Foci, EL, negyeddöntő, visszavágó: Porto elődöntős, PSV-Benfica 2-2 – a kibeszélő-show

Csütörtökön a negyeddöntő visszavágóit rendezik meg az Európa Ligában. Az egyetlen magyar érdekeltségű magyar találkozón, Dzsudzsák Balázs csapatának, a holland PSV háromgólos hátrányt kellene ledolgoznia a Benficával szemben. Íme a program.

A holland csapat Lisszabonban, a Benfica otthonában beleszaladt egy súlyos 4-1-es vereségbe. Az eindhoveni visszavágóra még optimisták a PSV játékosai, bár a portugálok ebben az összetételben nagyon jók. A luzitánok 17 év után juthat ismét a négy közé az európai kupaporondon, ehhez csupán a három vagy többgólos vereséget kell elkerülnie.

A másik portugál együttes az FC Porto – szinte biztosan bajnok – nyeregbe érezheti magát, ugyanis hazai pályán 5-1-re verte az orosz Szpartak Moszkvát, amelynek szinte csodára lenne szüksége ahhoz, hogy kiejtse a kiváló formában futballozó, az idei bajnoki szezonban 26 összecsapásból 24-et, az EL-ben pedig 13-ból 11-et győzelemmel zárt luzitán alakulatot. A találkozót Kassai Viktor fogja vezetni.

A Villareal nyugodtabban várhatja a Twente elleni visszavágót, ugyanis a hazai pályán 5-1-re legyőzték a regnáló holland bajnokot. Óriási meglepetés lenne, ha ínnen kiesnének. A Dinamo Kijev hazai pályán nem bírt a sorozat harmadik portugál csapatával a Bragaval, hiszen a kijevi mérkőzésen 1-1 lett a vége. Külön érdekesség, hogy az ukránoknál nem léphet pályára a csapat legnagyobb sztárja, Andrij Sevcsenko, akit az első találkozón kiállított a játékvezető.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:
Szpartak Moszkva (orosz)-FC Porto (portugál) 19:00 (az első mérkőzésen: 1-5) (TV: DIGISport 18:40-től élőben)
PSV Eindhoven (holland)-Benfica (portugál) 21:05 ó (1-4) (TV: story4 20:40-től élőben)
Twente (holland)-Villarreal (spanyol) 21:05 ó (1-5) (TV: DIGISport plus 21:00 – élőben)
Braga (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 21:05 ó (1-1) (TV: DIGISport 21:00 – élőben)

—————————————————————————————————————————————————-

20:30: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő fél óra és kezdődik a PSV – Benfica összecsapás. Az első mérkőzésen a portugálok 4-1-re nyertek. Dzsudzsák Balázs együttesének, legalább három gólt kellene szereznie, hogy meg legyen a csoda.

20:45: Íme a kezdők
PSV (4-3-3): Isaksson – Manolev, Marcelo, Rodriguez, Tamata – Bakkal, Hutchinson, S. Wuytens – Labyad, Lens, Dzsudzsák
csere: Cassio Ramos, Vukovic, Berg, Nijland, Zeefulk, Marzo, D. Wuytens
Vezetőedző :Fred Rutten

Benfica (4-4-2):Roberto – Maxi Pereira, Luisao, Jardel Fabio Coentrao – Salvio, Javi Garcia, Peixoto, Gaitán – Saviola, Cardozo
csere: Júlio César, Airton, Aimar, Jara, Carlos Martins, Sidnei, Alan Kadrec
Vezetőedző: Jorge Jesus

20:50: A PSV csapatkapitánya, Dzsudzsák Balázs!

20:55: A negyeddöntők közül egy mérkőzés véget is ért. Szpartak Moszkva- Porto 2-5, összesítésben a portugálok 10-3-mal bejutottak az elődöntőbe.

21:02: Ezekben a másodpercekben jönnek ki a  pályára a csapatok. A PSV sötét felsőben, piros nadrágban, míg a portugálok tiszta fehérben fognak játszani.

21:04: A találkozót a német Wolfang Stark fújja a sípot.

21:05: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Benfica kezdte,

21:11: A6. percben Gaitán félfordulatból majdnem gólt szerzett.

21:12: A . percben Tamata sárgát kapott.

21:22: Góóóóóóóóóóólll! A 17. percben szenzációs indítást kapott Lens, aki egyből középre passzolt az üresen érkező Dzsukzsákhoz, aki be is vágta a labdéát a kapuba 1-0. Összesítésben 2-4.

21:24: A 20. percben kényszerű csere a vendégeknek: Salvio helyett Martins.

21:30: Góóóólll Lens, 2-0.

21:32: A 28. percben Dzsudzsák sárgát kapott. Ha továbbjut a PSV, akkor nem játszhat.

21:35: Majdnem ott volt a harmadik, Dzsudzsák előtt Robero mentett.

21:40: A 35. percben Marcelo kapott sárgát, ha továbbjut a PSV, akkor ő sem játszhat az első mérkőzésen.

21:50: Elkezdődött az első félidő utolsó perce.

21:51: Két perc a ráadás.

21:53: Itt a hideg zuhany! A 47. percben Luisao szépített, így összesítésben 5-3 a portugáloknak.

21:54: Vége az első félidőnek.

22:07: Lassan kezdődik a második félidő.

22:08: Elkezdődött a második félidő.

22:25: Büntető a portugáloknak.

22:26: A 66. percben Cardozo belőtte, 2-2.

22:30: A 70. perc elején cserélt a Benfica Saviola helyett Aimar a pályán.

22:35: Kettős holland csere a 73. percben : Marcelo helyett Berg, és Tamata helyett Vukovic

22:41: A 79. percben cserélt a Benfica: Gaitán helyett Airton a pályán.

22:48: A 85. percben cserélt a PSV: Manolev helyett Nijland érkezett a pályára.

22:52: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

22:53: Három perc a ráadás.

22:56: Vége a mérkőzésnek.

Összesítésben a Benfica 6-3-mal bejutott a négy közé.

Íme a végeredmények:

Szpartak Moszkva (orosz)-FC Porto (portugál) 2-5
Továbbjutó: a Portó 10-3-as összesítéssel

PSV Eindhoven (holland)-Benfica (portugál) 2-2 (2-1)
Továbbjutó: a Benfica 6-3-as összesítéssel

Twente (holland)-Villarreal (spanyol) 1-3 (1-0)
Továbbjutott: a Villarreal, 8–2-es összesítéssel

Braga (portugál)-Dinamo Kijev (ukrán) 0-0
Továbbjutott: a Braga, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal

A elődöntő párosítása
Braga (portugál)–Benfica (portugál)
Porto (portugál)–Villarreal (spanyol)
Az elődöntő első mérkőzéseit április 28-án, a visszavágókat május 5-én rendezik. Az elöl álló csapatok kezdik otthon a párharcot.