Női Kézi, rájátszás, elődöntő, 2. mérkőzés: DVSC-Korvex – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-34 (17-22) – a kibeszélő-show

Csütörtökön este rendezik meg a DVSC-Korvex – FTC-Rail Cargo Hungaria bajnoki elődöntő második mérkőzését. A két nyert mérkőzésig tartó elődöntő párharc állás: 1-0 a Lokl javára. ma este minden kiderül, hogy a Debrecen bejut a fináléba, vagy jöhet a harmadik mindent eldöntő összecsapás. A tét nem kicsi, aki bejut a döntőbe, ott lehet a BL-ben. Tartsatok velünk!

Igazi és vérbeli presztízs mérkőzésre kerül sor ma este, hiszen évek óta nagy csatát vív egymással a Ferencváros és a Debrecen. Helyzeti előnyben van a Fradi, az alapszakaszt a második, míg a Loki a harmadik helyen fejezte be. Ezt azt jelenti, hogy a Fradi a Népligetben kezdte az első mérkőzést, és mégis meglepetés született.

Ugyanis a FŐTÁV-FTC Kézilabda Arénában a Debrecen szenzációs játékot produkált, miközben a Fradi enerváltan játszott. Némi meglepetésre a Loki 38-32-re legyőzte a Ferencvárost, így oda lett nekik a pályaelőnyük. (Bővebben az első mérkőzésről itt olvashatod el).

A mai mérkőzésen a Debrecen nyerni szeretne és ezzel bejutni a bajnoki döntőbe, míg a Fradi az egyenlítésért fog küzdeni. Ha sikerül nekik, akkor május 1-én rendeznék meg a mindent eldöntő összecsapást.

Köstner Vilmos, a DVSC-Korvex vezetőedzője a klub honlapján nyilatkozott a mai mérkőzésről:
Ha nem is lepett meg, mindenképpen nagy dolognak tartom a zöldek idegenbeli győzelmét, hiszen hazai környezetben a Metzet tartottam esélyesebbnek. Ezen a meccsen Szucsánszkiék többet nyújtottak, mint amit ellenünk produkáltak, ami azt jelenti, hogy gyorsan talpra álltak a tőlünk elszenvedett vereség után. A Fradi nem járt rosszul ezzel a KEK-meccsel, mivel a formájukra jó hatással volt és a győzelem mindig önbizalom-növelő tényező. Nem gondolom, hogy a kupameccs negatív kihatással lehet a debreceni produkciójukra, hiszen ahogy ősszel nekünk, így most nekik is el kell tudni viselniük ezt a megterhelést. Ennek tudatában nagyon nehéz meccsre számítok a csütörtöki visszavágón, tudom, tanultak a korábbi hibáikból, így szorosabb, kevesebb gólt hozó rangadót várok, amin természetesen győzni szeretnénk

Hornyák Dóra a Debrecen fiatal átlövője a haon.hu-nak nyilatkozott: “Biztos vagyok benne, hogy a visszavágó nehezebb lesz a számunkra, mint a népligeti összecsapás volt. A fővárosban nem volt rajtunk teher, hiszen a Fradi volt az esélyesebb, ám most változott a helyzet, hiszen egy lépésre vagyunk a döntőtől. De bizakodó vagyok, ha azt a produkciót nyújtjuk, mint idegenben, azaz védekezésben igazi csapatként funkcionálunk illetve támadásban kihasználjuk a rivális gyenge pontjait, akkor győzhetünk. Sokat jelent majd a szurkolóink buzdítása, bízom benne, együtt örülünk a meccs végén.

A Napló Kiss Ferenctől, a debreceni csapat technikai vezetőjétől megtudta, mintegy 100 vendégszurkoló érkezését ígérték a Ferencváros ennek megfelelően kiemelt kockázatú minősítést kapott a rangadó a rendőrségtől. Így a rendőrök és a biztonsági emberek is emelt létszámban lesznek jelen a rangadón, s a vendégszektor kordonnal és hálóval lesz elválasztja a hazai szurkolóktól illetve a pályától.

A Fradi vasárnap szenzációs mérkőzésen van túl, hiszen a KEK-elődöntő első mérkőzésén a Metz otthonában 31-27-re győzött, így nagy óriási lehetőség előtt áll a zöld-fehér csapat. Mielőtt a visszavágó következne, ma este pályára lépnek Debrecenben. Elek Gábor együttesének mindenképpen nyernie kell ahhoz, hogy bejussanak a bajnoki döntőbe. A Fradinál nem változott a helyzet továbbra is sok a sérült – kiemelve Dajka Bettinét és Deáki Dórát -, ezen kívül Zácsik Szandra sem 100%-os.

