Foci, BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Arsenal FC – FC Barcelona 2-1, AS Roma – Sahtar Donyeck 2-3 – a kibeszélő-show

Szerdán este Arsenal-Barcelona és Roma-Sahtar Donyeck mérkőzéssel folytatódik a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője. Vajon meg lesz-e az angoloknak a revans, vagy a farkasok le tudják-e győzni az ukránokat? Ma este minden kiderül. Tartsatok velünk!

Ismét egymással játszik az Arsenal és a Barcelona. Egy évvel ezelőtt a negyeddöntőben, most ezúttal a nyolcaddöntőben találkozik a két csapat. Arsene Wenger a londoniak mestere, és Cesc Fabregas is tisztában van azzal, hogy a világ egyik legjobb csapatával játszanak ma este, de fűti őket a revans. Emlékezetes, hogy a 2006-os döntőben, ahol Eto’o és Belleti góljainak köszönhetően megnyerték a BL-t. Aztán egy évvel ezelőtt a negyeddöntőben Londonban 2-2, majd a barcelonai visszavágón a katalánok 4-1-re győztek. A hírek szerint Nasri felépülhet, viszont Diaby nem lesz ott a mérkőzésen az Arsenal részéről, viszont a katalánoknál Puyol sérülés miatt nem fog játszani.

A Barcelona 16 mérkőzésen át tartó győzelmi szériája a hétvégén megszakadt, mivel 1-1-es döntetlent játszott a Sporting Gijón vendégeként, míg az Arsenal otthonában kétgólos győzelmet aratott a Wolverhampton Wanderers felett.

A másik összecsapás a nyolcaddöntőben az olasz AS Roma a Sahtar Donyecket fogadja. A fővárosiak vezetőedzője, Claudio Ranieri magára vállalta a felelősséget az elmúlt hetek rossz formája miatt. Abban bízik a szakvezető, hogy az eddigi rossz forma elmúlik és a mai találkozón, újra egy tüzesen,  és harcosan fog játszani a csapata. Picit nehéz helyzetben van az ukrán együttes, miután a bajnokság téli szünete március 5-ig tart, így a donyeckiek utoljára december 8-án játszottak hivatalos mérkőzést: akkor 2-0-ra legyőzték a Bragát, s ezzel az Arsenalt megelőzve végeztek BL-csoportjuk élén. A köztes időben a Sahstar kilenc edzőmérkőzést játszott. A „bányászok” csapatából Kobin és Kucser sérült, a brazil Fernandinho ugyan felépült lábtöréséből, de Lucescu csak a március 8-án esedékes donyecki visszavágón számít rá.

Bajnokok Ligája – nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Roma (olasz)-Sahtar Doneck (ukrán), 20.45

Olimpico. Vezeti: Benquerenca (portugál)

Várható kezdőcsapatok

Roma: Doni – Cassetti, Burdisso, Méxes, Riise – Simplicio, De Rossi, Perrotta – Menez – Totti, Borriello

Sahtar: Pjatov – Srna, Csigrinszkij, Rakickij, Rat – Olekij Gai, Teixeira – Douglas Costa, Jadson, Willian – Luiz Adriano

Arsenal (angol)-Barcelona (spanyol), 20.45

Emirates stadion. Vezeti: Rizzoli (olasz)

Arsenal: Szczesny – Clichy, Squillaci, Koscielny, Gibbs – Arsavin, Fabregas, Song, Wilshere, Walcott – Van Persie.

Barcelona: Valdes – Dani Alves, Pique, Abidal, Maxwell – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro, Messi, Villa.

—————————————————————————————————————————————————-

20:00: Sok szerettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő 45 perc és kezdődik a nyolcaddöntő összecsapása az Arsenal FC – FC Barcelona és az AS Roma – Sahtar Donyeck.

