Jégkorong: Drámai vereség Lujbaljanában; fontos győzelmet aratott a Fradi

Pénteken újabb mérkőzések zajlottak le az obI középszakaszában és az EBEL-ben. Dráma mérkőzések voltak. Íme a rövid összefoglaló.

Az ob I középszakaszában a bajnoki címvédő Vasas kiütéses győzelmet aratott az Újpest felett. A Dunaújváros a Sapa Fehérvár AV19 otthonában 5-2-re győzött. a nap rangadója a Ferencváros és a Miskolc összecsapása volt. A tét nem kicsi: aki a harmadik helyet megszerzi az már elődöntős.
A zöld-fehérek óriási bravúrral 4-1-re nyertek a borsodiak ellen, így aztán az FTC négypontos előnyre tett szert a harmadik helyen, ráadásul van még egy elhalasztott meccs a listavezető Vasassal. A Jegesmedvéknek bravúr kell, hogy beérjenek az elődöntőbe.

Az osztrák bajnokság 51. fordulójában hatalmas dráma zajlott le, miután a szlovén Ljubljana otthonában a fehérváriak az utolsó játékrészben 4-0-ról 4-4-re visszahozták a találkozót. A hirtelen halálban Ackerström kiállítását sikerült kivédekezni, azonban a szétlövésben jobb volt a hazai csapat.

Vasárnap Fehérvárra érkezik a Salzburg. Nincs mese nyerni kell, azonban a rájátszáshoz a riválisok botlására is szükség van. Kicsi az esély, de nem reménytelen.

Az alvég állása 3 fordulóval a vége előtt: 7. Ljubljana 52 pont, 8. Jesenice 48, 9. Zagreb 48, 10. Fehérvár 43
A Dab.Docler ezúttal nem bízta a véletlenre, és a második harmad első felében ellépett. A vége aztán 5-2 lett.