Férfi Kézi BL, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés: Pick-Szeged – SG Flensburg-Handewitt 26-27 (12-9) – a kibeszélő-show

Szombaton 14:30-kor rendezik meg a Bajnokok Ligája nyolcadöntőjének első mérkőzését, amelyen a Pick-Szeged hazai pályán fogadja a Mocsai Tamást is a soraiban tudó német Flensburg-Handewittet. Szurkoljunk közösen a Skaliczki-csapatnak, tartsatok velünk.

A BL-csoportmérkőzések követően a nyáron átalakított Pick-Szeged bravúros teljesítményének köszönhetően bejutott a nyolcaddöntőbe. A bécsi sorsoláson kiderült a csongrádiak a német Flensburggal kerültek össze. Ebben a csapatban játszik Mocsai Tamás, a magyar-, illetve Szilágyi Viktor osztrák-válogatott játékos. A hírek szerint a németek foghíjas kerettel érkeztek Szegedre. Ennek ellenére nem lesz egyszerű a mérkőzés, de attól szép a sport, hogy felborulhat a papírforma.

Skalcizki László, a Pick-Szeged vezetőedzője a delmagyar.hu-nak nyilatkozott a mérkőzés előtt:

A nyáron hasonló helyzetbe kerültek, mint mi. Több kulcsjátékosuk távozott, idényközben pedig sérülések hátráltatták a munkájukat, éppen ezért nem bőséges a keretük, foghíjas, mint a mienk. Náluk a legfontosabb volt a csapategység megteremtése, a közös gondolkodás kialakítása. Ebben rejlik az erejük. Igaz, mi is erre építkezhetünk.” Az egykori szövetségi kapitány szerint a német együttes nagy tempót diktálnak, és ehhez nagy fokú koncentrációt követel meg. A sérülések ellenére Skaliczki szerint a németek, így is erősek. “Oscar Carlén, Thomas Mogensen és Petar Djordics megsérült, utóbbi a Grosswaldstadt elleni meccsen törte el a hüvelykujját, így nem játszhat ellenünk. Michael Knudsen már a keretben van, sőt az osztrák–magyar Szilágyi Viktor is bevethető ezen a poszton, ők ketten azonban sérülés után tértek vissza, még nem kaptak komoly szerepet. A sok hiányzó ellenére is remek játékosok szerepelnek ezen a poszton, elég csak megemlíteni a svédországi vb-n remek teljesítményt nyújtó Mocsai Tamást.”. Bővebben itt elolvashatod az interjút.

Ami biztos a csapatokat telt ház fogja előtt fognak pályára lépni a szegedi sportcsarnokban. A Pick-Szeged honlapja szerint elképesztő nagy a média érdeklődése is, hiszen 34 újságíró kért akkreditációt a szegedi meccsre -, hogy a szombati találkozót a szlovák állami tévé élőben közvetíti. Itthon a DIGISport adja élőben 14:15-től.

Ljubomir Vranjes: A Szeged erős és motivált

Mikler Roli: együtt a sikerért!

Herbert Gábor: készülünk a Flensburgból

Katzirz Dávid: közösen a győzelemért!

Bajorhegyi Ádám: a BL-ben játszani csodás dolog!

A Flensburg BL-kerete:
Kapusok: Dan Beutler, Sören Rasmussen
Mezőnyjátékosok: Lasse Bösen, Oscar Carlén, Petar Djordjics, Anders Eggert Jensen, Patrick Fahlgren, Jacob Heinl, Tobias Karlsson, Michael Knudsen, Mocsai Tamás, Tomas Mogensen, Lasse Svan Hansen, Szilágyi Viktor.

Vezetőedző: Ljubomir Vranjes

Érdekességek, tények a múltból:
A Pick Szeged eredményei az európai kupákban német csapatok ellen az elmúlt húsz évben:

Pick-Szeged – Flensburg-Handdewitt 14:30
Szeged, Vezeti: Andersen, Sodal (norvégok).

Visszavágó: április 3., 19:30, Flensburg

—————————————————————————————————————————————————

14:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. bő félóra és kezdődik a Pick-Szeged – Flensburg BL-nyolcaddöntő első mérkőzése.