Női Kézilabda, bajnoki elődöntő, 2. mérkőzés:

DVSC-Korvex – FTC-Rail Cargo Hungaria 18:00

—————————————————————————————————————————————————-

17:30: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő félóra és kezdődik a bajnoki elődöntő második felvonása. A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Debrecen javára. Ma este minden kiderül.

17:40: A mérkőzést, elvileg itt lehet, majd megnézni.

18:00: A Debrecen tiszta pirosban, míg a Fradi tiszta fehérben fog játszani.

18:02: Telt ház van a Hódosban, viszont a vendégszektor üres.

18:03: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Fradi kezdte.

1. félidő

18:05: A 2. percben járunk a Fradi 2-0-ra vezet, hiszen előbb Szamoránszky, majd Szucsánszki hetesből betalált.

18:06: Szépített a Loki, Bogdanovics gyors gólt szerzett 1-2.

18:07: Szádvári, majd Szabó Valéria is betalált, így 2-3.

18:08: Szucsánszki betalált, 2-4. az ötödik percben.

18:09: Zácsik passzából Szádvári betalált, 2-5.

18:10: Hornyék szépített 3-5.

18:10: Zácsik kiharcolt egy hetest. Jön Szucsánszki. Bedobta, 3-6.

18:12: A 9. perc elején Kovacsicz Mónika góljával 7-3 a Fradinak.

18:13: Kapust cserélt a Loki: Kiss helyett Triffa. A Fradi hetest Szucsánszki betalált, 3-8.

18:14: Gyors indításból gólt szerzett a Fradi 3-9. Köstner Vilmos időt kért.

18:16: Bognár talpról, majd Szamoránszky betalált.

18:19: A 12. percben járunk 10-5-re vezet a Fradi.

18:19: Az első hazai hetes. Mörtel értékesítette is. 6-10

18:20: Bogdanovics, 7-11

18:21: Szamoránsztky kiharcolt egy hetest. A negyedik hetes ezúttal kimaradt.

18:22: Bogdanovics széített 8-11

18:22: Tomori 8-12.

18:22: Ismét Bogdanovics, 9-12.

Eltelt az első félidő fele 9-12 az állás.

18:23: Gyors indításból Kaazai betalált 10-12

18:23: A 16. percben Elek Gábor időt kért.

18:25: A 17. percben Újabb Fradi hetes, Zácsik jön és bedobta 10-13

18:25: Gyors indításból Kovacsicz 10-14.

18:27: Újabb Fradi gól, 10-15.

18:28: Hazai hetes, a Fradinál kapuscsere: Pastrovics le, Abramovics be, de Mörtel bedobta 11-15.

18:29: Kovacsicz újabb gólt szerzett 11-16.

A 20. percben járunk a Fradi 16-11re vezet.

18:30: A 21. percben Mörtel szépített 12-16.

18:31: Borbás ziccerét Pastrovics kivédte, majd az ellentámadásból Zácsik betalált, így 12-17 az állás.

18:32: Jobb szélről Csáki szépített 13-17

18:32: Tomori lövését kivédte Triffa, de a kipattanót Széádvári értékesítette. 13-18.A balszélső négy gólt szerzett eddig.

A 23. percben járunk öt gólos a Fradi vezetése.

18:33: A Fradinak volt egy kapufája, majd az ellentámadásból Juhász szépített 14-18.

18:34: A 25. perc elején Szucsánszki Zita betalált 14-19.

Belül az utolsó öt percen az első félidőben.

18:36: Triffa védett, majd indítja Juhászt, aki betalált, így 15-19.

18:37: Zácsik betör és be is talál, 15-20.

Elkezdődött az utolsó három perc.

18:38: Zácsik-góóól, 15-21.

18:39: Hornyák szépített 16-21.

18:39: Elkezdődött az utolsó perc az első félidőben.

18:39: Bogdanovics szépített 17-21

18:40: Tomori harmadik találatával, már 17-22.

18:40: Időn túli szabaddobás jön, Hornyák lövi. Nincs erő.

18:41: Vége az első félidőnek.

Összefoglaló: A Fradi a franciaországi játékát hozza, Szádvári, Tompori, Szucsásnzki, és Zácsik is a jó arcát mutatja, Pastrovics hasznosan véd. A hazai csapat védekezése nem jó, támadásban is akadnak gondok. A félidőben öt gólos a Fradi vezetése.

18:49: Lassan kezdődik a második félidő.

18:50: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Loki kezdte.

