Jégkorong-vb, Div. I., 3. mérkőzés: Magyarország – Spanyolország 13-1 (5-0, 3-0, 5-1) – a kibeszélő-show

Pénteken este a harmadik mérkőzését játssza a magyar férfi jégkorong-válogatott a hazai jégkorong-vb-n. A mai ellenfelünk Spanyolország lesz. A tét nem titok: feljutni a világelitbe. Szurkoljunk közösen a Sator-csapatnak, tartsatok velünk!

A magyar válogatott hivatalos világbajnoki kerete:

Kapusok:
29 Hetényi Zoltán; 1988. 02. 18., 184/70; Sapa Fehérvár AV19
31 Szuper Levente; 1980. 06. 11.; 180/85; Arizona Sundogs (amerikai)

Hátvédek:
4 Horváth András; 1976. 04. 08. 188/99; Sapa Fehérvár AV19
5 Szélig Viktor; 1975. 09.22.; 185/93; Briancon (francia)

15 Galanisz Nikandrosz; 1988. 07. 14.; 180/72; Dab.Docler
16 Kóger Dániel; 1989. 11. 10.; 187/78, Laredo Bucks (amerikai)
18 Sikorcin Ladislav; 1985. 10. 14.; 184/82, HSC Csíkszereda (romániai)
20 Sofron István; 1988. 02. 24., 185/81; Sapa Fehérvár AV19
21 Vas János; 1984. 01. 29.; 187/84; Tingsryd (svéd)
22 Holéczy Roger; 1976. 10. 19.; 172/75; Sapa Fehérvár AV19
24 Palkovics Krisztián; 1975. 07.10.; 187/92; Sapa Fehérvár AV19
25 Magosi Bálint; 1989. 08. 15.; 188/90; Dab.Docler
28 Bartalis István; 1990. 09. 07.; 184/84; Troja-Ljungby (svéd)

Az első napon a spanyolok, mindössze csak 2-0-ra kaptak ki az olaszoktól. A mieink fölényes győzelemmel debütáltak, hiszen 7-3-ra legyőzték a hollandokat. A második fordulóban a spanyolok voltak szabadnaposok. A magyar jégkorong-válogatott nem várt izgalmak mellett 6-3-ra legyőzte Dél-Koreát. A harmadik fordulóban a mieink pihentek, a spanyolok 8-2-re kikaptak a hollandoktól.  A két csapat eddig hét alkalommal találkozott egymással, ebből hétszer győztünk. A vb-n hatszor nyertünk. Utoljára 2000. március 20-án Pekingben játszottunk, ahol 7-2-re győzött a magyar válogatott. Papírforma győzelem várható ma este!

A magyar válogatott eddigi mérkőzései:

Jégkorong-vb, Div.I., 1. mérkőzés: Hollandia – Magyarország 3-7 (0-4, 2-1, 1-2) – a kibeszélő-show

Jégkorong-vb, Div. I., 2. mérkőzés: Magyarország – Dél-Korea 6-3 (3-1, 0-0, 3-2) – a kibeszélő-show

A pénteki nap programja:
Hollandia–Korea, 16.00
Magyarország–Spanyolország 19.30 (TV: Sport1 19:15-től élőben)

15:00: Nincs változás a keretben

A jegkorong.blog.hu szerint a péntek délelőtti edzésen kiderült, nem szükséges változtatni az eredeti elképzeléseken. Bartalis István lába egyre jobb állapotban van, terhelhető, bírja az erőpróbát, rúgást is kapott az edzésen, de ez sem okozott gondot. Az edzők elképzelése szerint változatlan sorokkal kezdjük a mérkőzést, de azt követően folyamatosan használják a spanyolok ellen mind az öt centert.

A spanyolok először játszanak a divízió 1-ben, fejlődési történetük mégis érdekes. Habár Spanyolország nem jégkoronghatalom, lobbiereje igen jelentős. A korábbi NOB-elnök lánya, Maria Teresa Samaranch 2005 óta a spanyol jégsportszövetség elnöke. Ezen belül a jégkorongot a nemzetközi hokiélet egyik befolyásos tagja, Frank Gonzalez vezeti. Az IIHF kimutatása szerint jelenleg 16 fedett pálya van Spanyolországban.

Külön érdekesség, hogy két olyan szakember irányítja a válogatottat, aki korábban a magyarnál is dolgozott Pat Cortina segítőjeként: Luciano Basile és Diego Scandella. Utóbbi szakember több válogatott munkáját segítette már, a magyarnál jóval erősebbét is, többek között Svájc és Kanada edzői teamjében is dolgozott.