14:10: Akinek esetleg nem jönne be a DIGISport, akkor annak itt segítünk: Katt ide!

14:15: Elkezdődött a műsor a DIGISporton. A stúdióban bent van Monoki Lehel és Borsos Attila.

14:23: A mérkőzés kommentátora Egri Viktor, míg a szakkommentátor Kotormán Attila.

14:25: Fantasztikus a hangulat a szegedi sportcsarnokban. A csapatok bemutatása zajlik éppen.

14:26: A Flensburg fehér mezben és sötét nadrágban fog játszani. Mocsai Tamást nagy tapssal fogadták a helyiek.

14:26: A hazaiak bemutatása történik.

14:28: Megszólalt a BL-himnusza.

14:29: A Pick tiszta pirosban fog játszani.

Tobias Carson tegnap este tüdőgyulladást kapott, így ma nem játszik a németeknél.

14:31: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Pick kezdte.

1. félidő

14:33: A 2. percben járunk, eddig egy szegedi és két német akciók voltak, de gól nélkül.

14:34: Mikler Roland, már hármat védett!

14:35: A 4. perc elején német hetes. Hihetetlen!!! A negyedik Mikler-védés!

14:37: Az 5. perc elején járunk, gól még nincs. Skaliczki László időt kért.

14:38: A 6. percben Heinl megszerezte a gólt

14:38: Mocsai Vadkertivel szemben szabálytalankodott. A magyar légiós két percet kapott. Emberelőnyben a Szeged.

14:40: Góóóóólll! A 7. percben Lékai egyenlített 1-1.

14:40: Kiegészült a német csapat.

14:41: Mocsai betalált, 1-2.

14:42: A 10. perc elején Vadkerti labdát szerzett, majd végig vitte és értékesítette is. 2-2.

14:43: A 11. percben Bősen, majd Katzirz betalált 3-3.

14:45: A 13. percben gyorsan leindítottak minket, és Eggert belőtte a ziccert. 3-4.

14:46: Suulllccc, átlövésből 4-4.

14:47: A 14. percben Katzirz betalált, átlövésből. 5-4.

14:48: Góóól, gyors indításból, Vadkerti 6-4.

14:49: Eltelt az első félidő fele, a Szeged két góllal vezet a Flensburg ellen.

14:50: A 16. perc végén Sulc fantasztikus gólt szerzett 7-4.

14:51: Német időkérés.

14:56: Emberelőnyben a Szeged.

14:57: A 19. percben Eggert szépített, 7-5.

14:57: Góóól, Butenko 🙂 8-5.

14:58: Góóólll, a 20. percben Sul szenzációsan passzolt Zubaihoz, aki értékesítette a ziccert 9-5.

15:01: A 22. percben újabb német hetes. Eggert belőtte, 9-6.

15:02: A 23. percben Törő büntetője kimaradt.

15:03: A 24. percben Hansen szépített 9-7.

15:04: Zubai két percet kapott, így emberelőnyben került a Flensburg.

15:05: Elkezdődött az első félidő hajrája, a Szeged két góllal vezet.

15:09: Góóóó! A 28. percben Katzirz szép átlövést szerzett, 10-7.

15:10: Hohoho! Sulc páros lábbal ugorva betalált 11-7.

15:10: Fargent szépített.

15:10: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

15:11: Herberttttttt, 12-8.

15:12: Időn túli hetes, a németeknek. Eggert belőtte.  12-9.

15:12: Vége az első félidőnek. eddig remek és biztató a játék. Három gólall vezet a hazai csapat.

Összefoglaló: Eddig biztatóan és remekól játszik a Szeged a Flensburg ellen. Köszönhető Mikler remek védéseinek, Sulc és Katzirz fontos góljainak. Harminc perc játék követően három, azaz 12-9-re vezet a Pick.

15:20: Lassan kezdődik a második félidő.

15:23: Elkezdődött a második játékrész, a játékot a Flensburg kezdte.

2. félidő

15:24: Szilágyi szépített 12-10.

