Férfi Kézi BL, 8. mérkőzés: MKB Veszprém – Tatran Presov 33-22 (21-10) – a kibeszélő-show

Szombaton este Veszprémben 19:15-kor kezdődik az MKB Veszprém – Tatran Presov, BL-összecsapás. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak együttesnek, és tartsatok velünk!

Két hónapos szünet követően ma este folytatódik a Bajnokok Ligája. Az MKB-Veszprém hét fordulót követően vezeti a csoportot, míg az Eperjes az utolsó helyen szerepel. Rövid időn belül már másodszor találkozik egymással Veszprémben a magyar bajnok és a Tatran Presov. Az eperjesiek tizenegy nappal ezelőtt 41-32-es vereséget szenvedtek a Mocsai-csapattól a Barátság Kupán. Óriási meglepetés lenne, ha az Eperjes egy pontot szerezne a Veszprém Arénában.

Mocsai Lajos, a veszprémiek mestere a klub honlapján leírta a gondolatait a mérkőzésről. A csapat sok edzéssel készült a mai esti találkozóra. Jó hír, hogy Renato Sulic bokája rohamosan javul, így Mocsai Lajos mindenkire számíthat. “Az Eperjest botorság lenne lebecsülni, hiszen láthatjuk, hogy a magyar bajnokságban szépen és folyamatosan fejlődnek. Ez a szombati olyan mérkőzés lesz, ami 60 percig magas hőfokon fog zajlódni, nem lesz hasonlítható a Barátság Kupához. Ez egy új játszma lesz, ahol nagyon koncentráltan és valószínű teljes játékosállományával fog az ellenfél kiállni. Jók a beálló-átlövő kapcsolataik, a szélsőik nemzetközileg is kiemelkednek, Antl és Sobol, utóbbi persze ha nem sérült, és itt lesz. Egy multikulturális csapatról van szó, akik magas szinten, nagy fizikai erővel, és ambíciókkal tudnak kézilabdázni, erre kell készülni, és nem szabad elfelejteni, hogy nekünk ez a mérkőzés alapfeltétele annak, hogy a csapatunk a BL-ben kedvező helyzetben maradjon, és úgy indulhassunk Dániába.” írta Mocsai Lajos a klub honlapján.

A két csapat egymás elleni mérkőzései a nemzetközi kupákban:
2005-2006, Bajnokok Ligája, csoportkör:
Tatran Presov-MKB Veszprém 23-35
MKB Veszprém-Tatran Presov 42-25

A Tatran Presov kerete:
Kapusok: Jakub Krupa, Maros Popcak, Pavol Niroda
Mezőnyjátékosok: Radoslav Antl, Richard Bobjak, Martin Briatka, Marek Bujdos, Peter Dudas, Juraj Géci, Dainis Kristopans, Dominik Krok, Tomas Marusak, Tomas Mazar, Adam Mazur, Vojin Menkovics, Marke Mikeci, Martin Mokris, Daniel Orlovsky, Radovan Pekar, Alexandr Radcenko, Jan Sobol, Peter Tumidalsky, Michal Urban.
Vezetőedző: Rastislav Trtik.

Az idei BL-szezon eredményei:
1. forduló:
Szeptember 26.: Tatran Presov-MKB-Veszprém 27-35 (15-19)

2.forduló
Október 2.: MKB-Veszprém-Hamburg 33-30 (15-13)
Október 3.: Tatran Presov-Kolding 29-31 (12-16)

3. forduló:
Október 9.: MKB-Veszprém-Montpellier 27-26 (13-15)
Október 10.: Sävehof-Tatran Presov 33-32 (16-11)

4. forduló:
Október 16.: MKB-Veszprém-Kolding 31-28 (13-16)
Október 16.: Tatran Presov-Montpellier 31-33 (16-17)

5. forduló:
November 20.: Hamburg-Tatran Presov 35-22 (17-11)
November 21.: Sävehof-MKB-Veszprém 31-41 (15-22)

6. forduló:
November 27.: MKB-Veszprém-Sävehof 38-34 (17-15)
November 28.: Tatran Presov-Hamburg 26-26 (13-15)

7.forduló
December 4.: Kolding-Tatran Presov 28-27 (14-16)
December 4.: Hamburg-MKB-Veszprém 27-26 (13-11)

Március 6.: Montpellier-MKB-Veszprém

A csoport első négy helyezettje jut a legjobb 16 közé, a nyolcaddöntőbe.

Férfi Kézilabda, BL, 8. mérkőzés:

MKB Veszprém – Tatran Presov 19:15 (TV: Viasat3 19:10-től élőben)

—————————————————————————————————————————————————-

19:13: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat!

19:15: A magyar himnusz szólt a nézőtéren.

19:17: A Veszprém kezdte a játékot. A hazaiak tiszta fehér, míg a vendégek tiszta zöldben játszanak.

19::34: Eltelt az első félidő fele, a Veszprém magabiztos játékkal 10-6-ra vezet az Eperjes ellen.

19:45: A 23. percben Mocsai Lajos időt kért. Az állás 16-8 az MKB-nek.

19:53: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

19:54: Perez góljával vége az első félidőnek. A félidőben 21-10-re vezet a Veszprém az Eperjes ellen.

Félidő

20:04: Elkezdődött a második félidő.

20:22: Eltelt a második félidő fele. Mocsai Lajos magabiztos játékkal vezet az Eperjes ellen. Az állás  a 45 percben 28-14.

20:36: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

20:37: Vége! Az MKB Veszprém 33-22-re legyőzte az Eperjes együttesét.