Foci, El Clásico: Real Madrid – FC Barcelona 1-1 – a kibeszélő-show

Szombaton késő este 22:00-kor kezdődik a világ egyik legklasszikusabb párharca, az El Cásico. A jelenlegi spanyol bajnokságot a címvédő katalán együttes nyolc ponttal vezeti a tabellát a királyi klub előtt. Vajon ezen az estén ki lesz a jobb: CR7 vagy Messi? Vajon melyik szakvezető taktikája fog bejönni Mourinhoé vagy Guardiolé? Ma este minden kiderül, tartsatok velünk!

A két csapat története elég régről nyúlik vissza, hiszen a legelső mérkőzést 1929. február 17-én rendezték meg. Akkor a katalánok hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedtek, azóta az egyik statisztika szerint 155, a másik szerint 156 alkalommal játszottak egymással. Összesítésben a legsikeresebb csapat a Real Madrid 68 győzelmével. A mérkőzésnek politikai töltete is van, ilyenkor még inkább kiéleződnek a spanyol-katalán ellentét.

A találkozónak van magyar érdekeltsége is. Nevezetesen mindkét oldalon kiváló magyar labdarúgók játszottak. A királyi klubnál Puskás Ferenc, míg a katalánoknál Kubala László, Czibor Zoltán és Kocsis Sándor. Mind a négy labdarúgót nagyon szerették. Zseniálisak voltak a maguk korában. A ’90-es évek második felében a Barça B-ben szerepelt Vincze Ottó, és nemrég még a királyi klub játékosa volt Szalai Ádám.

Napjainkban a Barçánál, főleg a saját nevelésű játékosok alkotják a keretet, mint például Xavi, Iniesta, Puyol, Piqué, Messi. A Real Madridnál, elég csak három nevet leírnunk: Iker Casillas, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, vagy Higuain.

Ha ma este a címvédő és listavezető katalánok, esetleg nyernének, akkor gyakorlatilag eldőlt a sapanyol bajnoki cím sorsa. Amióta Pep Guardiola a Barça edzője, azóta minden egyes El Clásicón győzelemre vezette csapatát. Az öt találkozón csapata összesen 16-szor volt eredményes, ez pedig félelmetes, 3,2-es gólátlagot jelent. Ugyanakkor a királyi klub utoljára 2008-ban győzött, úgy hogy itt az ideje, hogy José Mourinho vezetésével megtörjék ezt a csendet.

Beszéljünk a két csapat legnagyobb sztárjáról a hazaiaknál Cristiano Rolandoról és a vendégeknél Lionel Messiről. Az előbbi 28, utóbbi pedig 29 gólt szerzett már a La Ligában. A kis argentin számára külön motivációt jelenthet a mérkőzés, ugyanis ha betalál, akkor idénybeli 49. gólját szerzi, amivel beállítja Puskás Ferenc rekordját, az Aranycsapat kapitánya az 1959/60-as idényben volt ennyiszer eredményes.

Összesen:

161 mérkőzés, 68 Real Madrid győzelem, 30 döntetlen, 63 Barcelona győzelem, 262 Real Madrid gól, 251 Barcelona gól

Real hazai pályán:

Barcelona hazai pályán:

81 mérkőzés, 47 Barcelona győzelem, 16 döntetlen, 18 Real Madrid győzelem, 162 Barcelona gól, 93 Real Madrid gól

Az őszi mérkőzés góljai, FC Barcelona – Real Madrid 5-0

Mindent megtudtunk a két együttesről. Jöjjön a derby, az El Clásico!

———————————————————————————————————
10:00: A két klub közzé tette a mai mérkőzés keretét, íme:

Real Madrid: Casillas, Adán, Dudek; Garay, Albiol, Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo, Arbeloa; Xabi Alonso, Özil, Di María, Khedira, Kaká; Cristiano Ronaldo, Adebayor, Higuaín és Benzema. Kimaradt: Lass, Gago sérülés, Granero eltiltás, Pedro León és Canales technikai döntés okán.

FC Barcelona: Valdés, Pinto, Fontàs, Puyol, Maxwell, Adriano, Piqué, Alves, Milito, Busquets, Keita, Xavi, Iniesta, Thiago, Dos Santos, Afellay, Pedro, Jeffren, Messi, Villa. Kimaradt: eltiltott Mascherano, sérült Abidal és Bojan.

21:00: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Bő egy óra és kezdődik az El Clásico!

21:10: Íme a streamek

tv: Sport2 hu, Digisport ro, Sport2 cze/sk, Sky Sports 1 uk, Gol TV

streamek:
bet365.com
bwin.com
CCTV5 (p2p: Sopcast, TVUPlayer, TVAnts, streamtorrent)
Shanghai Sports cn (p2p: TVUPlayer, Sopcast, TVAnts, streamtorrent)
Gol TV (p2p: TVUPlayer – 65217 Football)
Sky Sports 1 uk
AZTV (p2p: TVAnts, streamtorrent, TVUPlayer)
NTV Spor
atdhe
stopstream

21:15: Íme a kezdők!

Puyol visszatér!