2. félidő

18:51: Fradi támadott, de eladták a labdát, majd gyors ellentámadásból Sopronyi szépített 18-22.

18:53: Mö9rtel lövését Pasrtrovics kivédte.

18:54: Az első Fradi-gól a második félidőben, Sazmoránszky 18-23.

18:55: Pastrovics kivédte a Loki lövését, majd Szádvári betalált, Juhász válaszolt  19-24.

18:56: Szucsánszki betalált 19-25.

A 35. percben járunk a Fradi hat góllal vezet.

18:56: Sopronyi szépített.

18:56: Szucsásnzki már a hetedik gólját szerezte 20-26.

18:58: Gyors indításból Juhász szépített 21-26.

18:59: Szamoránszky Piros betalált 21-27.

18:59: A 39. percben Sopronyi kiharcolt egy hetest, amit Mörtelt értékesített. 22-27.

19:00: Tomori betalált, 22-28 a 40. percben.

A 40. percben járunk a Fradi hat góllal vezet.

19:01: A 41. percben Csáki megindult, majd ziccerbe került, de Pastrovics kivédte!

19:03: A 43. percben a Fradi támadott, majd Kiss Éva háritott, ebből gyors indításból Juihász betalált.

19:04: Tomori-gól, 23-29.

19:04: Bogdanovucs szépített, 24-29.

19:06: Dakos szépített 25-29.

Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen.

19:07: Elek Gábor időt kért.

19:09: Zácsik betört és hetest kapott a Fradi.  Tomori belőtte 25-30.

19:10: Dakos szépített 26-30

19:11: Gyors indításból Triffa passzából Sklata betalált, 27-30.

Triffa percei vannak.

19:12: Az első két perces büntető a mérkőzésen, Zácsik két perc. A 49. percben emberelőnybe van a Loki. Sklata lőt, de Pastrovics hárított.

19:13: Tomori betört és hetes. Borbás két perc. A sértett végzi el a hetest, azonban Triffa kivédte.

Elkezdődött az utolsó tíz perc, a Fradi már csak hárommal vezet.

19:15: Tomori passzából Szádvári betalált, 27-31.

19:16: Kiegészült a Fradi, majd a Loki is.

19:16: Tomori-góóólll, 27-32. Tomori és Szucsánszki 7-7 gólt szerzett.

19:18: Az 54. percben Zácsik ismét két percet kapott, és Loki hetes. Mörtel lövi a kapuban Abramovics. bedobta 28-32.

19:20: Az 56. percben Tomori két percet kapott, így kettős debreceni előny, 50 másodpercig.

19:21: Újabb Fradi kiállítás, Kovacsicz kapott két percet.

19:22: Padtrovics percei voltak! Kettős emberhátrányban a Fradi kapusa mindent kivédett.

19:23: Gyors indíításból a Loki helyzetbe került, de Pastrovics ezt is kivédte!

19:24: Borbás szépített a 28. perc elején.

19:25: Az 59. percben Kovacsicz betalált, 29-33.

19:26: Köstner Vilmos időt kért.

19:27: Bognár kiharcolt egy hetest. Mörtel lövi. Pastrovics kivédte!

19:28: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

19:29: Szádvári betalált, 29-34.

19:29: Vége! Harmadik mérkőzéás következik, méghozzá Május 1-én.

Összefoglaló: A második félidőben oda figyeltek a csapatok a védekezésre, illetve a Fradi tartotta az előnyét. A hajrában többször voltak kettős emberhátrányban is, de Pastrovics mindent kivédett. A zöld-fehérek 2008 után újra nyertek Debrecenben, így a párharc állása 1-1. A mindent eldöntő összecsapás május 1-én rendezik meg a Népligetben.

Női NBI, elődöntő, 2. mérkőzés:
DVSC-KORVEX-FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29-34 (17-22)
Debrecen, játékvezetők: Horváth, Marton

DVSC: Triffa, Kiss É., Pácz (kapusok), Bogdanovics 6, Bognár 2, Borbás 1, Csáki 1, Dakos 2, Hornyák 1, Juhász 4, Karalyos, Kazai 1, Mörtel 6 (3), Slakta 1, Sopronyi 3, Szabó V. 1, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos.

FTC: Abramovics, Pastrovics, (kapusok), Balogh B., Bari Nagy, Kovács G., Kovacsicz 5, Németh Cs., Szádvári 6, Szamoránsky A., Szamoránsky P. 5, Szarka, Szucsánszki 7 (3), Tomori 7 (1), Trufán, Zácsik 4. Edző: Elek Gábor.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.