Vasárnap este megkezdi a szereplését a hazai jégkorong-vb-n a magyar jégkorong-válogatott. Az első ellenfél Hollandia lesz. A tét nem titok: feljutni a világelitbe. Szurkoljunk közösen a Sator-csapatnak, tartsatok velünk!

A 22 tagú csapat szombat este 7 órától megtartotta első tréningjét a Papp László Budapest Sportarénában. A foglalkozás a fényképezőgépek és kamerák kereszttüzében, kifejezetten jó hangulatban zajlott. A támadó variációk gyakorlásánál feltűnt, hogy a Sofron István, Vas Márton, Ladányi Balázs, a Kóger Dániel, Vas János, Bartalis István, és a Palkovics Krisztián, Sikorcin Ladislav, Kovács Csaba triók, valamint a Magosi Bálint, Holéczy Roger, Benk András, Galanisz Nikandrosz négyes fogat mozgott együtt. A bekkek közül Pozsgai Tamás és Hegyi Ádám, Horváth András és Tokaji Viktor, valamint Sille Tamás és Orbán Attila dolgozott párban, de Sille Tamás olykor helyet cserélt Horváth Andrással, és Szélig Viktor is feltűnt több duóban.
A napi program zárásaként a hollandok tréningeztek az Arénában. A narancsmezes jégkorongozók termete igencsak tekintélyt parancsoló, kérdés azonban, hogy a remek fizikum milyen szakmai felkészültséggel párosul.

A magyar válogatott hivatalos világbajnoki kerete:

Kapusok:
29 Hetényi Zoltán; 1988. 02. 18., 184/70; Sapa Fehérvár AV19
31 Szuper Levente; 1980. 06. 11.; 180/85; Arizona Sundogs (amerikai)

Hátvédek:
4 Horváth András; 1976. 04. 08. 188/99; Sapa Fehérvár AV19
5 Szélig Viktor; 1975. 09.22.; 185/93; Briancon (francia)

15 Galanisz Nikandrosz; 1988. 07. 14.; 180/72; Dab.Docler
16 Kóger Dániel; 1989. 11. 10.; 187/78, Laredo Bucks (amerikai)
18 Sikorcin Ladislav; 1985. 10. 14.; 184/82, HSC Csíkszereda (romániai)
20 Sofron István; 1988. 02. 24., 185/81; Sapa Fehérvár AV19
21 Vas János; 1984. 01. 29.; 187/84; Tingsryd (svéd)
22 Holéczy Roger; 1976. 10. 19.; 172/75; Sapa Fehérvár AV19
24 Palkovics Krisztián; 1975. 07.10.; 187/92; Sapa Fehérvár AV19
25 Magosi Bálint; 1989. 08. 15.; 188/90; Dab.Docler
28 Bartalis István; 1990. 09. 07.; 184/84; Troja-Ljungby (svéd)

Hollandia világbajnoki kerete

Kapusok:
1 Ian Meierdres 1988. 12. 14., 178/85, Tilburg Trappers
30 Phil Groeneveld 1974. 09. 18., 182/88, Whitby Dunlop (kanadai)
29 Tomislav Hrelja 1989. 07. 27., 191/89, Nijmegen Devils

Hátvédek:
3 Michael Brandasu 1986. 09. 05., 190/91, Stavanger Oilers (norvég)
2 Mike Dalhuisen 1989. 01. 24., 191/96, Quinnipiac University (amerikai)

20 Kevin Bruijsten 1987. 01. 29., 182/80, Nijmegen Devils
26 Jamie Schaafsma 1983. 02. 11., 183/86, HC Gherdeina (olasz)

Amit tudni érdemes a hollandokról
A névsorból kiderül, hogy hiányzik négy alapember. Jurryt Smid agyrázkódás miatt marad le a vb-ről, sérült Reinier Staats és Stanislav Nazarov is, míg Peter van Biezen párjának gyermeke született, ezért otthon maradt. A keretben négy világbajnoki újonc van: a Norvégiában légióskodó Michael Brandasu, valamint Sander Dijkstra, Wesley Hendriks és Mickey Bastings.

A két együttes eddig 29 alkalommal játszott egymással, ebből 17 magyar győzelem, 3 döntetlen, 9 holland siker született, A gólarány: 150-98.

2011. április 17., vasárnap
16.00 Spanyolország (ESP) – Olaszország (ITA)
19.30 Hollandia (NED) – Magyarország (HUN) (TV: sportm – élőben)

—————————————————————————————————————————————————-

08:15: Sok szeretettel köszöntjük a kedves szurkolókat. Ma hivatalosan megkezdődik a hetedik hazai rendezésű jégkorong-világbajnokság. A tét feljutás a világelitbe. A mérkőzésig néhány érdekességekkel jelentkezünk a mai napon.

08:20: A magyar jégkorong-válogatott egyik edzője, a Dunaújváros vezetőedzője, J. P. MacCallum nyilatkozott a klub honlapján. A szakember kiemelte nehéz volt a dolguk a keret szűkítésnél, így eldőlt, hogy: 2 kapus, 7 védő, és 13 csatár szerepel a vb-n. Elmondta, hogy mit várnak a csatároktól: “A mi csatárainknak kettős feladatot kellett megoldaniuk, nem a támadás volt ugyanis az elsődleges feladatuk, az mások dolga lesz. Nekik a támadások építése után a gyors visszazárás és védekezés volt, és lesz is a feladatuk. A kiválasztás szempontjai között elsősorban az szerepelt, hogy hogyan teljesítenek a pálya mindkét végén. A bennmaradó játékosaink pedig egyenletes teljesítménnyel, megbízhatóan látták el ezt a feladatot.

