Női Kézilabda, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés: FTC-Rail Cargo Hungaria – DVSC-Korvex 32-38 (15-15) – a kibeszélő-show

Csütörtökön este megkezdődik a női kézilabda 2010/2011-es rájátszása. A két nyert mérkőzésig tartó elődöntő párharcon a Ferencváros és a DVSC-Korvex játszik egymással. Az első mérkőzést a Népligetben rendezik meg. A tét nem kicsi, aki bejut a döntőbe, ott lehet a BL-ben. Tartsatok velünk!

Igazi és vérbeli presztízs mérkőzésre kerül sor ma este, hiszen évek óta nagy csatát vív egymással a Ferencváros és a Debrecen. Helyzeti előnyben van a Fradi, az alapszakaszt a második, míg a Loki a harmadik helyen fejezte be. Azért is fontos, hiszen két győzelemig tart a párharc. Ugyanis, ha a zöld-fehérek, hazai pályán nyernek, és Debrecenben ki is kapnak a második találkozón, akkor is a mindent eldöntő hatvan percet a népligeti csarnok pokoli hangulatában játszanák végig, ahol a közönség belehajszolhatja a csapatot a sikerbe.

A Fradi hazai környezetben nyerni szeretne, míg a Debrecen bravúrral készül a mai mérkőzésen.

Elek Gábor a klub honlapján nyilatkozott a mérkőzés előtt. A szakvezető szerint nehéz két hét elé néz a csapata, és fontos a jó kezdés, hiszen lendületet adna a csapatának.

“Győzni szeretnénk a Debrecen ellen, mert nagyon nehéz két hét elé nézünk, a jó kezdés pedig lendületet adna a folytatásra. A hazai pálya előnyét ki kell használnunk csütörtök este. A két csapat szinte azonos játékerőt képvisel, így minden bizonnyal szoros meccs lesz, és az adott percben jobban koncentráló együttes győzhet. Nem győzöm hangsúlyozni, nagyon fontos lenne az előttünk álló két hetet sikerrel kezdeni, ezért mindenképp nyerni szeretnénk!”

Szamoránsky Piroska, a zöld-fehérek beállósa örül, hogy a második helyet meg tudták szerezni az alapszakaszban és a DVSC ellen is győzelemre készül.

„Nagyon nagy előny az, hogy itthon kezdjük meg az elődöntőt, mert hazai környezetben, nagyszerű közönségünk könnyebb lesz győzni. Kulcsfontosságú lehet az, hogy mennyire sikerül jól védekeznünk, mert gyors lerohanásokból az utóbbi időkben életveszélyesek vagyunk, ezért ezt kell erőltetnünk.”

Pastrovics Melinda, a Fradi kapusa:

„Az biztos, hogy a Debrecen alaposan felkészül majd belőlünk. Nagyon szoros csatára számítok, ahol a végjátékban dőlhet el a mérkőzés. Utoljára Debrecenben kikaptunk, ezért most vissza kell vágnunk, de nagyon nagy szükség lesz arra, hogy lelkes szurkolóink olyan pokoli hangulatot varázsoljanak, mint a KEK csaták során, mert ők képesek minket beledrukkolni a sikerbe.”

A Debrecen bravúrral készül, hiszen a Fradi előnyben van. Köstner Vilmos együttese, úgy néz ki elkapta a fonalat, hiszen kisebb hullámvölgy követően, újra lendületesebben és eredményesebben játszik. A debreceni szakember nagy csatát vár a mai mérkőzésen – mondta el a klub honlapján.

“Úgy látom, kezd kilábalni a csapat mind a pszichikai, mind a fizikális gödörből. A nemzetközi porondon és a Magyar Kupában hoztuk az elvártakat, a bajnokságban pedig most következik a legfontosabb periódus. Nagy csatát várok, s az egyértelmű, hogy nehezebb a helyzet, mint tavaly volt. Akkor a Vác ellen is nyernünk kellett idegenben, ám most riválisunk számára a Kőbányai úti csarnok légköre hatalmas segítséget jelenthet, ráadásul a nemzetközi kupában menetelő Fradi játéka egyre jobb a tavasszal. Így, reálisan nézve azt kell mondanom, hogy a zöld-fehérek az esélyesebbek, de ez nem jelenti azt, hogy lemondanánk a fináléba jutásról. A bajnokság alapszakaszában alig volt különbség a két csapat között, ezért a hazai pálya előnye szól az FTC mellett. Ahhoz, hogy ezt ellensúlyozni tudjuk, a Győrben látott pozitívumoknál is több plusz kell. Amikor jól játszottunk látszott, hogy a csapatban vannak tartalékok, még mindig fejleszthető az egyéni és a csapatjáték is.”