15:25: Butenko betalált, 13-10.

15:26: Eggert szépített.

15:26: Katzirz-bomba 14-11.

15:26: Hansen szépített 14-12.

15:27: A 34. percben Sulc remek gólt szerzett, 15-12.

15:29: A 35. percben 15-12-re vezet a Szeged.

15:30: Szilágyi szépített, 15-13 a 36. percben.

15:31: Szilágyi szépített. 15-14

15:32: Vadkerti-góóól, 16-14

15:33: Bösen szépített 16-15.

Kapus csere nálunk: Mikler helyett Tatai.

15:33: Góóóóll, Törőőőő. 17-15.

15:34: Góóól, Butenko, 18-15 a 39. percben.

15:35: A 40. percben járunk, három góllal vezet a Szeged, 18-15.

15:36: A 41. percben Egger szépített, 18-16.

15:36: Herbberttt Gábooorrr, 19-16.

15:37: A 42. percben Katzirz két percet kapott.

15:38: Mocsai szépített, 19-17.

15:38: Léékkaiiiii, 20-17 a 43. percben.

15:40: A 44. percben kiegészült a Szeged.

15:41: A 45. percben újabb két percet kaptunk, Bajorhegyi. és német hetes. Egger belőtte. 20-18.

Eltelt a második félidő fele, két góllal vezet a Szeged.

15:43: A 47. percben német szépítés, 20-19.

15:45: A 47. perc végén Mocsai két percet kapott, így emberelőnyben a Szeged. Sulc hetes kimaradt…

15:46: A 48. percben német egyenlítés, 20-20.

15:47: vendéghiba, Többen vannak a pályán, így újabb két perc nekik.

15:48: Góóól, Butenko 21-20.

15:48: Hihetetlen, kettős emberelőnyben Szilágyi egyenlített 21-21.

15:49: Mocsai visszatért, 40 másodpercig emberelőnyben vagyunk.

15:50: Szilágyi góljával vezet a Flensburg 21-22.

15:50: Törőőőőőő 22-22

15:51: Elkezdődött az utolsó tíz perc, és semmi sem dőlt el! 22-22

15:51: Az 51. percben Egger hetesével, ismét a németek vezetnek. 22-23

15:53: Szilágyi elkapta a fonalat, 22-24.

15:55: Az 54. percben Skaliczki László időt kért.

15:56: Heinl szándékos láb, emberelőnyben a Szeged.

15:57: Góóól, Katzirz 23-24.

15:57: Ez az, Mikler-bravúr!! Hansen ziccerét kivédte a magyar kapus.

Elkezdődött az utolsó öt perc.

15:58: Góól, Katzirz, 24-24.

15:58: Hansen betalált, 24-25.

15:59: Az 57. percben Hansen ismét remekül betalált, 24-26. Két gólos a német vezetés.

16:02: Német hetes, Egger belőtte, 24-27 az 59. percben.

16:02: Sulc szépített 25-27.

16:03: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

16:03: Német időkérés.

16:05: Törő góljával alakult ki a végeredmény 26-27.

Összefoglaló: A második félidőben a Szeged saját magát verte meg, illetve a norvég bírók közreműködése is eléggé részlehajló volt. A tartalékos német csapat egy góllal nyert a Pick ellen. A visszavágót jövő héten vasárnap rendezik meg.

Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
PICK-SZEGED-FLENSBURG 26-27 (12-9)
Szeged, játékvezetők: Andersen, Sodal (norvégok).

SZEGED: Mikler, Tatai, Tóth (kapusok), Bajorhegyi, Baláz, Butenko 4, Grünfelder, Herbert 2, Katzirz 6, Kupcsik, Lékai 2, Sulc 5, Teimel, Törő 3, Vadkerti 3, Zubai 1. Edző: Skaliczki László.

FLENSBURG: Beutler, Rasmussen (kapusok), Bösen 2, Eggert Jensen 8 (5), Fahlgren 2, Heinl 1, Karlsson, Knudsen 1, Mocsai 2, Svan Hansen 5, Szilágyi 6. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 6/5