Férfi Vízilabda, LEN-Kupa, elődöntő: Groupama-Honvéd – Panioniosz 12-9 (4-3, 5-3, 1-2, 2-1) – a kibeszélő-show

Szerdán este rendezik meg a Len-Kupa elődöntőjének első mérkőzését Kőér utcában a Groupama-Honvéd – Panionioszt. Szurkoljunk közösen Szívós Mártonnéknak a sikerhez. Tartsatok velünk.

A Honvéd idei szereplése kulcs fontosságú, hogy hazai pályán mekkora előnyt tud kivívni. Ennek egyszerű az oka: a kinti visszavágó mérkőzéseken sajnos mindig kikap a fővárosi együttes. A két csapat erejét megnézve a Honvéd az esélyesebb, de nem szabad leírni a görögöket. A vendégek szinte hazajárnak Magyarországra, legutóbb a Vasas ellen játszottak. A Panionisz a Szeged ellen 2009-ben megnyerte a Len-Kupát, majd a következő szezonban az Euroligában a csoportmérkőzések követően óriási meglepetésre megelőzték a Vasast és továbbjutottak.

A vlv.hu Szívós Mártontól és Gergely Istvántól érdeklődött hogyan várja a mérkőzés.

– Szívós Márton:

“Nagyon várjuk, a Szolnok óta csak ezzel foglalkozunk. Mindenképpen szeretnénk három- vagy négygólos előnyt szerezni a visszavágóra és úgy gondolom, hogy ha jobban fogunk pörögni, mint a görögök, ha nem tudnak rákényszeríteni minket az álmos játékukra, akkor ez az előny meg is lehet a mérkőzés végére. Nagy vágyunk, hogy bekerüljünk a döntőbe, de tudjuk, hogy ennek eléréséhez vár még ránk minimum nyolc negyed.”

– Gergely István:

“Ugye mi eleve azt szerettük volna, hogy a görögöket kapjuk és bár a Panioniosz nagyon kemény ellenfél, én azt gondolom, hogy leküzdhető ez az akadály. Arra mindenképpen fel kellett készülnünk és ezt úgy érzem, meg is tettük, hogy a görögök képesek nagyon erősen feltüzelni magukat és ha megérzik a lehetőségét annak, hogy jó eredményt érhetnek el, akkor nagyon nehézzé tehetik a dolgunkat. Arra készülünk, hogy ne adjuk meg nekik ezt az esélyt, ne érezhessék egy percig sem azt, hogy keresnivalójuk lehet a két mérkőzés során a továbbjutást illetően. Ugyanakkor mindenki meggyőző eredményről, biztos előnyről beszél, én viszont azt mondom, hogy nem nagyarányú győzelemre kell törekedni, hanem először is arra, hogy a három pontot megszerezzük. Képesnek tartom a csapatomat arra, hogy a visszavágón is győzzön, s itt most szerdán az a legfontosabb, hogy nyerjünk, ami szerintem sikerülni fog. Mindenki egészséges, és ahogy láttam az edzéseken, valamennyi játékostársam nagyon motivált. Úgy érzem, hogy szerdán este jó teljesítményt fogunk nyújtani.”

LEN Kupa elődöntők, első mérkőzés
18.30 Honvéd-Panioniosz (TV :Sport1 – élőben)
(A belépő ára 1500 forint, nyugdíjasoknak és diákoknak 800)
19.30 Marseille-Savona

A mérkőzés visszavágója március 9-én lesz Athénban.

—————————————————————————————————————————————————-

18:15: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat, hamarosan kezdődik a Honvéd – Paniniosz találkozó.

18:25: Vad Lajos a Honvéd edzője elmondta a mérkőzés előtt a SportTV-nek elmondta, hogy a csapat nyerje meg a negyedeket egy góllal, így összesítésben néggyel nyerhetnének.

18:27: Pár perc és kezdődik a mérkőzés.

