Férfi Kézi, BL, B-csoport, 9. forduló: KIF Kolding – MKB Veszprém 29-34 (11-16) – a kibeszélő-show

Szombaton délután rendezik meg a B-csoport utolsó előtti mérkőzését, ahol a listavezető MKB Veszprém a dán Kolding otthonában lép pályára. Szurkoljunk közösen a Mocsai-csapatnak. Tartsatok velünk.

Fontos végjátékához érkezik a Bajnokok Ligája kilencedik fordulója, ahol könnyen eldőlhet, ki hanyadik helyen jut tovább a következő körbe. Ami biztos, az MKB Veszprém továbbjutott a csoportjából, de még semmi sem dőlt el. Ugyanis a koldingi csata eldőlt, hogy ha a Veszprém pontot szerez, vagy két gólnál többe nem kap ki, akkor másodiknál rosszabb már nem lehet. A Montpellier Hamburgban elért győzelmével elérte azt, hogy a Veszprémnek feltétlenül pontot kell szereznie a két csapat utolsó fordulóbeli rangadóján.

Mocsai Lajos, az MKB Veszprém vezetőedzője, a klub honlapján felhívta a figyelmet, hogy szerint nagyon fontos pillanat következik. “Nagyon fontos fázisban vagyunk, talán a legfontosabban, hiszen a nyugat-európai csapatok szemlélete szerint a következő fordulóban, a csoport helyosztókon dől majd el minden. A mi következő két hetünk fokozatos és megfelelő nehézségű lesz, a dániai meccs kiemelkedő fontossága mellett a franciák elleni lesz a sorsdöntő mérkőzés nekünk, a továbbjutás szempontjából. Az, hogy a Koldingnál hogyan szereplünk, az az egymás elleni eredmény fényében borzasztó fontos, tehát a 3 gólos előnyünket tartanunk kell. Borzasztó nagy a különbség a csoportelsőként és a 2., 3. helyen továbbjutott csapatok következő feladatának nehézsége között, így azt gondolom, hogy a franciák elleni meccs óriási küzdelmet fog hozni, mindenképpen. Egyrészről nagyon fontos, másrészről túlmisztifikálni nem kell, nem szabad túlzott terheket rakni senkire. Azzal együtt, hogy tudjuk, hogy óriási jelentősége van, én egy középutat javaslok, teljes felkészülés, teljes koncentráció, teljes felelősség, és meg kell nézni, mit tudunk ebből a lehető legjobbat kihozni. Tehát így készülünk.
A szakember szerint “közel azonos erősségű a két csapat, az itthoni meccsünkön láthattuk, hogy ők jobban jöttek játékba, ebből aztán kialakult egy igen jó küzdelem, amit óriási csatában aztán a magunk hasznára tudtunk fordítani, néhány jó teljesítménnyel. ” A dán együttesről, csak jókat mondott a mester, és kiemelte, hogy a Kolding játékában benne van a skandináv iskola. Végül beszámolt a csapat jelenlegi helyzetéről: “Tegnap sajnálattal tapasztaltuk, hogy 3-4 játékosunk sérült, viszont örülhetünk annak, hogy Zsenyának lánya született. Ez egyszerűen emberi dolog, az ilyet irányítani nem lehet, de mindenképpen szükséges, hogy ott lehessen az apa egy ilyen eseménynél, így ő most 2 napot kapott arra, hogy meglátogassa a családját. Közben pedig Terzics, Fazekas, és Eklemovics Nikola sérülés miatt nem játszott Dunaújvárosban. Előbbiek derék-, utóbbi combsérüléssel bajlódik, sajnos, ezek nem olyan sérülések, amik 24 óra alatt rendbe jönnek, szóval magam is izgatottan várom, hogy milyen állapotban lesznek a srácok.