Real Madrid (4-3-3): Casillas – Ramos, Albiol, Carvalho, Marcelo – Pepe, Xabi Alonso, Khedira – Cristiano Ronaldo, Di María, Benzema
csere: Dudek, Adebayor, Kaká, Arbeloa, Higuain, Özil, Garay
Vezetőedző: José Mourinho

FC Barcelona (4-3-3): Valdés – Alves, Piqué Puyol, Adriano – Busquets, Xavi, Iniesta – Pedro, Messi és Villa.
csere: José Pinto, Fontás, Thiago Alcantára, Maxwell, Keita, Afellay, Gabriel Milito
Vezetőedző: Pep Guardiola

21:35: A mai mérkőzést César Muñiz Fernández fogja vezetni.

21:55: Telt ház van Madridban, pár perc és kezdődik az El Clásico!

22:58: Ezekben a percekben jönnek ki a pályára a csapatok. A Real Madrid tiszta fehérben, míg a Barça a megszokott gránát-vörös-kék szerelésben játszik.

22:01: Elkezdődött a mérkőzés, a játékot a Barça kezdte!

22:06: Eltelt az első öt perc, mindkét csapat próbálkozik, de veszélyes akció még nem alakult ki.

22:10: A 9. percben Adriano Özillel szemben szabálytalankodott a játékvezető sárgát adott a brazilnak.

A 10. percben szabadrúgással jön a Real Madrid, CR7 lövi. Victor Valdes gond nélkül védte.

22:16: Tizenöt perce tart a mérkőzés, helyzet még nincs, mindkét csapat óvatosan, taktikusan és fegyelmezetten játszik.

22:20: A 19. percben az első helyzet a mérkőzésen: Pedro indította Messit, a kis argentin át akarta volna emelni Casillast, de ezt nem sikerült. Marad a 0-0.

22:22: A 21. percben jön az első szöglet, a hazaiak végzik el.

22:23: A 22. percben Benzema lövését Valdes szögletre ment.

22:24: Zsinórban a harmadik Real szöglet jön. CR7 fölé fejelt.

2227: A 26. percben Piqué kapott sárgát. Hogy mire? Azt senki nem tudja. Az előzmény: Villa betört, majd Casillasal ütközött. A Muniz Fernandez nem ítélt 11-et, ezért heves reklamálása a csapatok részéről, a bíró spori Piquének adott lapot.

22:31: Hazai szöglet.

22:32: A 31. percben Marcelo kapott sárgát.

22:34: A Barça többet birtokolja a labdát, a Real kontrára játszik.

22:42: Elkezdődött a hajrá az első félidőben, de gól még mindig nincs. 0-0.

22:45: A 44. percben Messi jobbról balra ment a Real védelme előtt, majd kapura rúgott, amit Casillas hatalmas bravúrral védett.

22:45: Elkezdődött az utolsó eprc az első félidőben.

22:45: Újabb Real szöglet. Hatalmas hazai lehetőség maradt ki: a sarokrúgást követően a hosszú oldalon Sergio Ramos visszafejelt középre, de CR7 fejelt, de Adriano ismét az útjába állt.

Szabálytalanságok 12-5

23:00: Lassan kezdődik a második félidő.

23:03: Elkezdődött a második félidő, a játékot a Real kezdte.

23:07: A 49. percben egy kecsegtető Real lehetőség, szabadrúgással jön a hazai csapat. CR7 lövi.

23:08: Húúú, a jobb alsó kapufáról ment ki CR7 szabadrúgása.

23:09: Az 51. percben 11-eshez jutott a Barça! Davis Villával szemben Raúl Albiol szabálytalan volt, és pirosat kapott!

23:10: Az 53. percben Messi lövi, és belőtte! A kis argentin a szezonbeli 30.dik gólját szerezte! 0-1. Messi utolérte Puskás Öcsit, hiszen ez volt a szezonban a 49. gólja.

23:14: Az 57. percben cserélt a Real Benzema helyett Özil a pályán.

23:16: Az 58. percben kényszerű csere a Barçánál, Puyol megsérült, a helyére Keita állt be.

23:23: A 65. percben Dí Maria helyzete kimaradt.

23:23: Real szöglet.

23:24: Újabb hatalmas hazai lehetőség maradt ki.

23:24: A 66. percben kettős Real-csere: Xabi Alonso helyett Adebayor, valamint Di Maria helyett Albiol, illt. Pedro helyett Afellay

23:30: A 71. percben Messi remekül passzol Villahoz, de a támadó gyengén lőtt kapura, szinte haza adta Casillasnak.

23:34: Elkezdődött az utolsó negyedóra a mérkőzésen.

23:35: A 76. percben Arbeloa sárgát kapott.

23:36: A 78. percben CR7 szabadrúgása lövése fölé ment.

23:37: A 79. percben Daniel Alves kapott sárgát.

23:38: A 80. percben cserélt a Barça: Adriano helyett Maxwell.

23:39: Hoho, újabb büntető!Marceloval szemben Alves szabálytalankodott.

Valdes sárgát kapott.

23:40: A 82. percben CR7 berúgta. A portugál megszerezte szezonbeli 30.dik gólját.

23:44: A 85. percben előbb Messi, majd Villa próbálkozott.

23:47: A 44. perc végén Real kontra végén, Valdes hatalmas védett.

23:48: Elkezdődött az utolsó perc a mérkőzésen.

23:49: Négy perc a ráadás.

23:50: A 92. percben Xavi kapott sárgát, reklamálásért.

23:53: Vége a mérkőzésnek., a végeredmény 1-1.

23:58: A mérkőzés statisztikája

Gól: 1 – 1