18:30: A mérkőzést spanyol-lengyel bíró páros vezeti a találkozót. A Honvéd fehér, míg a görög csapat kék sapkában fog játszani.

18:31: Elkezdődött a találkozó.

1. negyed

Az első ráúszást a görög csapat hozta el a labdát.

18:32: Kimaradt a görög helyzet, majd a Honvéd első támadása góllal ért véget, Hárai Balázs szerezte a vezetőgólt.

18:33: Első emberelőny a görögöké, Mátyás ment ki.

18:34: Góóól,. hatalmas gól. Szívós Marci kiemelkedett és bevágta, 2-0.

18:35: Gór-Nagyot kiállították, így újra emberelőnybe kerültek a görögök, Papasdogkonas szépített, 2-1.

18:37: Eltelt a negyed fele, a Honvéd eddig jól játszik.

19:38: Emberelőnybe került a Honvéd. Ez az! Szívós Marci kihasználta, 3-1.

18:40: Újabb Honvéd-emberelőny! Hoho! Szívós Marci harmadik, csapata negyedik gólját szerezte! Fantasztikusan játszik Marci!

18:42: Mátyás második kiállításával emberelőnybe kerültek a görögök, és ki is használták, Mourikis. 4-2.

18:43: Elkezdődött az utolsó perc az első negyedben.

18:44: 23 másodperccel a vége előtt szépítettek a görögök, Papasdogkonas, 4-3.

18:45: Vége az első negyednek.

Összefoglaló: Az első negyedben parádésan kezdte a Honvéd. Hiába vezettek 4-1-re is, végül 4-3-ra jöttek fel a vendégek.

18:47: Elkezdődött a második negyed

2. negyed

A második ráúszást is a görög csapata hozta el a  labdát.

18:49: A harmadik fort kapta a vendégcsapat, és egyenlítés előtt állnak.

18:50: A végsőkig kijátszották a görögök, Kapotsis egyenlített 4-4.

18:51: Góóóóólll, Bátori Bence! Szenzációs gólt szerzett a fiatal játékos 5-4.

18:53: Emberelőnybe került a Honvéd.  Tóth Márton a rövid sarokba lőtt, 6-4.

18:55: A negyedik emberelőny a Honvédnak. Szívós Marci betalált 7-4.

18:56: Emberelőnybe került a görög csapat. Szépítettek. Papasdogkonas, 7-5.

18:57: Góüóóóóóóóllll! Szívós Marci! 8-5.

18:58: Hárai befordult, és szabálytalankodtak vele. ötméteres. Salamon lőtte, és bent van. 9-5. Parádés, eddig 🙂

19:00: Elkezdődött az utolsó perc a második negyedben.

19:00: Miralis szépített, 9-6.

19:01: Vége a második negyednek.

Összefoglaló: Parádés játékot hozott, főleg Szívósnak köszönhetően. A féálidőben a Honvéd 9-6-ra vezett a görög csapat ellen.

Félidő

19:08: Elkezdődött a második félidő.

3. negyed

Ezúttal a Honvéd hozta el a labdát a ráúszásnál.

19:09: Góóóll!  Hárai gyönyörű centerezése után ötméteres. Salamon ezt is belövi 10-6

19:12: Emberelőnybe került a vendégcsapat. Kimaradt a görög ziccer.

19:13: Székely Bulcsút kiállították, görög for. Erre ötméterest kaptak a görögök. Miralis végzi el. Belőtte, 10-7.

19:16: Újabb görög emberelőny. Mourikis góljával szépítettek a vendégek. 10-8.

19:18: Elkezdődött az utolsó perc a harmadik negyedben.

19:19: Vége, két góllal feljöttek a görögök 10-8

Összefoglaló: A harmadik negyedet masszívan és feltüzelve játszott a vendégcsapat. A négy gólos előnyből feljöttek két gólra a görögök. Izzadtságú utolsó negyed jön.

19:22: Elkezdődött a negyedik negyed