Ismerkedjünk meg a Koldinggal:
A hazai bajnokságot ősszel borzalmasan kezdték a dáénok, még a 13. helyet is megjárták, pillanatnyilag a 6. helyen állnak, 4 ponttal lemaradva a második helyezettől (15 ponttal az első helyezett AG Kobenhavn mögött). Hétközben három góllal (30:33) győztek a 12. helyezett Mors-Thy Handold otthonában. Ezen a találkozón a legeredményesebb játékosuk Bo Spellerberg volt 6 góllal. Hazai találkozóikat a TRE-FOR Arénában játsszák, amelynek maximális befogadó képessége 3200 fő.

A keretükben több olyan játékos is található, akik szerepeltek a sikeres dán csapatban a svédországi VB-n, közülük talán Lars Christiansen, Bo Spellenberg, Kasper Sondergaard a legismertebbek. Idegenlégiósaik közül a norvég Ereviket, a bosnyák Toromanovicsot, valamint a veszprémiek számára különösen ismerősen csengő szerb Nikolicsot érdemes megemlíteni – írja a veszprémi klub honlapja.

1. forduló:
Szeptember 26.: Tatran Presov-MKB-Veszprém 27-35 (15-19)
Szeptember 26.: Sävehof-Kolding 30-38 (15-15)

2.forduló
Október 2.: MKB-Veszprém-Hamburg 33-30 (15-13)
Október 3.: Tatran Presov-Kolding 29-31 (12-16)

3. forduló:
Október 9.: MKB-Veszprém-Montpellier 27-26 (13-15)
Október 9.: Kolding-Hamburg 32-30 (16-15)

4. forduló:
Október 16.: MKB-Veszprém-Kolding 31-28 (13-16)

5. forduló:
November 21.: Sävehof-MKB-Veszprém 31-41 (15-22)
November 20.: Kolding-Montpellier 28-36 (13-19)

6. forduló:
November 27.: MKB-Veszprém-Sävehof 38-34 (17-15)
November 28.: Montpellier-Kolding 40-25 (19-10)

7.forduló
December 4.: Kolding-Tatran Presov 28-27 (14-16)
December 4.: Hamburg-MKB-Veszprém 27-26 (13-11)

A 8. forduló programja:
Február 19.: MKB-Veszprém-Tatran Presov 33-22 (21-10)
Február 19.: Kolding-Sävehof 33-27 (22-11)

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 9. forduló:
KIF Kolding – MKB Veszprém 16:15 (TV: Viasat3 – élőben)
Kolding, játékvezetők: Dinu, Din (románok)

A további program:
Február 23-27.: Sävehof-Hamburg
Február 27.: Montpellier-Tatran Presov

A Kolding kerete:
Kapusok: Andres Petersen, Ole Erevik
Mezőnyjátékosok: Lasse Mikkelsen, Lars Krogh Jeppesen, Anders Öchsler, Mateo Garralda, Kasper Söndergaard Sarup, Ratko Nikolics, Bo Spellerberg, Mads Forslund, Joachim Engaard, Noris Schnuchel, Muhamed Toromanovics, Simon Edelberg Jensen, Lukas Karlsson, Lars Christiansen.

Március 6.: Montpellier-MKB-Veszprém

A csoport első négy helyezettje jut a legjobb 16 közé, a nyolcaddöntőbe.

—————————————————————————————————————————————————-

16:00: Sok szeretettel köszöntjük a kézilabda és a Veszprém szurkolóit.

16:05: Hamarosan kezdődik a Kolding – Veszprém BL-mérkőzés. Az első mérkőzésen Veszprémben egy szoros találkozón 31-28-ra nyert a Mocsai-csapat. Egy biztos a mostani sem lesz egyszerű, de bízzunk a fiúkban.

16:11: Jelenleg zajlik a csapatok bemutatása a helyszínen.

16:14: A találkozót két román játékvezető fogja vezetni. A hazaiak kék felsőben, sötét nadrágban, míg a Veszprém tiszta pirosban játszik.

16:15: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot az MKB Veszprém kezdte.

1. félidő

16:20: Az ötödik percben járunk a Veszprém 3–re vezet a Kolding ellen. Vujin kettőt, és Gulyás szerzett eddig a góljainkat.

16:26: A 10. percben három gólos a veszprémi vezetés (3-6). Sok hibával játszanak a hazaiak, miközben a mieink összes kapura lövése bemegy. Eddig álomszerű a kezdés.

