Foci, BL, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Inter – Schalke 04 2-5, Real Madrid – Tottenham Hotspurs 4-0 – a kibeszélő-show

Kedden két mérkőzéssel elkezdődik a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzései. A mai napon a címvédő Inter hazai pályán fogadja a Schalket, míg a Real Madrid a Tottenhamet fogadja. Szurkoljunk közösen a csapatoknak, tartsatok velünk.

Ma este két remek mérkőzéssel elkezdődik a Bajnokok Ligája negyeddöntője. A svájci sorsoláson kiderült a spanyol Real Madrid a BL újonc Tottenham Hotspurssal került össze, míg a nap másik párharca a BL címvédő Inter hazai pályán fogadja a Raúlt a soraiban tudó német Schalkét.

Inter – Schalke 04
Nem akármilyen mérkőzés lesz Milánóban, hiszen ez a két együttes hosszú évekkel ezelőtt már találkozott egymással. Elvileg a címvédő Inter az esélyesebb, de a németeket nem lehet lebecsülni. A hétvégén Leonardo együttese az ősi és városi riválisától, az AC Milantól 3-0-ra kikaptak.

A két együttes korábban már játszották egymással, ugyanis 1997-ben az UEFA-Kupa döntőjében a Schalke büntetőkkel legyőzte az Internazionalét. Külön érdekesség, hogy a német együttes legutóbbi négy olaszországi vizitje alkalmával mind a négy meccsét elvesztette. Még annyit, hogy a kispadon vezetőedző váltás történt: kirúgták Felix Magahtot – visszatért Wolfsburgba – a helyére Ralf Ragnick érkezett. A szakember korábban dolgozott már a Schalkénál.

Real Madrid – Tottenham Hotspurs
Különleges mérkőzésre kerül sor ma este Madridban, hiszen a királyi klub fogadja a BL újonc Tottenhamet.A két együttes eddig mindössze egyszer (!) találkozott, méghozzá az 1984/85 UEFA Kupa negyeddöntőjében a spanyol együttes 1-0-ra nyert Londonban, míg a madridi visszavágó gól nélküli döntetlent, így Real-továbbjutást hozott.

Az elmúlt hétvégén óriási meglepetésre a Blancók hazai pályán 1-0-ra kikaptak a Sporting Gijontól, míg a Tottenham gól nélküli döntetlent játszott a Wigannel.

Mindkét együttesnél vannak hiányzók: a királyi klubnál kérdéses, hogy pályára lép-e, s ha igen, milyen formában lesz Cristiano Ronaldo, aki a Gijón ellen nem játszott. Nagy talány, hogy pályára léphet-e a francia támadó, Karim Benzema sérülése.

A londoniaknál a védelem egyik alapembere, a térdével bajlódó Alan Hutton, s a volt Real-futballista, Jonathan Woodgate kényszerű hiánya okoz főfájást, de kétséges a francia védő, William Gallas játéka is. Várhatóan visszatér a kezdőcsapatba a Tottemham sztárja, a walesi középpályás Gareth Bale.

Jó mérkőzésekre lehet számítani ma este. Tartsatok velünk!

A várható kezdők:
Inter (4-3-1-2): Julio Cesar – Maicon, Chivu, Ranocchia, Zanetti – Stankovic, Cambiasso, Thiago Motta – Sneijder – Milito, Eto’o

Schalke (4-4-2): Neuer – Uchida, Hoewedes, Metzelder, Sarpei – Jurado, Matip, Draxler, Farfan – Raul, Edu

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Arbeloa – Alonso, Khedira – Di Maria, Oezil, Ronaldo – Adebayor.

Tottenham (4-4-1-1): Gomes – Corluka, Dawson, Bassong, Assou-Ekotto – Lennon, Sandro, Modric, Bale – Van der Vaart – Crouch.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések:
Real Madrid (spanyol)-Tottenham Hotspur (angol) 20:45 (tv2: 20:30-tól élőben)
Internazionale (olasz, címvédő)-FC Schalke 04 (német) 20:45 (DIGISport 20:15-től élőben)

—————————————————————————————————————————————————-

20:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő 45 perc és kezdődik a Real Madrid – Tottenham, és az Inter-Schalke BL-negyeddöntő első mérkőzése.

20:05: Íme a kezdők

csere: Castelazzi, Córdoba, Kharja, Mariga, Materazzi, Pandev, Nagatomo
Vezetőedző: Leonardo

Schalke (4-4-2): Neuer – Uchida, Hoewedes, Matip, Sarpei – Farfán, K. Papadopoulos, Jurado, Baumjohann – Raul, Edu
csere: Schober, Escudero, Plestan, Junmin,Schmitz, Karimi, Draxler
Vezetőedző: Ralf Ragnick
—————————–

Real Madrid (4-2-3-1): Casillas – Sergio Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo – Xabi Alonso – Khedira, Di Maria – Özil – Cristiano Ronaldo, Adebayor.
csere: Adán, Kaká, Lass Diarra, Granero, Arbeola, Garay, Higuan
Vezetőedző: José Mourinho

Tottenham (4-4-1-1): Gomes – Corluka, Dawson, Gallas, Assou-Ekotto – Lennon, Sandro, Modric, Bale – Van der Vaart – Crouch
csere: Cudicini, Huddlestone, Jenas, Palvyuschenko, Defoe, Bassong, Krancjar
Vezetőedző: Harry Redknapp

20:37: Pár perc és kezdődik a mérkőzés

20:41: Madridban és Milánóban is kijöttek a pályára a csapatok.