Hetényi Zoltán kezd a kapuban, Bartalis István játékra jelentkezik a spanyolok ellen, de várhatóan változatlan sorokkal kezdünk .

“Vannak csodák, le a kalappal az orvostudomány előtt, Bartalis István a csütörtöki edzés után azt mondta, közel teljes értékű munkát tudott végezni a jégen, vasárnap szerzett sérülése nem zavarja a mozgásban. Ha ez péntek estig így marad, akkor nem lesz akadálya a vb-bemutatkozásának. A jelenlegi terveink szerint a mérkőzés kezdésére marad az eddigi négy sor, Bartalist 13. csatárként vesszük számításba, de ha tud, játszani fog. Az sem kizárt, hogy a meccs alatt változtatunk a sorokon.” – mondta el Énekes Lajos a jegkorong.blog.hu-nak.

15:05: “Dobj egy macit!”

A szurkolók a Magyarország–Spanyolország mérkőzésén az első magyar gól után dobhatják be a jégpályára a gyerekeknek szánt plüssmacikat. A jégen összegyűlő állatfigurákat többek között a Bethesda Gyermekkórház, az Esze Tamás Gyermekotthon, valamint Budapest Főváros Önkormányzatának Templom utcai Gyermekotthona kapja meg majd. A plüssállatokat a magyar válogatott tagjai fogják átadni a gyerekeknek.

18:15: Koreai győzelem

Lejátszották a nap első mérkőzését a hazai jégkorong vb-n. Dél-Korea, úgy nyert 6-3-ra a hollandok ellen, hogy a második harmadot 4-2-re nyerték meg. Íme a végeredmény

Hollandia – Dél-Korea 3-6  (1-1, 2-4, 0-1)
Gólszerzők: 3:48 Li Jong (Kim Hje – eh., 0–1), 18:00 Van den Huevel (Hagemeijer, 1–1), 20:35 Schaafsma (Demelinne, 2–1), 21:30 Kim Vong (Kim Szang, Kim Bum, 2–2), 30:19 Kim Gun (Kim Vu, 2–3), 32:30 Pak Vu (Kim Hjun, Li Jong, 2–4), 34:08 Li Don (Szong Don, 2–5), 36:00 Wurm (Bruijsten, Kars, 3–5), 58:04 Kim Gun (Cso Min, 3–6)
Kiállítások: 10 + 10 perc fegyelmi (Demelinne), ill. 6 perc + 10 perc fegyelmi (Li Jong)

A mieink mérkőzése bő egy óra múlva kezdődik.

19:15: Ismét sok szeretettel köszöntjük a szurkolókat. Bő negyedóra és kezdődik a magyar-spanyol összecsapás.

19:18: Íme a magyarok sorok:
Az előzetes hírek szerint Hetényi kezd a magyar kapuban.

28 F BARTALIS Istvan

19:25: A csapatok bemutatása zajlik, és fantasztikus a hangulat a Budapest Papp László Sportarénában. A mieink tiszta fehérben, míg a spanyolok tiszta pirosban, a feliratban, pedig sárga színű.

19:26: Bartalis István hatalmas taps fogadta.

19:31: Elkezdődött a mérkőzés. A bulit mi hoztuk el!

1. félidő

19:31: Fantasztikus a hangulat: “Hajrá, Magyarország!”

19:37: Az ötödik percben járunk, egyelőre gól nélkül.

19:41: A 8. percben magyar emberelőny következik, a spanyol fogásért kapott két percet.

19:43: Góóóóóóóóóóóóóóóólllll!!!! A 9. percben(9:15) Pozsgai kapásból, távolról betalált és repülhetnek a maciiikkkk!!! Képzeletben mi is dobunk egy macit! 1-0. A találat története:  A bulit elhoztuk, majd Hegyi passzolt Pozsgainak, majd Palkovicsnak, őv issza Pozsgainak, aki középről betalált Alcaine kapujába.

19:52: Folytatódik a játék.

19:53: Eltelt az első harmad fele, Pozsgai góljával vezetünk a spanyolok ellen.

19:54: Góóóóólll!  Holéczy középre passzolt Benkhez, majd lőtt, de Alcaine kivédte, de a kipattanót Benk belőtte. 2-0. (10:32).

