Kosárlabda- Pécsett nyert a Sopron, így még mindig nincs bajnokavatás

Nem tudott élni a hazai pálya adta előnyökkel a Pécs csapata, így a női kosárlabda NB I három sikerig tartó fináléjának harmadik mérkőzését elvesztették. A Sopron csapata tehát 2-1-re szépített.

A hazai női NBI-es kosárlabda két nagy riválisának 11. bajnoki döntője vette kezdetét múlt szombaton, ahol a pécsi lányok nyertek  82-76-ra. Szerdán a nemrégiben a Magyar Kupát is elhódító soproni lányok 78-68-ra ismételten kikaptak a Baranya megyei csapattól.

A harmadik felvonásra úgy tűnik összekapták magukat Székely Norbert tanítványai, hiszen a meccsen szinte végig ők vezettek, a pécsiek csak futottak az eredmény után- ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a félidőben már 27-41 volt az állás-.
A félidő után Horti révén 21 pontra megléptek a soproniak, akiknél az eddigi két meccsen gyengébb formát mutató Coleman is lendületbe jött- így már két húzóerő lett a csapatban-. Ezt az előnyt végig megtartva végül 56-80-ra nyertek a mecsekaljai lányok ellen, így életben tartva a bajnoki esélyeiket. „Az NB I történetében eddig egyszer fordult elő, hogy egy csapat 0-2-ről fordított a fináléban, akkor éppen a Sopron vitte véghez a bravúrt a Pécs ellen…”
A döntő negyedik mérkőzését Sopronban rendezik kedden 19:15 órakor.