20:42: Az Inter a megszokott mezében a kék-fekete szerelésben, míg a Schalke tiszta fehérben fog játszani. A Real Madrid tiszta fehérben, míg a Tottenham tiszta sötét dresszben fog ma játszani.

20:45: Milánóban elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Schalke kezdte.

20:46: Góóóólll! Egy perc sem telt el és vezet a címvédő. Farfántól lanbdát szerzett Zanetti, majd Cambiasso indítja Eto’ot, de Neurer kijött a kapujából, és kifejelte, de Stankovic a fél pályáról bevágta a labdát a kapuba 1-0.

Vodpod videos no longer available.

20:47: Elkezdődött a mérkőzés Madridban is.

20:49: Az ötödik perc elején, majdnem egyenlített a Schalke! Uchida beadásából Raúl éppen hogy a kapu mellé fejelt.

20:50: A 6. percben Raúl ismét fejelt, de ezúttal Julio Cesar kezébe.

20:52: Az ötödik percben Adebayor góljával megszerezte a vezetést a Real Madrid. 1-0.

21:00: Eltel az első negyedóra Milánóban a hazaiak 1-0-ra vezetnek a németek ellen.

21:02: Góóóll! A 17. percben egyenlített a Schalke, miután jobboldalról bejövő labdát Papasdopoulos egyedül fejelt, de Julio Cesar szenzációsan védett, a kipattanót Matip bevágta 1-1.

Matip 1-2, posted with vodpod

21:04: Helyzet itt, helyzet ott, de maradt az 1-1 állás.

21:06: A 21. percben Eto’o les gólt szerzett. Jogos volt az ítélet.

21:09: A 24. percben kényszerű csere az Internél: Stankovic megsérült a helyére Kharja állt be a pályára.

21:15: Fél órája tart a mérkőzés Milánóban eddig egy-egy gól született. Jó az iram. Mindent nyitott.

21:19: Góóól, a 34. percben Milito góljával vezet az Inter! 2-1

Milito 2-1, posted with vodpod

21:25: A 40. percben Edu egyenlített 2-2!

Edu 2-2, posted with vodpod

21:29: Milánóban elkezdődött az első félidő utolsó perce.

Futás mennyiség (m): 54 453 – 51 887

21:49: Madridban és Milánóban is elkezdődött a második félidő.

21:52: Milito, majd Eto’o is óriási ziccerben volt, az előbbi kapu fölé, az utóbbi Neuer bravúrosan védett.

21:57: Góóóóóll! Az 53. percben vezet a Schalke! A gólt Raúl szerezte!

Raul 2-3, posted with vodpod

22:01: Góóóóllll! Már 2-4! Elképesztő! Ranocchia öngólt szerzett, miután Jurado beadásába beleért, és a kapuba landolt a labda.

Ranocchia 2-4, posted with vodpod

22:02: Madridban Adebayor növelte az előnyt a Tottenham ellen, így 2-0 az állás az 57. percben.

22:02: Eto’o lövése kimaradt.

22:05: A 62. percben Chuvi megkapta a második sárgáját, így piros lap jár. Emberhátrányba került a BL-címvédő!

22:07: Cserélt az Inter: Kharja le, Córdoba be.

22:16: Három dugó! Di Maria góljával már 3-0 a Real Madrid javára.

22:19: Húhúhúhúhú!!! A 75. percben farfán először kapufát rúgott, majd Córdoba lyukat rúgott. Néhány másodperccel később Edu betalált 2-5!!!!

22:20: Cserék mindkét oldalon: Thiago Motta helyett Nagatomo, illetve Baumjohann helyett Schmitz

22:22: Az utolsó negyedórában belül járunk Milánóban. Hatalmas pofont kap a címvédő Inter, ráadásul hazai pályán. A Real Madrid magabiztosan 2-0-ra vezet a Tottenham ellen.

22:27: A 83. percben cserélt a Schalke: Jurado helyett Draxler.

22:31: A87. percben cserélt a Schalke: Raúl le, Karimi be.

22:31: Góóól, Cristiano Ronaldo! 4-0

CR7 4-0, posted with vodpod

22:33: Elkezdődött az utolsó perc Milánóban.

22:34: Három perc a ráadás Madridban és Milánóban is.

22:37: Vééégge!