Mindkét oldalon vannak hiányzók: a zöld-fehéreknél továbbra is sok a sérült – kiemelve Dajka Bettinét és Deáki Dórát -, míg a Lokinál, csak Bulath Anita bajlódik sérüléssel, így szinte teljes kerettel várhatja az összecsapásokat a DVSC.

NB I., rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria – DVSC-Korvex 18:00
FŐTÁV-FTC Kézilabda Aréna

—————————————————————————————————————————————————-

17:45: Sok szeretettel köszöntjük a kézilabda rajongókat, a Ferencvárosi és a debreceni szurkolókat.

17:50: A játékosok éppen melegítenek a népligeti csarnokban. Hamarosan kezdődik a nagy rangadó.

17:57: A csapatok bemutatása zajlik.

18:02: Elkezdődött a mérkőzés a játékot a Fradi kezdte.

A zöld-fehérek tiszta zöldben, míg a vendégek tiszta pirosban fognak játszani.

1. félidő

18:03: A második perc elején gyors indításból Szádvári gólt szerzett, így vezet a Fradi. 1-0.

18:03: Juhász egyenlített.

18:04: Szucsásnszki betalált 2-1

18:05: A negyedik percben Sazmoránszky Piroska két percet kapott, így emberhátrányba került a Fradi.

18:05: Gyorsan kihasználta a Loki, Hornyák Dóra talált be 3-2.

18:07: Kiegészült a Fradi.

18:08: Szucsásnzki, majd Juhász Gabi is betalált, így 4-3 az ötödik perc környékén.

18:09: A 7. percben Hornyák egyenlített 4-4.

18:10: Szádvári ejtése bement, így 5-4.

18:11: Bognár átlövéséből 5-5 az állás.

18:13: A12. percben Juhász gólt szerzett, a mérkőzés során először vezet a Debrecen 5-6

18:15: A 13. percben egy formás ferencvárosi akció végén Kovacsicz egyenlített. 6-6

18:15: Hamar jött a debreceni-válasz: Bognár Barbara betalált 6-7.

18:16: Szamorámszky, majd újabb loki-gól. 7-8-.

18:17: Balogh Barbara góljával 8-8 az állás.

18:17: Csáki betalált 8-9.

18:17: Elek Gábor időt kért a 14. percben.

Eltelt az első félidő fele a Loki 9-8-ra vezet.

18:19: A 17. percben Tomori egyenlített 9-9.

18:20: Újabb Loki-gól 9-10.

18:21: Bogdanovics két perc.

18:22: Gyors indításból, egyenlített a Fradi, Balogh 10-10.

18:23: Az első hetes a mérkőzésen, a Loki lövi. Mörtel belőtte 10-11.

18:23: Kovacsicz egyenlített 11-11.

18:24: Szádvári egyenlített, 12-12

18:25: Újabb Loki-gól, 12-13.

18:26: Bogdanovics góljával kettővel vezet a Debrecen 12-14.

18:28: A 23. percben Juhász Gabriella két percet kapott. Itt a lehetőség a Fradi előtt, hogy egyenlítsen.

18:29: Szádvári betalált, így már négy gólos a mérkőzésen. 13-14.

18:29: Mörtel hatalmas gólt szerzett 13-15.

18:30: Gyors indításból, Kovacsciz betalált, 14-15.

18:30: Kiegészült a Loki.

Elkezdődött az utolsó öt perc az első félidőben.

18:33: A 28. percben Köstner Vilmos időt kért.

18:35: Hetest kapott a Loki, a Fradi közönség nem ért egyett a döntéssel.

18:36: Mörtel lövi. Pastrovics kivédte!

18:36: Trufán egyenlített 15-15.

18:37: Az utolsó percen belül járunk.

18:38: Az utolsó pillanatokban Kovacsiczal szemben Bogdanovics szabálytalankodott, így két percet kapott.

