Szombaton este 17:45-kor rendezik meg a II-es középdöntő rangadóját a Larvik-Győr BL-találkozót. Szurkoljunk közösen a Konkoly-csapatnak. tartsatok velünk.

A középdöntő első fordulójában a Győr a Volvográd otthonában bravúros 26-24-es győzelmet aratott, míg a Lipcsei hazai pályán 26-24-re kikapott a Larviktól. A második körben Görbicz Anitáéknak döcögős játékkal ötgólos különbséggel 25-20-re nyertek a győri Magvassy sportcsarnokban a Lipcse ellen. A norvégok hazai pályán 41-20-ra legyőzték a Volvográdot. Így elérkeztünk a II-es középdöntő csoportkörének feléhez. Két veretlen csapat találkozik egymással.

Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője a mérkőzés előtt nyilatkozott a handball.hu-nak. A szakember szerint a norvégoknak nincsen gyenge pontjuk, de abban, bízik hogy megtudják lepni az ellenfelet. “Nem gyenge, hanem talán a legerősebb, bár azért nekünk sem gyenge a keretünk. Szinte a teljes norvég válogatottról van szó. A norvég kézilabda az erejét és az eredményességét az elmúlt években számtalanszor bizonyította, legutóbb például az Európa-bajnokságon is. Ilyen értelemben tehát egy óriási feladat előtt állunk egy szuper csapat ellen, amely az előző fordulóban is bizonyította, hogy lerendezi ezt a csoportot, gondolok itt az oroszok elleni huszonegy gólos győzelmükre. Szinte nincsen gyenge pontjuk, de azért mi igyekeztünk megvizsgálni őket, úgyhogy majd igyekszünk ennek megfelelően játszani ellenük. Ennek az egyik része az, hogy megakadályozzuk az eredményes lerohanásaikat. Ez lehet a mérkőzés egyik kulcsa, és nagyon remélem, hogy a pillanatnyi forma alapján ez sikerülni is fog. Példának hozom, hogy a BL-döntő első mérkőzésén szinte hatástalanítottuk a Viborg ezen fegyverét, aztán a visszavágón sajnos elég volt négy-öt olyan lerohanás akció, ami aztán döntően befolyásolta a meccs végkimenetelét. Tehát egy végig koncentrált, precíz befejezésre épülő támadójátékra gondolok, ahol minél gyengébb a Larvik lerohanójátékának eredményessége. Ez az egyik kulcs, a másik pedig a mi védekezésünk. Ha ezek nem működnek, akkor komoly bajban leszünk.

A handball.hu bemutatja a Larvik HK-t.

A Larvik BL-kerete:
Kapusok: Lene Rantala, Cecile Leganger
Mezőnyjátékosok: Sara Breistol, Karoline Dyhre Brevivang, Gro Hammerseng, Kari Mette Johansen, Tine Rustad Kristiansen, Amanda Kurtovic, Tonje Larsen, Heidi Löke, Olga Medvegyeva, Nora Mörk, Thea Mörk, Katja Nyberg, Linn-Kristin Riegelhuth, Tine Stange, Linn-Jorum Sulland

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló
Larvik HK – Győri Audi ETO KC
szombat, 17.45
Larvik, Arena Larvik
Játékvezetők: Václav Horáček, Jiří Novotný (csehek)
TV: Viasat3 – ÉLŐ

A csoport másik mérkőzése:

HK Dinamo Volgográd – HC Leipzig
szombat, 12.00 (magyar idő szerint)
Volgográd, Dinamo Sportcsarnok
Játékvezetők: Michal Baďura, Jaroslav Ondogrecula (szlovákok)

Március 20.: Győri Audi ETO-Larvik

A csoport első két helyezettje jut az elődöntőbe.

—————————————————————————————————————————————————-

17:35: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Hamarosan kezdődik a csoportrangadója a Larvik – Győr.

17:46: Annyit tudtunk meg, hogy Hammerseng influenzás lett, így ma nem játszik.

17:48: Elkezdődött a mérkőzés. Már vezet a Győr, Amorim szerezte a gólt.

17:49: Hazai egyenlítés a 3. percben. A győriek tiszta zöldben, míg a Larvik fehér felső és piros nadrágban játszanak.

17:50: Amorim hatalmas góljával 1-2.

17:51: Rigelhuth 2-2.

17:52: Vérten góljával 3-2 ide az ötödik percben.

17:53: Góóól, Spiridon. 2-4.

17:53: Legander kész van, mert Vérten gólt szerzett, 2-6. Remek kezdés!

17:57: A 10. perc elején győri hetes. Görbicz Anita belőtte, 2-6.

17:57: A 10. percben járunk 6-2 a Győrnek. Álomkezdés!

17:58: Góóól, 2-7.

17:58: Hazai időkérés.

18:02: A 14. percben leindításból Johanssen gólt szerzett, 3-7.

18:03: Amorim-bomba! 3-8.

18:03: Eltelt az első féálidő fele, szenzációsan játszik a Győr. Haraldsen-Lundes remekül véd, és Amorikm is elkapta a fonalat. 3-8.

18:05: Spiridon hetest harcolt ki. Jön Görbicz. Ezt belőtte, 3-9.

18:07: Amorim kiharcolt egy hetest. Evirang két percet kapott. Görbicz belőtte, 3-10.

18:08: Hoho, micsoda játék! Görbicz szenzációsan passzolt Spiridonhoz, aki belőtte a ziccerét, így 3-11 a 19. percben.

