Férfi Kézi, BL, C-csoport, 9. forduló: Pick-Szeged – Valladolid 30-25 (17-13) – a kibeszélő-show

Szombaton este Szegeden rendezik meg 18:00-kor a Pick-Szeged – Valladolid BL-összecsapást, ahol a tét nem kicsi, a nyolcaddöntő bejutása. Szurkoljunk közösen a Skaliczki-csapatnak. Tartsatok velünk.

Az utolsó körhöz érkezett a Bajnokok Ligája. A Pick, a C-csoportban jelenleg a negyedik helyen szerepel, míg a spanyol csapat a második. Kicsit nehéz helyzetbe került a Szeged, ugyanis egy héttel ezelőtti svájci vereség követően még semmi sem dőlt el. Ugyanakkor ma este Lékai Mátéék hazai környezetben kijavíthatják a kis bakit, és végleg bebiztosíthatják a továbbjutást a Valladolid ellen.

Skaliczki László a mérkőzés előtt a delmagyar.hu-nak nyilatkozott:

“Idegenben talán még veszélyesebb csapat a Valladolid, mint otthon. Akkor lehet esélyünk, ha olyan játékkal rukkolunk elő, mint ősszel a dán Aalborg ellen. Remek variálási lehetősége van Pastor kollégámnak, bombaerős cseresorral rendelkezik. A precíz játékot helyezik előtérbe. Remek ellenféllel találjuk szembe magunkat, de harcolunk, küzdünk majd az utolsó pillanatig. Hogy ez mire lesz elég? Ígérem, hogy mindent megteszünk a győzelemért.”

Az őszi mérkőzésen a spanyolok, főleg a második félidőben voltak sokkal jobbak a Szegednél, hiszen volt már hat a különbség is, végül három góllal nyert 26-23-ra a Valladolid. Eljött az ideje a Pick előtt, hogy a jó erőkből álló spanyol együttest revansot vegyen. Az őszin mérkőzésről bővebben itt olvashatsz.

Nézzük meg mik a lehetőségek a Szeged előtt a csoportban:
Ha nyer
Akkor továbbjut a Pick
Döntetlen esetén
Lékaiék pontszámban beérné a svjci csapatot, de a Minszk esetleges újabb győzelmével forróvá válhat az utolsó forduló, amikor is Skaliczki László együttese idegenbe látogat.
Vereség esetén
Meg lehet a harmadik hely, ahhoz a Schaffhausennek, a Minszknek és az Aalborgnak is vereséget kell szenvednie az utolsó fordulóban.

Férfi Bajnokok Ligája, C-csoport, 9. forduló:
Pick-Szeged – Valladolid 18:00 (TV: 17:45-től élőben a Viasat3-n)
Szeged, játékvezetők: Hakansson, Nilsson (svédek)

A Valladolid kerete:
Kapusok: Jose Manuel Sierra, Thomas Svensson
Mezőnyjátékosok: Victor Alonso, Asier Antonio Marcos, Nenad Bilbija, Davor Csutura, David De Diego Casado, Jesus De la Hera Labarga, Jose Delgado, Eduard Fernandez, Eduardo Gurbindo, Guillaume Joli, Marko Krivokapics, Victor Megias, Oscar Perales, Christoffer Rambo, Alexis Rodriguez, Alvaro Rogel, Angel Romero, Havard Tvedten.

—————————————————————————————————————————————————-

17:45: Sok szeretettel köszöntjük a szegedi és a kézilabda rajongókat. hamarosan kezdődik a Pick-Szeged – Valladolid BL-összecsapás.

17:55: A csapatok bemutatása megtörtént.

17:58: A Szeged tiszta pirosban, míg a spanyol együttes lila-sárgában fog játszani.

17:59: A szegedi sportcsarnokban fantasztikus a hangulat.

18:00: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Pick kezdte.

18:07: Az 5. percben járunk 4-3 a Szegednek. Fantasztikus a hangulat.

18:10: A 8. percben kettős emberelőnyben a Szeged, 6-5 az állás.

18:11: Az egyik spanyol kiállítás lejárt.

18:12: Góóóll, Zubai! 7-5

18:13: Kiegészültek a spanyolok. A 10. percben járunk két gólos a szegedi vezetés. 7-5.

18:13: Remek leindítás, Rutenko góljával, már 8-5 ide.

18:15: A 13. percben Joli góljával egyenlítettek a vendégek 8-8.

18:17: A 14. percben már vezetnek a spanyolok. Fernadez szerezte a gólt, 8-9.

18:17: Skaliczki László időt kért.

18:20: Tyedten góljával már két gólos a vendégvezetés. 8-10.

18:20: Eltelt az első félidő fele, küzdelmes a mérkőzés, egyelőre a spanyolok vezetnek.

18:23: A 18. percben járunk a Szeged visszavette a vezetést, 11-10.