Ha minden jól megy, akkor ezek a sorok kezdhetnek a hollandok ellen :”A jelenlegi tervek szerint a holnapi mérkőzésen az első sor a Vas Marci-Ladányi-Sofron sor lesz, abban az összeállításban ahogy a Volánban játszottak a szezonban. A második sorban Bartalis lesz a center, mellé Vas Jankót és Kóger Dánielt rakjuk be. A harmadik sorban Sikorcin mellé Palkovics és Kovács Csaba kerül, a negyedik sorban pedig Galanisz kezd centerként, itt a szélsők Benk és Magosi lesznek. Holéczy lesz a tartalék, így lesz meg a 13 csatár. A bekkpároknál részben a szokásos párosítások lesznek, Hegyi és Pozsgai összeszokottságuk révén együtt kezdenek, ugyanígy a Tokaji-Horváth páros. A legfiatalabb és legidősebb védő azaz Orbán és Sille alkotja majd a harmadik bekkpárt, és Szélig lesz a hetedik védő akit majd bevethetünk.”.

A szakember elmondta, hogy is néz ki a munka a válogatottnál “Az én feladatom lesz a csatárok irányítása, holnap Énekes Lajos felel majd a védőkért, Ted pedig az egész gépezet fővezére lesz.”.

09:00: Egy kis hangulatépítő videó következik

10:00: Egy kis nosztalgia, 2008-ban történt. Bízzunk abban, hogy idén meg lesz!

11:00: Jöjjön egy olyan dal, amit minden magyar érdekeltségű mérkőzésen megszoktunk osztani veletek. Egyszerű a jelszó: Győznünk kell!

12:00: A vb- hivatalos magyar dala: Botokat a jégre!
Vodpod videos no longer available.

Ganxsta vb-dal, posted with vodpod

18:45: Íme a vb hivatalos klipje!

19:00: Sajnos van egy rossz hírünk: Bartalis megsérült

19:30: Elkezdődött a mérkőzés.

20:10: Összefoglaló az első harmadról

A harmad elején meggyőző magyar fölénnyel kezdődött a mérkőzés, azonban gól nem született. A 14. percben a holland harmadban Palkovics megszerezte a korongot, majd kapura tört és lőtt, is, de a kipattanóra jött Sikorcin és bevágta. Ezután, ha egy üzlet beindul, akkor nincs menekvés: Vass Márton is betalált egy emberelőnyos helyzetben. Két percen belül folytatódott a magyar gólparádé, Kovács Csaba közelről talált be. Nem torpant meg a magyar együttes, megint egy kapu előtti lecsorgó korongot értékesítettünk, ezúttal Sofron ért oda időben (0-4).

A második harmad összefoglalója

A második harmad elején a holland kezdtek jobban: Hetényi Zoltán háromszor is védett, de nem módosult az eredmény. A 25. percben emberelőnybe kerültünk, de sajnos Tokaji lehetősége kimaradt. A mieink visszafogottan, a hollandok erőteljesebben játszanak. A 29. percben Sofron emberelőnyben betalált, így már 5-0 a javunkra. Az oranje a második emberelőnyét értékesíteni tudta:  a kapu mögül visszakorcsolyázó Hagemeijer közelről betalált. Hamar jött az újabb vendéggól, egy rosszul sikerült magyar cserét kihasználva gyors kontra végén Van Schagen belőtte a ziccert. (5-2).

Összefoglaló a harmadik harmadról:

Sofron sérülten tért vissza a jégre. Lendületesen kezdtek a mieink, Horváth lőtt takarásból, a kapus védett. A 45. percben növelte az előnyét a magyar válogatott, miután Sofron passzából Vas Márton talált be (6-2). A gól utáni percekben Kóger lőtt egy szép cselsorozat végén, Groeneveld védett. Ladányi óriási helyezete kimaradt.  Hét perccel a vége előtt a közönség már ünnepli csapatát. Sikorcin kétszer is szerezhetett volna gólt, de nem sikerült neki.

Megszületett a hetedik magyar gól, Vas János is megszerezte első találatát a vb-n, Galanisz passzából (7-2). A gól után magyar tüzijáték következett a holland kapu előtt, majd holland szépítés. egy távoli lövésbe Van den Heuvel nyúlt bele (7-3).

Véget ért a találkozó, a magyarok remek hangulatú találkozón, magabiztos győzelemmel mutatkoztak be a hazai világbajnokságon.

divízió I-es jégkorong-világbajnokság, A csoport, 1. forduló:
Magyarország – Hollandia 7-3 (4-0, 1-2, 2-1)
gól: Sikorcin (13.53, gólpassz: Palkovics, Kovács Cs.), Horváth A. (15.56, emberelőny, Vas M., Ladányi), Kovács Cs. (17.13, Orbán, Sikorcin), Sofron (18.12, Tokaji, Horváth A.; 28.35, ee., Horváth A., Ladányi), Vas M. (43.59, Sofron, Ladányi), Vas J. (55.43, Galanisz), illetve Hagemeijer (31.07, ee.), Van Schagen (32.05, Schaafsma, Van Oorschot), Van der Heuvel (58.56, Teunissen, De Jong)
kiállítások: 4, illetve 8 perc

A nap első mérkőzésének végeredménye:

Spanyolország.Olaszország 0-2 (0-0, 0-1, 0-1)

A feljutásra is esélyesnek tartott olasz válogatott csak nagy nehezen tudta 2-0-ra legyőzni az előző idényben még egy osztállyal lejjebb játszó spanyol csapatot a budapesti divízió I-es jégkorong-világbajnokság vasárnapi nyitómérkőzésén.

A mérkőzés felvétele:

Jégkorong-vb, Div.I., 1. mérkőzés: Hollandia – Magyarország 3-7 (0-4, 2-1, 1-2) – a kibeszélő-show” bejegyzéshez ozzászólás