Férfi Kézilabda, bajnoki elődöntő, 2. mérkőzés: Tatabányén győzött a Veszprém, így döntős

Pénteken este eldőlt, hogy a címvédő MKB Veszprém jutott be elsőként a bajnoki döntőbe a Budapest Bank Férfi Kézilabda Ligában.

Szoros mérkőzést játszottak a csapatok Tatabányán. Az első félidőt követően, csak 11-11 volt az állás. Fordulást követően is volt izgalom, végül Mocsai Lajos együttese a Veszprém három góllal győzte le a hazai pályán játszó Tatabánya-Carbonext.

Budapest Bank férfi liga, elődöntő, 2. mérkőzés:
Tatabánya-Carbonex – MKB Veszprém 20-23 (11-11)
Tatabánya Carbonex KC: Szente Gábor – Marinko Kekezovics 5 (2), Halász Máté 4, Pordán Bálint 1, Nagy Tamás 1, Harsányi Gergely 2 (1), Tomas Urban 1. Csere: Melhardt Márton, Michal Melus, Dénes János, Lele Ákos 3, Kocsis Csaba 3, Kanyó Bence, Szabó György
MKB Veszprém KC: Dejan Peric – Iváncsik Tamás, Laluska Balázs 2, Evgeny Lushnikov, Renato Sulic 3, Mirsad Terzic 3, David Korazija 4. Cs: Gulyás Péter, Uros Vilovski 1, Fazekas Nándor, Császár Gábor 1, Carlos Perez 5, Marko Vujin 4, Nagy Kornél
Hétméteres: 4/3 ill. 0/0
Kiállítás: 10 perc ill. 12 perc
A párharcot 2-0-s összesítéssel a Veszprém nyerte.

A másik ágon a Pick Szeged és a Celebi-FTC mérkőzik. Az első találkozót, szerdán a Tisza-parti együttes nyerte 35-25-re. A második találkozó a Népligetben lesz vasárnap, az esetleges harmadik felvonásnak megint Szeged ad otthont április 29-én.

A döntősorozat majd május 8-án kezdődik. A további tervezett játéknapok: május 15., 22., és ha szükséges május 25. és 29.