Monicomp Liga, 22. forduló: A Honvéd előre menekül, a Paks otthon kikapott

A tavaszi szezon meglepetés csapata a Paks óriási esélyt dobott el, hogy megelőzze a Fradit. A Bp. Honvéd győzelemmel menekül előre a kieséstől. Szombati összefoglaló.

Némi meglepetésre Kecskeméten a Pápa Rebryk góljával nyert. Véber György együttese szervezetten játszott az első félidőben, pedig mindent megpróbált a Kecskemét. A második félidőben, annak is a hajrájában elég sok minden történt: a 75. percben Dosso elesett a tizenhatoson belül, majd a partjelző beintésére a játékvezető 11-eset ítélt, Cukic büntetőjét azonban Szűcs kivédte. A Pápa egy ellentámadásból megszerezte a vezetést, ami után a góllövő Rebryk levette a mezét, ezért megkapta második sárga lapját. Dosso fejbe rúgta az egyik pápai játékost, ezért a játékvezető kiállította.

Fordulatos mérkőzésen a Paks otthonában győzött a Kaposvár. A vendégek a 17. percben megszerezték a vezetést, miután Balázs végzett el szögletet a bal oldalon, Perics pedig hét méterről a kapuba fejelte a labdát, 0-1. Ezután mindkét oldalon nagyobb ziccerek is kialakultak, de újabb találat nem született, A második játékrész elején, amikor is a 48. percben Oláh ugratta ki Pericset, aki higgadtan gurította a kapuba Csernyánszky mellett a labdát, 0-2. Mindenki azt hitte ezzel eldőlt a találkozó, de nem. feltámadt a Paks. Három perc alatt egyenlített a hazai csapat: először Vayer vette észre a teljesen üresen álló Barthát, akinek három méterről kellett a kapuba fejelnie. Néhány perccel később Bartha beadásából a középen érkező Magasföldihez, a támadó levette a labdát és fél fordulatból a kapuba lőtte a játékszert, 2-2. A hajrában eldőlt a három pont sorsa. A 79. percben Oláh tört be a 16oson belülre, szerelni nem tudták, így tíz méterről a kapuba lőtte a labdát, 2-3. A befejezésig nem változott az eredmény, így a Kaposvár 3-2-re győzött a Paks otthonában. Kis Károly együttese nagy lehetőséget szalasztott el, mert megelőzhette volna a Ferencvárost a tabellán, de így maradt a harmadik helyen.

Supka Attila együttese a Bp. Honvéd hosszú negatív sorozatát megszakította, miután megtörte október óta tartó, kilencmeccses nyeretlenségi sorozatát a Budapest Honvéd, ugyanis hazai pályán 3-1-re legyőzték a Haladást. A kispestiek horvát védője Lovric kétszer is betalált, majd Halmosi szépített. A hazaiak játékosa Ivancsics a forduló egyik legszebb gólját szerezte.

Győrben majdnem pontot szerzett az újonc Szolnok. Az első félidőben Dinjar révén megszerezte a vezetést a hazai csapat. A fordulást követően felpörögtek az események: Némedi egyenlített, majd Ji Paraná ismét megszerezte a vezetés a hazaiaknak. A hajrában a 82. percben Ngalle piros lapot kapott, így emberhátrányba került a Szolnok. Ennek ellenére a 88. percben Djurovics betalált. 2-2. Aztán a ráadásban a győriek kétszer betaláltak, és megszerezték a három pontot.

Monicomp Liga, 22. forduló
Kecskeméti TE-ERECO – Lombard Pápa 0-1 (0-0)

gólszerző: Rebryk (79.)
sárga lap: Radanivic (4.), Gyagya (33.) Bori (79.) illetve Németh (21.) Rebryk (53., 79.)
kiállítva: Dosso (81.) illetve Rebryk (79.)

Paks-Kaposvár 2-3 (0-1)
Gól: Bartha (57.), Magasföldi (60.), ill. Perics (18., 47.), Oláh (77.)

Győri ETO-Szolnok 4-2 (1-0)
Gól: Dinjar (32.), Ji Paraná (55.), Djordjevics (90.), Dudás (92.), ill. Némedi (50.), Djurovics (88.)
Piros lap: Ngalle (82.)

Budapest Honvéd-Haladás 3-1
Gól: Lovric (39., 69.), Ivancsics (78.), ill. 75. Halmosi (75.)

11 gólos: Maric (Pápa), Oláh (Kaposvár)
10 gólos: Ferenczi (Vasas), Tököli (Kecskemét)
9 gólos: Czvitkovics (DVSC), Schembri (Ferencváros)
8 gólos: Böde (Paks), Némedi (Szolnok), Rajcomar (ZTE)
7 gólos: Kenesei (Haladás), Montvai (Paks), Peric (Kaposvár), Rajczi (Újpest), Remili (Szolnok), Tischler (MTK)
6 gólos: Balázs Zs. (ZTE), Bartha (Paks), Heinz (Ferencváros), Tisza (Újpest)