18:09: A 20. percben 3-11 az állás.

18:10: A 21. percben Mraviková! 3-12. Döbbenet! 🙂

18:11: Lunde Haraldsen parádésan véd!!!

18:11: Mravikovááá, 3-13 tíz a különbség!!! Döbbenet!

18:12: Larsen szépített, 4-13. Amorikm két percet kapott.

18:13: A 24. percben Ana Gross rossz passzából leindítottak minket, Löke szépített 5-13.

18:14: Bradeanu hatalmas góljával, 5-14.

18:15: Kiegészült a Győr.

18:15: Elkezdődött az utolsó öt perc.

18:15: Larsen harmadik góljával 6-14.

18:18: A 28. perc elején Ana Gross is betalált, 6-15.

18:19: Cristiansen kiharcolt egy büntetőt, Hornyák két percet kapott. Belőtte, 7-15.

18:20: A 29. percben Görbicz fantasztikus gólt szerzett, 7-16.

18:20: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:21: Amorim kiharcolta egy hetest, és magyar emberelőny. Görbicz belőtte a negyedik hetesét 7-17.

18:21: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Szenzációsan játszik a Győr a Larvik ellen. Lunde parádésan véd, remek védekezés, és támadásban is szenzációsak vagyunk. 7-17 a szünetben. Fantasztikus!

18:30: Lassan kezdődik a mérkőzés.

18:33: Elkezdődött a mérkőzés, a Győr kezdte a játékot.

2. félidő

18:34: Amorim-bomba 7-18.

18:35: Görbicz szenzációs passzt adott Mravikovának, aki belőtte. 7-19.

18:36: Mörk szépített, 8-19.

18:39: A 35. percben 19-8-ra vezet a Győr. Kezd feljavulni a Larvik védekezése.

18:40: A 37. percben Hornyák Ági második kiállítását, így emberhátrányban játszunk.

18:42: Lőke szépített, Kovacsicz Anikó két percet kapott. 9-19.

18:43: Szépítettek a hazaiak, 10-19.

18:44: Kiegészült a Győr.

18:44: Rigeluth góljával 11-19 a 40. percben. Nem jól kezdődik a második félidő.

18:51: A 45. percben szépítettek a norvégok. 12-19.

18:51: Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen. Csak, nehogy meleg percek legyenek még nekünk…

18:52: Larsen betalált, 13-19. Jönnek fel a norvégok.

18:54: A 48. percben Bradeanu fontos gólt szerzett!!! 13-20.

18:54: Amorim két percet kapott.

18:55: Löke szépített, 14-20

18:55: Góóóll, Bradeanu! 14-21.

18:57: Elkezdődött az utolsó tíz perc, 14-21.

18:58: Az 52. percben Rigeluth szépített, 15-21

18:58: Góóól, Spiridon, 15-22.

19:00: Norvég időkérés.

19:02: Az 54. percben Bradenu találatával 15-23.

19:03: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen.

19:05: Amorim két percet kapott. Mivel ez volt a harmadik, így piros lap neki.

19:06: Haraldsen-parádé!

19:07: Két perc van még hátra a mérkőzésből.

19:08: Larsen szépített, 16-23.

19:08: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

19:08: Spridooooon, 16-24.

19:09: Konkoly Csaba időt kért.

19:10: Izz a kegyelemdöfés, Hornyák!!! 16-25.

19:10: Vége a mérkőzésnek!

Összefoglaló: A második félidőben taktikusan játszott a Győr, viszont feljöttek a norvégok 13-19-ig, azonban a zöld-fehérek, főleg Bradeanu góljainak és Lunde védéseinek köszönhetően lemosták a pályáról a Larvikot. Bravó! Nagy gratula! A végeredmény: 16-25.

Női Bajnokok Ligája, II-es középdöntő-csoport, 3. forduló:
LARVIK-GYŐRI AUDI ETO 16-25 (7-17)
Larvik, játékvezetők: Horacek, Novotny (csehek).

LARVIK: Rantala, Leganger, Kurtovic (kapusok), Breistol, Brevivang 2 (1), Johansen 1, Kristiansen, Larsen 5, Löke 3, Medvegyeva, Mörk, Mörk 2, Nyberg, Riegelhuth 3, Stange, Sulland. Edző: Tor Oddvar Moen

GYŐR: Pálinger, Lunde-Haraldsen (kapusok), Amorim 5, Bradeanu 4,  Gros 1, Görbicz 5 (4), Hornyák Á. 1, Kovacsics, Mayer, Mraviková 3, Orbán, Spiridon 4, Vérten 2. Edző: Konkoly Csaba.

Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4

A nap másik mérkőzésének végeredménye:

HK Dinamo Volgográd – HC Leipzig 25-22 (12-7)

1.     Győri Audi ETO KC    3    3    0    0    76-60    16    6 pont
2.     Larvik HK    3    2    0    1    83-69    14    4 pont
3.     HK Dinamo Volgográd    3    1    0    2    69-89    -20    2 pont
4.     HC Leipzig    3    0    0    3    66-76    -10    0 pont

Női Bajnokok Ligája, II-es középdöntő-csoport, 3. forduló: Larvik HK – Győri Audi ETO KC 16-25 (7-17) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez egy hozzászólás

1. Visszajelzés: Női Kézi, BL, II-középdöntő, 6. forduló: Győri Audi ETO KC – Larvik HK – a kibeszélő-show « SportMenü – a Te választásod!