18:38: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: Sok hibával játszanak a csapatok, harminc gól született és egál az állás 15-15.

18:45: Lassan kezdődik a második félidő.

18:47: Elkezdődött a második félidő, a Loki kezdte a játékot.

18:47: Az emberhátrányból játszó Loki, Sopronyo betalált, így 15-16.

18:48: Csáki, majd Szucsánszki is betalált 16-17.

18:49: Kiegészült a Loki

18:50: Sopronyi, majd Tomori 17-18

18:51: Csáki betalált, újra két gólos a vendégeknek. 17-19.

18:52: Gyors indításból, Hornyák Dóra, így 17-20 a Loki javára.

18:53: Újabb Hornyák-gól, 17-21. Bele kezdet a Loki.

18:53: Elek Gábor időt kért.

18:55: Tomori szépített 18-21.

18:55: Bogdanovics betalált, 18-22.

18:56: Tomori ezúttal is szépített 19-22.

18:57: Borbás Rita góljával, már 19-23.

18:58: Csáki ismét betalált, már öt góllal vezet a Loki, 19-24.

18:59: Szádvári szépített 20-24 a 41.percben.

19:00: Bogdanovics betalált, 20-25. Nem játszik jól a Fradi…

19:02: Gyors indításból, Bogdanovics betalált, 20-26.

19:02: Soproni 20-27. Egyre jobban nő a különbség a két csapat között a különbség.

19:03: Borbás két percet kapott.

19:04: Szépített a Fradi, majd Bogdanovics betalált, így 21-28.

19:04: Bogdanovics az üres kapuba betalált, 21-29.

Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen.

19:05: Bogmár 21-30

19:06: Tufán szépített 22-30.

19:06: Sopronyi betalált 22-31.

19:07: Szépített a Fradi 23-31.

1907: Dakós Noémi is betalált, 23-32. Totális KO a Népligetben.

19:08: Trufán szépített 24-32.

19:09: Tomori szépített a 49. percben 25-32.

19:10: Az 50. percben Dakós két percet kapott.

19:10: Tomori szépített 26-32.

19:11: Sopronyi betalált, 26-33.

19:11: Szamoránszky szépített 27-33.

19:13: Bognár Barbara megsérült le is kellett vinni.

19:13: Kiegészült a Loki.

19:14: Balogh Barbara góljával 28-33

19:15: Az 53. percben Köstner Vilmos időt kért

19:16: Zácsik passzából Szamoránszkly szépített 29-33.

19:18: Debreceni hetes az 55. percben.

19:18: Jön Mörtel. Bedobta 29-34.

19:19: Elkezdődött az utolsó öt perc.

19:19: Bognár gólt szerzett, 29-35.

19:20: Gyors indításból gólt szerzett, 29-36.

19:21: Szádvári szépített 30-36.

19:21: Fradi támad, mégis a Debrecen talált be, Bogdanovics 30-37.

19:22: Tomori szépített 31-37.

19:23: Újabb debreceni hetes, Mörtel bedobta 31-38.

19:24: Szádvári szépített 32-38.

19:24: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

19:25: Vége a mérkőzésnek.

Összefoglaló: A Debrecen a második félidőben parádésan menetelt, miközben a Fradi védekezése nulla volt, Tomori és Szádvári vitte a hátán a csapatot, de ehhez kevés volt. Köstner Vilmos együttese megcsinálta a bravúrt, a Fradi otthonában győztek. A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 a DVSC-Korvex javára.

Női NBI, rájátszás, elődönt, 1. mérkőzés:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-DVSC-KORVEX 32-38 (15-15)
Budapest, játékvezetők: Kékes Cs., Kékes P.

FTC: Abramovics, Pastrovics, (kapusok), Balogh B. 3, Bari Nagy, Kovács G., Kovacsicz 3, Németh Cs., Szádvári 7, Szamoránsky A., Szamoránsky P. 4, Szarka, Szucsánszki 3, Tomori 9, Trufán 2, Zácsik 1. Edző: Elek Gábor.

DVSC: Triffa, Kiss É., Pácz (kapusok), Bogdanovics 6, Bognár 6, Borbás 1, Csáki 3, Dakos 1, Hornyák D. 5, Juhász 4, Karalyos, Kazai, Mörtel 5 (3), Slakta, Sopronyi 6, Szabó V. 1, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 0/0, ill. 4/3.