi, és visszajött a meccsbe. A hajrá a dánoké volt. A szünetben három góllal vezet a Viborg.  A második félidőben a Fradi-szívnek kell megdobbannia! Gyerünk Csajok!

18:44: Lassan kezdődik a második félidő.

18:47: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Viborg kezdte. Gyerünk! Jöjjön a csoda!!!

18:49: Góóól, Szarka Adrienn 16-18.

18:50: Góóóóóóóóóóóóóóólll! Tomori indításából Kovacsicz Móni szépített, 17-18.

18:51: Skov betalált, sajnos, 17-19.

18:51: A 34. percben Zácsik szenzációsan passzol Szarkához, aki bedobta, 18-19.

18:52: Mikelsen megint betalált. 18-20.

18:52: Ilyen nincs! Egyenlítés helyett megint mínusz három a különbség. 18-21 a 36. percben.

18:53: Fratfjörd, Tomori és megint csak Fratfkört, így 19-23 az állás.

18:54: Emberelőnybe került a Fradi.

18:55: A 38. percben Zácsik szépített, 20-23

18:56: Kovacsicz Mónika két percet kapott…

18:58: A 41. percben Tomori szépített, 21-23

Kiegészült a Fradi

18:59: Buta gólt kaptunk, Fratjörd, 21-24

18:59: Szarka szépített, 22-24

19:00: Zácsik, majd buta gólt kaptunk, és megint Zácsik. Beindultunk!!! 24-25 a 44. percben

19:02: Góóóóóllll!!!! Szamoránszky Piros! 25-25.

19:02: Dán időkérés!

19:04: Elkezdődött az utolsó negyedóra!

19:04: Góóóóóóóóóóóóóóóóóólll!!! Zizi! Majd Skov 26-26

19:05: Fradi hetes, Jön Tomori. Fölé.

19:06: Jurack ismét gólt szerzett, 26-27.

19:07: Zizi, majd Skov 27-28 a 48. percben.

19:08: A 49. percben Zácsik egyenlített 28-28

19:09: Újabb Jurack mázli-gól. 28-29

19:09: Kovacsicz Mónika 29-29

Elkezdődött az utolsó tíz perc!

19:10: Az 51. percben leindítottak minket, Miklesen 29-30.

19:10: Tomorriiii 30-30

19:14: Az 54. percben vezetünk!!! Szarka 31-30.

19:14: Dán hetes, jön Jurack.  Ezt is bedobta 31-31.

19:15:Elkezdődött az utolsó öt perc!

19:15: Fradi hetes, jön Zizi! Kimaradt!

19:18: Az 58. percben Elek Gábor időt kért.

A győzelem pillanata (fotó: v-man.hu)

Góóóóóóóóóóóóóóóóól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Továbbjutó a Fradi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-VIBORG 33-32 (15-18)
Budapest, játékvezetők: Basmak, Frolov (oroszok).

FTC: Pastrovics, Abramovics (kapusok), Balogh Ba., Bari-Nagy, Kovacsicz 3, Szádvári 1, Szamoránsky P. 3, Szarka 5, Szucsánszki 6, Tomori 9 (1), Trufán, Zácsik 6 (1). Edző: Elek Gábor.

VIBORG: Bager Due, Petersen (kapusok), Acimovic 2, Althaus 2, Amariei 1, Chebbah, Frafjord 2, Hildebrand, Jurack 10 (4), C. Mikkelsen, H. Mikkelsen 6, Skov 7, Szavics 1, Edző: Jakob Vestergaard.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.

Az első mérkőzésen:
Viborg-FTC-Rail Cargo Hungaria 34-33 (19-18)

Továbbjutott:
az FTC-Rail Cargo Hungaria 66-66-os összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

A győztes csapat (fotó: v-man.hu)