16:33: Eltelt az első félidő fele, a Veszprém 9-5-re vezet. A 14. perctől kezdve emberhátrányban játszik a magyar csapat.

16:33: A 16. percben hazai hetes, és Császár két perc. Fazekas Nándi kivédte!!! Kettős emberhátrányban vagyunk.

16:35: A 18. percben kiegészült a Veszprém, az állás 7-11 a javunkra.

16:38: A 20. percben két gólra jönnek fel a dánok, 9-11

16:38: Újabb technikai hiba, és szépítettek a hazaik, már egy gól a különbség a javunkra. 10-11.

16:39: Mocsai Lajos időt kért.

16:41: A 22. percben egyenlítettek a hazaiak, 11-11. Christianesen szerezte a gólt.

16:41: Indításból gólt szereztünk, Vujin. 11-12.

16:43: A 24. percben Perez gólt szerzett, így 11-13. Bravó, Csárli! Emberelőnybe kerül a Veszprém. Ratko Nikolics kapott két percet.

16:48: A 27. percben Császár góljával 11-15 az állás.

16:50: Vujin-parádés gólt szerzett, 11-16.

16:51: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

16:52: Vége az első félidőnek. 11-16.

Összefoglaló: Az első félidőben parádésan játszott a Veszprém, igaz a dánok sok hibával játszanak, és ezt kegyetlenül kihasználta a Mocsai-csapat. Kiemelkedik Fazekas, Vujin teljesítménye.

17:02: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Kolding kezdte.

2. félidő

17:07: A bírók egy kicsit besegítenek a dánoknak, ugyanis négy perc alatt három kiállítást kaptunk. 13-17.

17:08: Cristiansen szépített. 15-17.

17:08: Jönnek a  dánok, már csak egy gól a veszprémi vezetés.

17:08: A 35. percben Vujin betalált, így két gólos a magyar vezetés 16-18.

17:09: A 36. percben végre kiegészültünk, az állás 16-18.

17:14: A 40. percben Vujin góljával, ismét három a veszprémi vezetés 17-20.

17:21: Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen, az állás 20-23.

17:31: Az 54. percben szépítettek a dánok.  26-28.

17:31: Emberelőnyben kerültünk.

17:32: Iváncsik Gergőő-góóóll, 26-29.

17:33: Góóóll! Vujin passzából, Vilovszki 26-30.

17:33: Elkezdődött a hajrá, az utolsó öt perc.

17:34: Az 56. percben Császár Góljával, már öt gólos a magyar vezetés, 26-31. Kiegészültek a dánok.

17:35: Az 58. percben Fazekas újabb hetest védett ki. 27-32.

17:36: Terzic-góóll.

17:37: Az 59. percben Mocsai Lajos időt kért.

17:38: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

17:40: Itt a slusszpoén! Vujin találatával alakult ki a 34-29-es veszprémi siker. Szép volt, Fiúk!

KOLDING-MKB VESZPRÉM 29-34 (11-16)

KOLDING: Erevik, Petersen (kapusok), Bols, L. Christiansen 6 (1), Forslund 3, Garralda, Jensen 2, Jeppesen, Karlsson 3, Mikkelsen, Nikolics, Öchsler 1, Schnuchel, Söndergaard 4, Spellerberg 6, Toromanovics 4. Vezetőedző: Ingemar Linnél.

MKB VESZPRÉM: Fazekas, Liszkai (kapusok), Császár 6, Eklemovics, Gulyás 1, Iváncsik G. 2, Iváncsik T. 2, Korazija, Laluska, Lusnyikov, Nagy K., Pérez 4, Sulics 3, Terzics 3, Vilovszki 1, Vujin 12 (1). Vezetőedző: Mocsai Lajos

Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/1

Február 26.: Sävehof-Hamburg 31-34 (18-18)

1. MKB-Veszprém 9 8 0 1 298-254 16 p
3. Hamburg 9 5 1 3 272-249 11 p
4. Kolding 9 5 0 4 272-284 10 p
5. Sävehof 9 1 0 8 252-316 2 p