18:24: A 19. percben spanyol időkérés, miután 8-10-ről 12-10-re módosult az eredmény a Szeged javára.

18:27: A 20. percben járunk 13-11 az állás. Remek a mérkőzés, a hangulat frenetikus.

18:33: A 25. perc elején Lékai góljával, már hárommal vezetünk, 15-12.

18:33: Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőben.

18:34: Emberhátrányban kerültünk.

18:34: Leindítjuk a  spanyolokat, Katzirz megy és góóóll, 16-12.

18:36: Miklerrrrr Roland fantasztikus védésssss!

18:36: Rutenko-góóóóóóóóóóóóllll, örület, ami Szegeden zajlik!! 17-12.

18:38: A 28. percben Joli két percet kapott, így emberelőnybe kerültünk.

18:40: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:42: Szépítettek a spanyolok.

18:42: Vége az első félidőnek. 17-13.

Összefoglaló: Fordulatok gazdag első harminc percen vagyunk túl. Hol a spanyolok, hol a  Szeged vezetett két góllal, majd a 8-5-ös szegedi vezetésnél megállt a játék a hazaiaknál. Ugyanis a vendégek 5-0-s szériával átvették a vezetést. Ám a Pick hamar feltámadt, és egy szintén 4-0-s szériával 12-10-re fordította az állást. Az utolsó negyedórában elkapta a fonalat a hazai csapat, végül négy gólos szegedi vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

18:52: Lassan kezdődik a második félidő.

18:53: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Valladolid kezdte.

2. félidő

18:55: A 33. percben emberelőnybe kerültünk.

18:55: Sulc passzából, Zubai-góóólll 18-13.

18:56: A 34. perc végén Zubai két percet kapott.

18:57: Szépítettek a spanyolok 18-14.

19:00: Kiegészültek a csapatok.

19:01: Rutenko góljával 20-14 az állás a 37. percben. Fantasztikus!!

19:03: Szépítettek a spanyolok, 20-15.

19:04: Na, végre. Lékai beindult 🙂 21-15.

19:05: A 40. percben járunk a Szeged 21-15-re vezet a Valladolid ellen. Csak, így tovább Fiúúkk!

19:07: Góóól, Lékai szerezte 22-15.

19:07: Emberelőnyben kerültünk.

19:11: Egy gól itt- egy gól ott, így 23-17 a javunkra.

19:12: Herbert megkapta a harmadik két percét, így piros lapot kapott. A spanoylok a hetest belőtték, így 23-18 a 44. percben.

19:13: Góóól, Lékai! 24-18. Ez az,  a spanyol támadás végén Mikler hárított!! Ez az!

19:13: Elkezdődött az utolsó negyedóra. 24-18 a Szeged javára.

19:14: Spanyol szépítés, 24-19.

19:18: Elkezdődött az utolsó tíz perc, a Szeged 27-22-re vezet. Mikler helyett tatai a kapuban.

19:19: Remek Tatai védésss!

19:22: Micsoda Lékai-passszz Törőnek, és Szabi bedobta!! 28-22 az 53. percben.

19:24: Hoho, újabb szegedi gól, 29-22. Spanyol időkérés.

19:25: Az 55. perc elején Bilbija szépített, 29-23.

19:26: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen.

19:29: Joli szépített, 29-24. Két percen belül.

19:29: Skaliczki László időt kért.

19:31: Góóóóóóóóóóóóóóóll, Lékai!! 30-24.

19:31: Spanyol szépítés.

19:31: Elkezdődött az utolsó perc.

19:32: Avila két percet kapott.

19:33: Végeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!! Fantasztikus játékkal a Szeged 30-25-re legyőzte a Valladolidot, és ezzel a sikerrel bejutottak a BL 16 legjobb csapata közé!

Gratulálunk, a Pick-Szegednek!

PICK-SZEGED-VALLADOLID 30-25 (17-13)

PICK SZEGED: Mikler, Tatai (kapusok), Bajorhegyi, Baláz 1, Butenko 7, Grünfelder, Herbert 1, Katzirz 3, Lékai 6, Sulc 4, Törő 2, Vadkerti 2, Zubai 4. Edző: Skaliczki László

VALLADOLID: Sierra, Svensson (kapusok), Victor Alonso, Asier Antonio, Bilbija 4, Csutura 2, Delgado, De la Hera, Fernandez 3, Gurbindo 2, Joli 6 (2), Ma. Krivokapics, Megias 1, Perales 5, Rambo, Rodriguez, Rogel, Romero, Tvedten 2. Edző: Juan Carlos Pastor.

Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 0/0, ill. 2/2

2. Valladolid 9 4 3 2 265-258 11 p
3. Pick-Szeged 9 5 0 4 260-257 10 p
4. Kadetten Schaffhausen 9 4 1 4 278-280 9 p