20:15: Íme a kezdők

Arsenal: Szczesny – Eboué, Koscielny, Djourou, Clichy – Song, Wilshere – Walcott, Fabregas, Nasri – Van Persie.
csere: Almunia, Rosicky, Denilson, SquillaciArsavin, Gibbs, Bendtner

csere: José Pinto, Bojan, Macherano. Keita, Milito, Afellay, Adriano

Roma: Doni – Cassetti, Burdisso, Méxes, Riise – Taddei, De Rossi, Perrotta – Menez – Totti, Vucini
csere:Lobont, Castellini, Juan, Borriello, Greco, Fabio Simplicio, Brighi

Sahtar: Pjatov – Srna, Csigrinszkij, Rakickij, Rat – Mkhitaryan, Hübschman – Douglas Costa, Jadson, Willian – Luiz Adriano
csere: Khudzhamov, Eduardo, Stepanenko, Alex Teixeira, Ischenko, Chyzhow, Vitsenets

20:40: Hamarosan kezdődnek a mérkőzések Londonban és Rómában.

20:42: Ezekben a másodpercekben jönnek ki a csapatok a pályára.

20:43: Az együttesek a megszokott mezükben lépnek pályára: az Arsenal piros-fehérben, a Barça vendég dresszével, míg a farkasok a Róma a vörös mezében, az ukránok fehér felső és sötét nadrágban fognak szerepelni.

20:45: Londonban a Barcelona, Rómában a farkasok kezdték a játékot.

1. félidő

21:00: Londonban történt az első legnagyobb helyzet, ugyanis majdnem megszerezte a vezetést a Barcelona. Messi óriási helyzetet hagyott ki.

21:01: Eltelt az első negyedóra, egyelőre gól nincs.

21:11: Vezet a Barça a 26. percben!!! Remek katalán akció végén Piqué-Messi-Villa összjáték után a támadó berúgta a ziccerét. 0-1
Vodpod videos no longer available.

21:13: A 28. percben a Roma is megszerezte a vezetést, Perrotta szerezte a gólt. 1-0.

21:15: Hihetetlen, íme a Sahstar-válasz: Jadson egyenlített 1-1.

Jadson v Roma, posted with vodpod

21:22: A 36. percben már vezetnek az ukránok, Douglas Costa 1-2.

21:28: Hoppá! Riise hibájával gólt szerzett a Sahstar, Luiz Adriano szerezte a gólt, 1-3.

21:31: Londonban véget ért az első félidő.

Arsenal – Barcelona 0-1

21:32: Rómában is vége az első félidőnek.

AS Roma – Sahstar Donyeck 1-3

félidő

21:45: Jönnek ki a csapatok a pályára. Lassan kezdődik a második félidő.

2. félidő

21:46: Londonban a hazaiak elkezdték a játékot.

21:47: Rómában a Sahstarral elkezdődött a második félidő.

22:04: A 62. percben szépített a Roma, Menez szenzációs gólt szerzett. 2-3.

22:16: Rómában és Londonban elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen.

22:19: Góóól! A 78. percben egyenlített az Arsenal, miután Robin Van Persie váratlanul a rövid sarokba rúgta a labdát, és ezt meglepte Victor Valdest – szerintünk kapushiba… – 1-1.

van persie 1-1, posted with vodpod

22:24: Elkapta a fonalat az Arsenal! Gyors hazai akció végén Nasri passzolt Arsavinhoz, és az orosz bevágta a kapuba a labdát. 2-1.

22:28: Londonban és Rómában is elkezdődött a hajrá, az utolsó öt perc.

22:32: Londonban két perc a ráadás.

22:33: Rómában négy perc a ráadás.

22:34: Vége! Az Arsenal története során először győzött a Barcelona ellen. Izgalmas lesz a visszavágó.

Végeredmény: Arsenal – FC Barcelona 2-1

22:38: Rómában is véget ért a mérkőzés. Az ukrán együttes a farkasok otthonában 3-2-re nyertek, így ők várhatják előnyben a donyecki visszavágót.

Végeredmény: AS Roma – Sahstar Donyeck 2-3