19:55: Góóólll! Ladányi és Vas Márton keresztpasszából Horváth András betalált 3-0. (11:24).

19:56: Spanyol időkérés.

19:57: Kényszerű szünet: leomlott a plexi.

20:02: 8 perc 17 másodperccel a vége előtt az első harmadból szünetet rendelt el a játékvezető.

20:20: Jönnek vissza a játékosok.

20:21: Folytatódik a játék, tehát 8 perc 17másodperc van még hátra az első harmadból.

20:25: A 15. percben Koger gáncs miatt két percet kapott.

20:27: Góóóóólll!!! Vas Marci passzából Ladányi Balázs megszerezte a vb első gólját. 4-0. ide! (15:41).

20:30: Itt az ötödik gól!!! Benk szerezte az újabb gólt. 5-0. (16:55).

20:33: Elkezdődött az utolsó perc az első harmadban.

20:34: Vége az első harmadnak.

2 perc szünet.

20:35: Statisztika az első harmad után

Magyarország – Spanyolország
Gól: 5-0
Kapura lövések száma: 22 (22,73%)
Védések száma: 4/0 (100%) – 17/5 (77,27%)
Kiállítások száma: 2 – 2

20:37: Elkezdődött a második harmad. A bulit a spanyolok elhozták.

2. harmad

20:40: Magyar emberelőny a 23. percben Para kapott két percet.

20:42: Kiegészültek a spanyolok.

20:44: Fantasztikus a hangulat az Arénában. Mi lesz itt holnap ilyenkor?

20:49: Magyar emberelőny a 27. percben., Perez kapott két percet.

20:49: Góóóllll! Horváth András 6-0. Formás akció után szereztük az újabb gólt. Ki más adta a passzt, mint Ladányi. (28:16).

20:51: A 28. percben Sille kapott két percet.

20:52: Benk kiugrott, majd kapufát lőtt. Hejj, de kár érte,

20:52: Eltelt a második harmad fele, 6-0-ra vezetünk.

20:53: Biec kapott két percet.

20:54: Kiegészültünk, és emberelőnyben vagyunk.

20:55: Góóóólll! A bulit elhoztuk, majd Vas János távolról betalált. 7-0. (31:43)

21:01: Elkezdődött az utolsó öt perc.

21:02: Góóóólll!! Koger lövését Alcaine még védte, de jött Kovács Csaba és betalált 8-0. (35:20)

21:07: A 38. percben Kovács Csaba két percet kapott.

21:07: Elkezdődött az utolsó perc a második harmadban.

21:09: Vége a második harmadnak.

10 perces szünet jön.

21:10: Statisztika a második harmad után

Gól: 8-0
Kapura lövések száma: 37 (22-15,21,62%) – 11 (4-7, 0%)
Védések száma: 11/0 (100%) – 29/8 (78,38%)
Kiállítások száma: 6 – 8

21:24: Elkezdődött a harmadik harmad.

3. harmad

21:30: Emberhátrányba kerültünk, Horváth két perc.

21:33: Góóóólll! A 47. percben Brabo szépített 8-1. (46:20

21:35: Góóóólll! Sikorcin keresztpasszából Palkovics 9-1. (47:41)

21:38: Kovács passzából Koger lőtt, de kipattant, majd jött a második hullámból Gallanisz 10-1.(48:37)

21:40: A közönség fantasztikus, kiszámolták a spanyolokat és zúg a “ria, ria, Hungária!” :).

21:43: A 42. percben m,agyar emberelőny..

21:43: Góóóólllll!!! Kovács Csaba 11-1. (51:35)

21:46: Góóóóól!!! Bartalis! 12-1. (52:53)

21:49: Elkezdődött az utolsó öt perc a mérkőzésen. A közönség fel állt és vastaps zajlik.

21:50: Magyar emberelőny.

21:52: Góóóólllll! Sofron fonákkal betalált 13-1. (56:39)

21:55: Megszólalt a közönség: “Szép volt, Fiúk!”

21:56: Végggeee!!!!!

a magyar csapat legjobbja: Ladányi Balázs

a spanyol csapat legjobbja: Salvardo Barnola

a közönség szavazata alapján: Palkovics Krisztián

Jöjjön a magyar himnusz!

22:01: Ted Sator a SportTV-nek nyilatkozik: “Nem is érdemes értékelni ezt a mérkőzést a mait, a holnapira remek alaphangot adott. NMincs más lehetőségünk, holnap nyerni kell!”