Női Kosár, döntő, 1. mérkőzés: Hat pontos pécsi siker

Szombaton délután elkezdődött a női kosárlabda bajnoki döntője. Az első mérkőzést a házigazda Pécs nyerte meg, a három győzelemig tartó párharc első csatájában.

A találkozó előtt ismert volt, az a tény, hogy a két csapat között ez lesz a 11. döntője, az örök mérleg szerint 6-4-re a Pécs vezet. Óriási csatában a hazaiak hat ponttal, azaz 82-76-ra legyőzték a Sopron együttesét.

Az első félidőben a pécsiek szenzációsan játszottak, köszönhetően Fegyvernekynek, kielnc pontos előnyre tettek szert. A fordulás követően a Pécs 17 ponttal elhúzott a Soprontól, amelyben Bujdosó is elkapta a fonalat, a négy személyi hibával játszó Quigley szórta a triplákat. A hat aranynál tartó vendégeknél Holt és Coleman sem tudott belelendülni, 30 perc elteltével 69-56 állt a nagyórán.

Az utolsó negyedben Tamane vezetésével feltámad a Sopron, és ledolgozta a tetemes hátrányát (73-70). Azonban a hajrában, újra összekapta magát a Pécs, végül 82-76-ra megnyerte a remek mérkőzést.

A találkozó legjobbja a soproni Zane Tamane volt 21 ponttal és 7 lepattanóval. A finálé második felvonását szerdán 18 órakor rendezik Sopronban.